Aktualności

2024-07-10

Drodzy Pacjenci i Współpracownicy, pragniemy poinformować o przerwie urlopowej naszego Gabinetu Stomatologicznego od 29.07.2024 do 05.08.2024. W tych dniach nasza placówka będzie NIECZYNNA, dlatego prosimy o kontakt i umawianie wszelkich przyszłych wizyt do dnia 26.07.2024. Dziękujemy i do usłyszenia wkrótce!

Zdjęcie dodane przez Pixabay: https://www.pexels.com
 

2024-07-01

Trudny Pacjent? Nie! Pacjent wymagający

Wizyta w gabinecie stomatologicznym dla pewnej grupy pacjentów nie należy do „przyjemności”. Jest to związane z różnymi, często nieprzyjemnymi doświadczeniami z przeszłości. Strach, lęk przed bólem, lęk przed lekarzem, bądź też często pamiętany zapach pomieszczeń gabinetu z okresu dzieciństwa, powoduje negatywne reakcje, czy odbiory ze strony Pacjenta. Problem stomatofobii czy dentofobii to szczególnie delikatny temat, do którego trzeba mieć odpowiednie podejście.

Jeżeli ktoś z Państwa jest w takiej potrzebie to zachęcamy ze skorzystania z konsultacji w naszej placówce. Podczas takiego spotkania przede wszystkim Pacjent zostanie wysłuchany oraz zostaną w sposób zrozumiały omówione możliwe warianty leczenia. Decyzja ostateczna „wejścia” w leczenie zawsze zależy od Pacjenta. Czas wakacji niech będzie zachętą do kroku w przód ze zdrową jamą ustną.

Zdjęcie autorstwa Karolina Kaboompics: https://www.pexels.com/

 

2024-06-14

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność uczestnictwa w szkoleniu z toksyny botulinowej typu A w leczeniu zaburzeń skroniowo-żuchwowych organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dysfunkcji Narządu Żucia. Wydarzenie odbyło się pod przewodnictwem Pani prof. dr hab.n.med. Małgorzaty Pihut oraz Pani dr hab.n.med. Aleksandry Niteckiej – Buchta. Był to dla nas niezwykle cenny wykład, wiele wnoszący, merytorycznie zorganizowany na najwyższym poziomie. Na uznanie zasługuje także część praktyczna oraz panel dyskusyjny. Zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje w leczeniu naszych Pacjentów borykających się z zaburzeniami skroniowo-żuchwowymi. Zachęcamy do kontaktu z naszym Gabinetem w celu uzyskania szczegółów indywidualnego leczenia. 

 Zdjęcia: Polskie Towarzystwo Dysfunkcji Narządu Żucia

 

2024-04-18

W ubiegły weekend w Domu Lekarza odbył się XLIV Okręgowy Zjazd Lekarzy w Katowicach. Podczas uroczystej części OZL dokonano uroczystego odznaczenia sztandaru Śląskiej Izby Lekarskiej. Odznaczenie zostało przyznane za ochranianie wartości najwyższej, jaką jest ludzkie życie, za wrażliwość na krzywdę, cierpienie, chorobę i niedostatek, za wiarę w ludzką życzliwość, za dbanie o godność człowieka, a także o honor i prestiż stanu lekarskiego.

Tradycją okręgowych zjazdów lekarzy jest również przyznawanie odznaczeń lekarzom i lekarzom dentystom najbardziej zaangażowanym w pracę zawodową i samorządową. Z dumą pragniemy ogłosić, że srebrną odznakę „Zasłużony dla lekarzy Pro Medico” otrzymał m.in. dr n. med. Grzegorz Dawiec. Gratulujemy tak wyjątkowego i znaczącego odznaczenia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy zawodowe.

Zdjęcia: Śląska Izba Lekarska w Katowicach

 

2024-03-28

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy wszystkim naszym Pacjentom
Przyjaciołom, Klientom i Współpracownikom
wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze
rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego, pogody ducha
smacznego święconego jajka i suto zastawionych stołów

Stomatologia Dawiec 🐣

2024-03-08

Drogie Panie…

z okazji Dnia Kobiet pragniemy życzyć 
wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń,
zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia i zdrowego 😉 uśmiechu,
oraz wiele radości życiowej!
życzy Stomatologia Dawiec

                                               Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

2024-03-05

MARZEC miesiącem zdrowia jamy ustnej!

To czas promocji zdrowia jamy ustnej poprzez edukację oraz zabiegi profilaktyczno-lecznicze.

W roku bieżącym przyświecać nam będzie hasło zaproponowane przez Światową Federację Dentystyczną FDI: „Zdrowa jama ustna to zdrowe ciało!”.

Wpisując się w akcję promowania powyższego hasła proponujemy bezpłatne konsultacje stomatologiczne dnia 15.03. Każdy kto dokonana telefonicznej rejestracji (739 249 149) do dnia 14.03. uzyska konsultację oraz otrzyma upominek.

Zdjęcie autorstwa Cedric Fauntleroy z Pexels

2024-02-23

Nadchodzi wiosna to czas poprawy kondycji skóry.

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to autogenny, zaliczany do krwiopochodnych preparatów autologicznych, koncentrat komórkowy pełniący funkcję naturalnego wypełniacza. Wpływa na: procesy gojenia, tworzenie naczyń krwionośnych, budowę tkanek miękkich, procesy regeneracyjne skóry i inne.

Dzięki jej zastosowaniu można:

 • zlikwidować „kurze łapki”,
 • odbudować łuk jarzmowy,
 • usunąć zmarszczki palacza,
 • zlikwidować marionetki,
 • usunąć efekt podkrążonych oczu,
 • wypełnić bruzdę nosowo-wargową,
 • zlikwidować zmarszczki kącików ust,
 • wygładzić zmarszczki na szyi.

Zapraszamy na konsultację, kwalifikację do zabiegu odmłodzenia skóry twarzy i dekoltu. Więcej informacji pod numerem telefonu: 739 249 149.

 

2023-12-18

Zrywając ostatnie kartki z kalendarza 

pragniemy podziękować naszym Współpracownikom

oraz Pacjentom za udaną współpracę

i wyrazić życzenie, by nadchodzący rok

przyniósł jej kontynuację, a także wiele sukcesów

w realizacji wszystkich zamierzeń

i nowych, ciekawych wyzwań

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Zdjęcie autorstwa Element5 Digital z Pexels

 

2023-12-04

Święty Mikołaj tuż tuż tuż, już zaledwie o krok! Śpieszymy zatem z prezentami specjalnie dla naszych wyjątkowych Pacjentów! Dla pierwszych 3 osób, które zarejestrują się na wizytę w naszym Gabinecie do 6 grudnia, przygotowaliśmy rabat prosto od Siwobrodego 5% na usługi higienizacji jamy ustnej! Aby uśmiech pod choinką był jeszcze bielszy i zdrowszy 🙂 

Zdjęcie autorstwa Monstera Production z Pexels

 

2023-11-18

Niedopatrzenie, brak czujności, błąd?

Jesień to czas, w którym dochodzi częściej do zgłaszania się Pacjentów z różnymi problemami leczniczymi. Do nich należą stany, przypadki podejrzane onkologicznie. W ostatnim czasie do naszych gabinetów zgłosiły się osoby z poniższymi problemami (zdjęcia). Z jednej strony błąd, brak czujności w prowadzeniu przez lekarza, z drugiej niedopatrzenie, brak czujności ze strony Pacjenta.

PAMIĘTAJMY: dwa tygodnie to maksymalny czas obserwacji przypadków podejrzanych onkologicznie!Powyżej tego czasu wymagane jest BEZWZGLĘDNE pobranie wycinka do badania histopatologicznego. Współpracujemy z Zespołem Narządowym Głowy i Szyi Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

W razie wątpliwości lub potrzeby specjalistycznej konsultacji prosimy o rejestrację i niezwłoczne badanie w naszych gabinetach.

Guz olbrzymiokomórkowy – dziąsło dolne prawej strony
Guz olbrzymiokomórkowy – dziąsło dolne prawej strony 

Rak języka – brzeg strona lewa

Rak języka – brzeg strona lewa

 

2023-09-30

W ubiegły weekend kierownik naszego gabinetu jako członek Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia wziął udział w XIV zjeździe Towarzystwa w przepięknej scenerii Zamku Kliczków.

Główną tematyką wydarzenia było interdyscyplinarne leczenie dysfunkcji narządu żucia. Poruszane kwestie dotyczyły różnych metod leczenia, rehabilitowania np. bruksizmu, różnego rodzaju bólu w obrębie mięśni żucia lub stawów skroniowo-żuchwowych. Powyższe zagadnienia i właściwe podejście do tematyki zjazdu oparte było o najnowsze, międzynarodowe standardy.

Pacjentów borykającym się z problemami stawów skroniowo-żuchwowych, mięśniami żucia, patologicznym starciem zębów, bólach o różnej przyczynowości i trudnych do wyjaśnienia, zapraszamy na konsultacje do naszego gabinetu.

 

2023-08-28

Propozycja na dobry start w szkole!

Nowy rok szkolny tuż, tuż! Proponujemy bezpłatną konsultację pierwszych pięcioro dzieci, których rodzice skontaktują się telefonicznie 1 września na hasło „SZKOŁA” z naszą rejestracją. Ponadto, w nowy rok szkolny warto „wejść” ze zdrową jamą ustną. Zakwalifikujemy do zabiegów profilaktycznych-higienizacji lub lakowania zębów stałych.

W innych przypadkach wskażemy metody leczenia lub koniecznej diagnostyki RTG. Jeżeli będzie wskazana konsultacja lekarza specjalisty ortodonty to i ona będzie możliwa do odbycia u nas w gabinecie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą placówką.Zdrowa jama ustna to zdrowszy organizm! 

 

2023-07-27

Drodzy Pacjenci, pragniemy poinformować, iż w dniach 01.08.2023 – 08.08.2023 gabinet stomatologiczny będzie ZAMKNIĘTY.

Do usłyszenia wkrótce! 

Zdjęcie autorstwa Tim Mossholder z Pexels

2023-06-05

Konsultacje chirurgiczno-stomatologiczne w miejscu zamieszkania Pacjenta

Już od tego miesiąca wychodzimy z ofertą pomocy wszystkim Pacjentom potrzebującym naszej pomocy, a mających problem z dotarciem do naszego gabinetu.

Usługa ta dedykowana jest dla osób, których ogólny stan zdrowia lub trudności w poruszaniu, pomimo przystosowania naszej placówki do przyjmowania Pacjentów na wózkach inwalidzkich lub innych formach usprawniania ruchowego, nie mogą skorzystać z proponowanej pomocy.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszą rejestracją w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Zdjęcie autorstwa Mikhail Nilov z Pexels

2023-05-23

Już wkrótce święto naszych mam. Jak co roku, 26 maja wyrazimy swoją miłość, wdzięczność i szacunek najważniejszym kobietom w naszym życiu. Wielu z nas prócz szczerych życzeń i wyjątkowych prezentów, poszukuje oryginalnych pomysłów na niezapomniane wrażenie, które wywoła uśmiech na twarzy bliskiej nam osoby.

Śpieszymy z ciekawą propozycją – podaruj swojej mamie ZDROWIE. Nasi stomatolodzy zadbają, o to w naszym gabinecie. Skontaktuj się z nami i zamów voucher upominkowy. Poznaj więcej szczegółów pod numerem telefonu: 739 249 149

                                                                                                                                                                        Zdjęcie autorstwa Valeriia Miller z Pexels

 

2023-04-16

Światowy Kongres Federacji Stomatologii Laserowej – Congress of the World Federation For Laser Dentistry odbywa już po raz 17. Tym razem to stolica województwa Dolnego Śląska, Wrocław ma zaszczyt gościć w dniach 14-16 kwietnia naukowców i ekspertów stomatologii laserowej z całego świata, a także przedstawicieli biznesu i firm działających w obszarze stomatologii.

Nasz gabinet reprezentowany jest przez dr n. med. Grzegorza Dawca, który jest jednym z prelegentów tego wydarzenia. Podczas wczorajszego panelu dyskusyjnego miał okazję wygłosić dla zgromadzonych gości, swój punkt widzenia na temat: „Zastosowania magnetyczno-laserowej stymulacji w leczeniu pooperacyjnych zaburzeń czucia nerwu zębodołowego dolnego i językowego”.

 

2023-04-06

Z okazji Świąt Wielkanocnych
chcielibyśmy naszym Współpracownikom i Pacjentom
złożyć szczere życzenia pokoju, wiary i miłości.
By nadchodzący czas był przepełniony
czasem z rodziną, który doda sił
i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań,
a nadchodząca wiosna wypełni słońcem
Państwa życie osobiste i zawodowe.

                                                                                                                                                                    Zdjęcie autorstwa Mikhail Nilov z Pexels

2023-04-03

Trudno mówić o wiosennej aurze za oknem… Ale powoli wielu z nas rozpoczyna okres świątecznych porządków i przygotowań do Wielkanocy. Tak też jest w naszym gabinecie. Wnętrza poczekalni i korytarzy przyozdobione są już w dekoracje, które mamy nadzieję umilą Państwu czas oczekiwania na wizytę stomatologiczną. Dla tych, którzy planują odwiedzić nasz gabinet w najbliższym czasie, przypominamy o rezerwacji telefonicznej: 739 249 149 (od poniedziałku do piątku) bądź pod adresem mailowym: dawiecg@wp.pl

2023-03-08

Jak co roku z okazji Dnia Kobiet

pragniemy wyrazić uznanie i wdzięczność 
w kierunku kobiecej części naszego personelu
oraz obecnych, a także przyszłych Pacjentek
Gabinetu Stomatologia Dawiec
 
Drogie Panie…
Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń i zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia, uśmiechu i samych radosnych chwil.
Życzymy Wam aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się wyjątkowe

 

Zdjęcie autorstwa Oleksandr Pidvalnyi z Pexels

 

2023-02-13

Tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji święta Zakochanych pragniemy zaproponować BEZPŁATNE konsultacje w naszym gabinecie dla pierwszych trzech par, które skontaktują się z nami telefonicznie w celu ustalenia szczegółów wizyty. Zapraszamy do kontaktu ☎️ 739 249 149.

Zdjęcie autorstwa DS stories z Pexels

2022-12-21

Zdjęcie autorstwa Markus Spiske z Pexels 

 

2022-11-21

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Tym razem skupimy się na kamicy ślinianki podżuchwowej.

Kamica ślinowa dotyczy przede wszystkim dużych gruchołów ślinowych występujących parzyście: najczęściej podżuchwowych, czasami przyusznych i rzadko podjęzykowych. Sporadycznie może występować w małych gruczołach ślinowych znajdujących się w błonie śluzowej jamy ustnej.

Przyczyną powstania kamienia ślinowego może być: budowa anatomiczna, duża zawartość śluzu, odczyn śliny zasadowy i inne. W trakcie kamicy ślinowej może pojawiać się kolka ślinowa, czyli silny ból zwłaszcza podczas posiłku.

Przedstawiony poniżej przypadek to zabieg usunięcia kamienia poprzez drobne nacięcie przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym.

W przypadku podobnych dolegliwości, zachęcamy do odbycia konsultacji w naszej placówce.

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej
Kamica ślinianki podżuchwowej strony prawej

2022-10-12

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Przedstawiamy dziś Państwu przypadek tzw. kostniaka zatoki szczękowej.

Jest to zmiana rzadko pojawiająca się w świetle zatoki szczękowej. Częściej występuje w kościach szczęk. To forma guza kości jednak nie jest to guz nowotworowy. Może powodować zaburzenia struktur wrażliwych np. przebiegu nerwu, czy przestrzeni powietrznej w zatoce szczękowej.

Omawiany przypadek był wcześniej poddany zabiegowi częściowej resekcji jednego korzenia -odcięcia do 1/3 oraz fragmentarycznego usunięcia zmiany do badania H-P w innej placówce. Po kilku latach doszło do złamania korony zęba 26 po wcześniejszym leczeniu kanałowym bez możliwości jego zachowania. Na podstawie wykonanego CBCT – tomografii stożkowej dokonano oceny urazu zęba oraz stwierdzono wznowę kostniaka wypełniającego znaczną część zachyłka zębodołowego lewej zatoki szczękowej.

Przeprowadzono zabieg usunięcia zęba 26 metodą chirurgiczną oraz usunięcia kostniaka śródzębodołowo i od przedsionka z wcześniejszego dostępu przy użyciu urządzenia piezochirurgicznego. Jest to metoda zabiegowa wykorzystująca technikę ultradźwiękową opracowywania tkanki kostnej. Powyższa metoda daje lepsze efekty w stosunku do klasycznej. Przewaga dotyczy precyzyjności, mniejszej urazowości oraz zminimalizowania akustycznych efektów dla pacjenta.

Poniżej zdjęcia przedstawiające omawiany powyżej przypadek.

Skany CBCT w trzech płaszczyznach


Skany CBCT w trzech płaszczyznach
Skany CBCT w trzech płaszczyznach

 

Skany CBCT w trzech płaszczyznach


Usunięty kostniak w kilku fragmentach ze względu na trudność wydobycia z jednej części

2022-08-13

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Tym razem chcemy przedstawić przypadek zmiany barwnikowej na dnie jamy ustnej.

Powyższa zmiana została wycięta z marginesem tkanek zdrowych i poddana badaniu H-P (histopatologicznemu). Szwy usunięto po tygodniu z prawidłowym stanem miejscowym. Wynik badania H-P potwierdził, iż jest to zmiana barwnikowa nie stanowiąca żadnego zagrożenia dla pacjenta. Wszystkie zmiany na skórze, jak i błonie śluzowej wymagają konsultacji, obserwacji i/lub pobrania wycinka w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego. Ocena mikroskopowa przez lekarza specjalistę patomorfologa jest „kropką nad i” w postawionym rozpoznaniu klinicznym – czyli w trakcie badania przez lekarza prowadzącego.

Zachęcamy wszystkich Państwa do skorzystania z naszych porad w sytuacjach wątpliwych.

2022-08-30

Pragniemy przypomnieć Państwu o trwającym głosowaniu Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2022 w kategorii STOMATOLOG ROKU, w ramach którego nominacje otrzymał dr Grzegorz Dawiec.
 
Głosowanie będzie trwać do wtorku, 27 września 2022 r. do godz. 22:00.
 
LINK DO GŁOSOWANIA: https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci/hipokrates-2022%2C1013367/?groupId=121807
 
DZIĘKUJEMY za każdy oddany głos na dr Grzegorza 🙂
 

 

2022-08-17

Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni informacją, która dotarła do nas za pośrednictwem portalu Dziennik Zachodni! Doktor Grzegorz Dawiec otrzymał nominacje do prestiżowej nagrody w ramach wielkiego Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2022 w kategorii STOMATOLOG ROKU! Został on zgłoszony głosami Pacjentów, co stanowi dla nas ogromny powód do dumy i wdzięczności względem Państwa.

Największy w Polsce plebiscyt medyczny powraca po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa – mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca plebiscytu. – Dzięki ofiarności i poświęceniu pracowników systemu ochrony zdrowia, przetrwaliśmy ten trudny czas. Dziś wracamy do plebiscytu i akcji redakcyjnej poświęconej służbie zdrowia w naszym regionie. 

Celem plebiscytu objętym patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem Pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Głosowanie rusza już dziś! Więcej szczegółów pod linkiem: www.dziennikzachodni.pl/hipokrates Dziękujemy za każdy głos oddanych na doktora Grzegorza i trzymamy kciuki za końcowy sukces!

 

2022-08-10

Od sierpnia rozpoczynamy nowy blok tematyczny pt. „Ciekawy przypadek miesiąca”. Będziemy dzielić się z Państwiem interesującymi lub trudnymi przypadkami naszych Pacjentów. Dziś przedstawiamy przypadek całkowicie zatrzymanego zęba 45 z przemieszczeniem dotylnym.

Ząb zatrzymany to ząb którego rozwój uległ zakończeniu a nie uległ wyrznięciu. W ramach niezbędnej diagnostyki wykonano CBCT czyli tomografię stożkową oraz RTG przylegające w toku prowadzonego leczenia przygotowawczego do zabiegu chirurgicznego. Ząb 45 był położony pod zębami trzonowymi 46 i 47, które przedzabiegowo zostały poddane leczeniu endodontycznemu. Zakres zabiegu to usunięcie całkowicie zatrzymanego zęba 45, usunięcie torbieli zawiązkowej, resekcja korzeni zębów 46 i 47 oraz sterowana regeneracja kości.

Trudność zabiegu wynikała z położenia zęba zatrzymanego poziomo, skośnie dojęzykowo. Przewidywalnym przejściowym stanem było zaburzenie czucia, które zostało usunięte w wyniku zabiegów magnetolaserostymulacji.

Poniżej relacja z opisami z przeprowadzonego zabiegu:

CBCT – tomografia stożkowa. Diagnostyka 3D umożliwiająca dokładną analizę przypadku.
Obrazowanie przestrzenne struktur kostnych i zębów.
Obrazowanie przestrzenne struktur kostnych i zębów.
I etap przygotowania do zabiegu chirurgicznego – stan po leczeniu endodontycznym zęba 47.
II etap – stan po leczeniu endo zęba 46.
RTG kontrolne potwierdzające prawidłowość augmentacji, czyli sterowanej regeneracji kości żuchwy-loży po usuniętym zębie zatrzymanym 45.

2022-07-08

Pragniemy podziękować naszej nastoletniej Pacjentce za autorski, oryginalny i samodzielnie wykonany zmodyfikowany układ tryptyku, który został nam przekazany jako wyraz wdzięczności. Tak wyjątkowy prezent uhonorowaliśmy instalacją w naszej gabinetowej poczekalni. Pozdrawiamy Hanię i życzy dalszych sukcesów zwłaszcza artystycznych. 

 

2022-06-14

Miło nam poinformować, że w dniu 10.06.2022 odbył się I dzień otwarty naszego partnera – firmy 3Z w jej nowej siedzibie. O poprowadzenie wykładu nt. „Regeneracja kości i tkanek miękkich, czy to ma sens?” został poproszony nasz kierownik gabinetu dr n. med. Grzegorz Dawiec.

W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję testować wirówkę PRF z zestawem narzędzi, m.in. pobrano krew i uzyskanio z niej PRF (fibrynę bogatopłytkową), którą następnie wykorzystano do połączenia z hybrydowym materiałem kościozastępczym, stworzono również korki PRF.

Dziękujemy za cenne doświadczenie i wyróżnienie członka naszego zespołu. A już jesienią spodziewamy się kontynuacji dalszej współpracy, o której będziemy informowali. Więcej informacji na stronie naszego partnera: https://3z.pl

 

2022-05-13

Drodzy, od przyszłego tygodnia wprowadzamy poniedziałkowe wizyty konsultacyjno-diagnostyczne w godzinach od 11.00 – 13.00. Nasza propozycja skierowana jest głównie do Pacjentów, którzy jeszcze niezdecydowanych na leczenie lub potrzebujących szybkiego terminu konsultacji. Zachęcamy do kontaktu do piątku do godziny 17.00.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-04-16

Wszystkim naszym Pacjentom, Współpracownikom
i Przyjaciołom życzymy zdrowych,
spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-03-08

Drogie Panie w Dniu Waszego Święta… 

Dla całego damskiego personelu naszego Gabinetu

oraz dla wszystkich naszych obecnych oraz przyszłych Pacjentek

najserdeczniejsze życzenia zdrowia

pomyślności i samych pięknych dni w życiu

Życzymy Wam, aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

i byście zawsze czuły się doceniane

Dziękujemy, że jesteście!

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-02-08

Propozycja nie tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji zbliżających się Walentynek wychodzimy naprzeciw wszystkich singli. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny pakiet stomatologiczno-relaksacyjny podążając za przysłowiem „w zdrowym ciele,zdrowy duch”.

Nasza propozycja obejmuje dwa zabiegi dostępne w naszych gabinetach. Najpierw nasi lekarze stomatolodzy zadbają o Państwa zdrowy i piękny uśmiech dzięki usłudze wybielania zębów, a następnie oddamy Was w ręce naszego dyplomowanego masażysty, który zatroszczy się o odpowiednią formę relaksu. Brzmi zachęcająco?

Jeśli tak, a nadal nie posiadają Państwo planów na poniedziałkowe popołudnie, to zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-01-26

Powikłania pocovidowe w jamie ustnej. Pamiętaj, aby zbadać swoje zęby i dziąsła!

Z powszechnie znanych objawów ogólnomedycznych powikłań po infekcji COVID-19 możemy wymienić zmiany w obrębie układu neurologicznego, oddechowego, czy sercowo-naczyniowego.

W obrębie jamy ustnej jednym z pierwszych objawów jest zaburzenie smaku. Na ogół powrót prawidłowy wrażeń smaku wymaga różnego czasu do stanu sprzed choroby. Do coraz częstszych skutków negatywnych SARS-CoV-2 można zaliczyć próchnicę, stany zapalne dziąseł, patologiczne ruchomości zębów i w konsekwencji ich utratę, czy też przebarwienia. Na podstawie badań powyższe stany pojawiają się najprawdopodobniej na podłożu uszkodzeń naczyń krwionośnych. W wyniku czego powstają zakrzepy powodujące zaburzenia przepływu krwi mogące powodować martwicę miazgi.

Zaburzenia w trakcie i po infekcji COVID-19 w obrębie układu oddechowego przyczyniają się do powstania suchości jamy ustnej powodującego poliurazowość błony śluzowej jamy ustnej, zwiększenia przykrego zapachu z jamy ustnej, czyli halitozy oraz znacznego rozwoju próchnicy.

Dalej, poinfekcyjny spadek odporności, jak również stosowanie antybiotykoterapii w zakażeniach bakteryjnych predysponuje do rozwoju aft, nadżerek lub infekcji grzybiczej jamy ustnej. Z kolei nerwowość ludzi w pandemii przekłada się na nasilające objawy bruksizmu oraz problemów dysfunkcyjnych ze strony stawów skroniowo-żuchwowych.

Jeżeli zauważyłeś u siebie powyższe problemy to zachęcamy do odbycia konsultacji u naszych lekarzy specjalistów i włączenia odpowiedniego leczenia.

Pamiętajmy, że jama ustna to:

 • integralna część naszego organizmu
 • pierwszy odcinek przewodu pokarmowego
 • jej stan rzutuje na kondycję serca i układu oddechowego
 • zły stan pogarsza przebieg infekcji COVID -19 oraz istotnie przekłada się na trudniejsze rokowania w kwestii polepszenia stanu zdrowia

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-12-20

Za nami niełatwy rok, wszyscy odczuwamy jego trudy,
dlatego zbliżające się święta to okazja do odpoczynku.
Na wstępie pragniemy zarówno Państwu – naszym Pacjentom,
jak i całemu naszemu Personelowi oraz bliskim Współpracownikom,
podziękować za wyrozumiałość, wytrwałość i dotychczasową współpracę.
A z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku

składamy Wam wszystkim moc gorących życzeń, zdrowia, szczęścia,
wszelkiej pomyślności i zadowolenia z podjętych przez Was wyzwań.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-12-01

W naszym gabinecie już unosi się cudowny zapach sosny i aromatycznych świec, które powoli przybliżają nas do klimatu nadchodzących – wyjątkowo szybko – świątecznych dni. Mamy nadzieję, że tegoroczne dekoracje przypadną Państwu do gustu i powoli wprowadzą w radosny czas zbliżającego się świętowania. 

P.S. tegoroczna składanka muzyczna, również powinna Wam się spodobać. Jeśli macie swoje ulubione przeboje świąteczne, koniecznie poinformujcie nas o tym. Z pewnością postaramy się, aby umilić Wam czas spędzony w naszym gabinecie stomatologicznym. 

 

2021-11-17

Miesiąc grudzień to CZAS PROMOCJI na zabiegi chirurgiczno-stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. 

Czas pandemii to okres, w którym doszło do zmniejszenia systematyczności w leczeniu schorzeń jamy ustnej. Zaległości z tego wynikające mogą odbić się na stanie uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej.

Zachęcamy do odbycia konsultacji i rozważenia leczenia w znieczuleniu ogólnym jeżeli fobia, bojaźń lub inne czynniki stoją na przeszkodzie w rozpoczęciu uzdrawiania jamy ustnej.

 

2021-10-19

Jesień to czas nowych propozycji w naszej placówce. Z przyjemnością pragniemy poinformować o otwarciu GABINETU MASAŻU. Leczniczo-relaksacyjne zabiegi są przeprowadzane przez dyplomowanego masażystę posiadającego doświadczenie kliniczne.

Masaż relaksacyjny wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia i uspokaja organizm, dzięki wprowadzeniu go w stan rozluźnienia napięcia mięśniowego i psychicznego. Ponadto, eliminuje tkankę tłuszczową poprzez przyspieszenie metabolizmu, wpływa także na układ odpornościowy, stymulując detoksykację organizmu oraz poprawia ukrwienie ciała zapobiegając powstawaniu zakrzepów żylnych.

Masaż leczniczy działa również przeciwbólowo i relaksacyjnie. Ma na celu przyspieszenie przepływu krwi i stymulację organizmu do wytworzenia endorfin działających rozluźniająco, łagodząc ból. Wskazaniami do masażu leczniczego są: bóle kręgosłupa będące wynikiem zmian zwyrodnieniowych, wady postawy, siedzący tryb życia czy przeciążenia. 

Ważnym czynnikiem przed przystąpieniem do masażu leczniczego jest posiadanie diagnostyki RTG, TK lub MR.

Gorąco zachęcamy Państwa do poprawy swojej formy, korzystając z naszej nowej oferty leczniczej. Więcej informacji pod numerem telefonu: 739 249 149.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-10-07

W celu usprawnienia rejestracji naszych `Pacjentów wprowadzamy nowy numer telefonu – 739 249 149, pod którym zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. 

Zdjęcie: Pexels.com

2021-09-07

Pragniemy poinformować o najnowszym produkcie naszego partnera firmy Pierre Fabre.Jest nim Elgydium Clinic Cicalium, preparat przyspieszający procesy gojenia tkanek miękkich, łagodząc ból towarzyszący odczytowi zapalnemu lub stanowi pourazowemu.

Pasta zawiera cynk, PVP i taurynę. Ze względu na PVP-polimer po aplikacji powstaje efekt „plastra”. Wskazania do zastosowania m.in. afty, urazy mechaniczne błony śluzowej, odleżyny poprotetyczne, trudno gojące rany oraz stanych po zabiegach chirurgicznych. Budowa tubki z wydłużonym podajnikiem zapewnia łatwość aplikacji żelu w trudniej dostępnych miejscach w obrębie jamy ustnej.

Więcej informacji na temat powyższego produktu w naszych gabinetach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

2021-08-20

Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych (ssż) występują coraz częściej w różnych grupach wiekowych, zwłaszcza u młodocianych. Przyczyn ich pojawienia się jest wiele. W naszej placówce tacy Pacjenci są od dłuższego czasu prowadzeni interdyscyplinarnie. Jednak znaczącym specjalistą współuczestniczącym w prowadzeniu takiej grupy Pacjentów jest fizjoterapeuta. 

Powyższe zaburzenia mogą mieć istotny wpływ na dolegliwości bólowe głowy i kręgosłupa szyjnego.

Okres zdalnego nauczania dzieci i młodzieży może przynieść wzrost przypadków wymagających diagnostyki i rehabilitacji wielospecjalistycznej.

Od miesiąca WRZEŚNIA rozszerzamy zakres naszej oferty o konsultację i rehabilitację funkcjonalną układu stomatognatycznego przez SPECJALISTĘ FIZJOTERAPII I OSTEOPATII. Zapraszamy do kontaktu.

Zdjęcia: Pexels.com

2021-08-07

Okres wakacyjny w pełni, dlatego jako partner wysokiej klasy obiektu Seven Hotel**** w Bytomiu zapraszamy do zapoznania się z unikalną ofertą, jaką tworzymy wspólnymi siłami – profesjonalna opieka stomatologiczna połączona z pobytem w nowoczesnych wnętrzach hotelu Seven.

Seven Hotel**** zachwyca niepowtarzalnym klimatem, najwyższą jakością usług i oryginalnym wystrojem wnętrz. Niespotykaną atrakcją hotelu w sezonie letnim, jest z pewnością unikalna restauracja, znajdująca się na dachu IV piętra obiektu, za której sprawą, podziwiać można zarówno uroki miasta, jak i jego okolic. Na szczególną uwagę zasługują również najlepsze w mieście specjały kulinarne autorstwa Szefa kuchni.

Obiekt dysponuje strefą SPA, salonem fryzjerskim oraz ściśle współpracuje z naszym gabinetem stomatologicznym. Jako, prawdopodobnie jedyny tego typu hotel w Polsce, w swojej dyspozycji posiada także ultralekki samolot, który zapewnia możliwość przelotu nad Śląskiem oraz Beskidem, dzięki czemu podziwiać można góry z lotu ptaka.

Więcej informacji o naszej kompleksowej ofercie na stronach:
http://stomatologia-dawiec.pl/wspolpraca/
https://sevenhotel.pl/dawiec-stomatologia/
http://www.prestizowehotele.pl/seven-hotel/

Zaplanuj swój wakacyjny wypoczynek i zadbaj z nami o zdrowy uśmiech.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-05-31

Czym jest autotransplantacja zęba/ zawiązka? Jest to przeszczep zęba lub zawiązka zęba u tego samego Pacjenta-przeszczep autogenny, gdzie Pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą. Wyróżniamy trzy rodzaje przeszczepów:

 • Pierwszy może dotyczyć Pacjentów wieku rozwojowego kiedy dochodzi do utraty np. siekacza centralnego górnego „jedynki” wówczas można przeszczepić zawiązek drugiego przedtrzonowca „piątki”. W późniejszym czasie dokonuje się przekształcenia w koronę „jedynki”. Zabieg ten daje możliwość uzupełnienia braku w przeciwieństwie do rozwiązań protetycznych typu most lub korony na implancie co jest przeciwwskazane w okresie rozwojowym.
 • Drugim przypadkiem jest przeszczepienie zatrzymanego kła górnego-„trójki” przy braku możliwości ortodontycznego ściągnięcia jej do łuku.
 • Ostatni wariant to uzupełnienie brakującego pierwszego trzonowca w żuchwie zębem mądrości. Jest to alternatywa wykonania mostu protetycznego, mostu adhezyjnego, czy korony na implancie.
 • Można również wyróżnić przeszczep heterogenny od osoby – dawca dla osoby – biorca.

Ząb tracący unaczynienie wymaga leczenia kanałowego maksymalnie do dwóch tygodni od zabiegu. 

Więcej szczegółów chętnie przekażemy podczas konsultacji, na którą serdecznie zapraszamy do naszego Gabinetu.

Ząb 48 może być przeszczepiony w pozycję 36

Ząb 48 może być przeszczepiony w pozycję 36

 

2021-04-18

ZĘBIAK MNOGI – to łagodny, zębopochodny guz nowotworowy charakterystyczny dla kości szczęk. 

Przyczyną są najprawdopodobniej zaburzenia pojawiające się w czasie rozwoju zawiązka zęba. Rozwija się w okresie wyrzynania zębów stałych mogąc doprowadzać do deformacji kości i utrudniania ich wyrzynania.

Występuje przede wszystkim w przednim odcinku szczęki lub bocznym odcinku żuchwy. Nie powoduje dolegliwości bólowych. Stwierdza się go najczęściej podczas wykonywania przeglądowego rtg. pantomograficznego. 

Przedstawiony na zdjęciach przypadek to zębiak twardy, złożony, będący tworem torbielowatym wypełniony płynem i licznymi małymi ząbkami powodujący wygórowanie w przedsionku jamy ustnej, doprowadzając do zablokowania wyrzynania stałej górnej dwójki prawej. 

Aktualnie najlepszą formą diagnostyki jest CBCT – czyli tomografia stożkowa o porównywalnej dawce promieniowania do rtg. pantomograficznego. 

Z kolei leczenie polega na doszczętnym wyłuszczeniu guza wraz z torebką. 

Jeżeli u Państwa dzieci występuje brak zęba stałego w w/w okolicach należy wziąć pod uwagę wykluczenie takiej przyczyny. Zachęcamy do odbycia konsultacji i ew. leczenia w naszej placówce. 

 

2021-04-01

Składamy wszystkim Naszym Pacjentom, Partnerom i Współpracownikom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanoncych

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-03-08

Z okazji Dnia Kobiet najserdeczniejsze życzenia Paniom pracującym w naszym Gabinecie

oraz wszystkim obecnym i przyszłym Pacjentkom…

…składa personel męski 🙂

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-02-23

Osocze bogatopłytkowe (PRP) w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej oraz medycynie estetycznej. 

Już od MARCA zapraszamy wszystkich zainteresowanych m.in. zabiegami:

 • w chirurgii stomatologicznej – regeneracyjnymi kości szczęk
 • w medycynie estetycznej – tzw. wampirzego liftingu twarzy, szyi czy dekoltu – to nowy zakres usług w naszym Gabinecie

Osocze bogatopłytkowe zawierające czynniki wzrostu, umożliwia regenerację uszkodzonych tkanek. Co istotne KAŻDY Pacjent może być dawcą i biorcą dla siebie tego co w krwi jest bezcenne. PRP uzyskiwane jest poprzez pobranie krwi obwodowej od Pacjenta a następnie jej odwirowaniu.

Użycie PRP w połączeniu z materiałami kościozastępczymi w zabiegach sterowanej regeneracji kości szczęk daje spektakularne wyniki np. w uzupełnieniu potorbielowych i nie tylko ubytków kostnych, w zabiegach naprawczych przed leczeniem implantoprotetycznym, a także w podniesieniu dna zatoki szczękowej.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego redukuje i skraca czas dolegliwości bólowych pozabiegowych, wpływa na angiogenezę, a więc tworzenie unaczynienia w uszkodzonych tkankach oraz ogranicza zapalenia. Ponadto istotnie zmniejsza czas regeneracji w porównaniu z metodą zastosowania materiału kościozastępczego i błony kolagenowej.

Z kolei PRP w medycynie estetycznej to przede wszystkim odnowa skóry twarzy, leczenie łysienia, rozstępów, czy korekcja blizn potrądzikowych. Bardzo rewitalizująco działającym zabiegiem dla skóry jest tzw. wampirzy lifting twarzy, szyi, czy dekoltu. Powoduje on poprawę elastyczności i stopnia nawilżenia skóry. Osocze bogatopłytkowe powoduje stymulację proliferacji fibroblastów pobudzając syntezę kolagenu przywracając skórze jędrność i naturalny koloryt.

Miesiąc marzec to miesiąc wprowadzający na stałe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zapraszamy na konsultacje i kwalifikacje do zabiegów.

Więcej informacji pod numerem telefonu 605 236 119.

2021-02-02

Śpieszymy z nowościami produktowymi! W sprzedaży pojawiła się pasta do zębów ELGYDIUM CLINIC Perioblock Pro marki Pierre Fabre, rekomendowana osobom z osłabionym stanem dziąseł,  spowodowanym odkładaniem się płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego między zębami i w okolicy przydziąsłowej. Nagromadzona płytka może prowadzić do podrażnienia dziąseł, powodując zaczerwienienie, krwawienie lub tkliwość.

ELGYDIUM CLINIC Perioblock Pro to pasta do zębów opracowana w celu zapewnienia prawidłowej higieny jamy ustnej, do stosowania od 12 roku życia, dwa razy dziennie przez miesiąc jako uzupełnienie profesjonalnego leczenia krwawiących dziąseł. Pomaga zmniejszyć objawy podrażnień: zaczerwienienie, krwawienie i wrażliwe dziąsła.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zasięgnięcia szczegółowych informacji o nowym produkcie, co do stosowania i nabycia w naszych gabinecie. 

2021-01-17

Gerostomatologia, czyli stomatologia wieku podeszłego. To dziedzina stomatologii obejmująca kilka specjalizacji: chirurgię stomatologiczną, stomatologię zachowawczą, periodontologię oraz protetykę stomatologiczną.

Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja Pacjentów tej grupy wiekowej jest równie ważna jak każdej innej, a do istotnych zagadnień należą:

– profilaktyka onkologiczna zmian błony śluzowej jamy ustnej w tym języka, warg, dna jamy ustnej czy policzków w tym również stanów przedrakowych u podłoża których jest najczęściej nikotynizm,

– usuwanie zębów i korzeni zębów oraz wszystkich przeszkód w tkankach miękkich i podłożu kostnym w ramach przygotowania do protezowania,

– usprawnianie funkcjonowania przy problemie kserostomii, czyli zagadnieniu związanym z utrudnionym wydzielaniem śliny np. z powodu zaburzeń hormonalnych, czy efektu przebytej radioterapii obszaru głowy i szyi,

Istotnym problemem może być profilaktyka utraty uzębienia z powodu rozległych ubytków próchnicowych, czy chorób przyzębia w starym nazewnictwie paradontozy, czyli patologicznej ruchomości zębów.

Kolejnym równie kardynalnym końcowym etapem prowadzenia Pacjentów tej grupy wiekowej jest prawidłowe uzupełnienie braków zębowych np. koronami, mostami protetycznymi, czy różnymi wariantami protez ruchomych. Natomiast najwyższym standardem jest implantoprotetyka, czyli odtworzenie uzębienia na bazie implantów czyli analogów korzeni.

Szukając prezentu dla swoich kochających dziadków z okazji zbliżających się świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka, zapraszamy na konsultacje u Kierownika placówki w piątek tj. 22.01.2021 między godziną 10.00 a 12.00. Dla pierwszych pięciu osób konsultacje bezpłatne!

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze w tym zdrowego uśmiechu na co dzień 🙂

 

2020-12-20

Wszystkim Naszym Pacjentom,

Współpracownikom i Przyjaciołom,

życzymy pełnych miłości i spokoju

Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Nowy Rok przyniesie Państwu

tę odrobinę szczęścia, która sprawi,

że wszystkie podjęte działania

zakończą się sukcesem.

 

Stomatologia DAWIEC

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-12-01

To już tradycja. Co roku sosna pojawia się z początkiem grudnia w naszym gabinecie. Przy akompaniamencie świątecznych melodii i swoim intensywnym zapachu, umila naszym Pacjentom czas w oczekiwaniu na wizytę. Mamy nadzieję, że również pozostałe dekoracje przypadną Wam do gustu 😉

 

2020-11-22

Zęby mądrości to zęby ósme – potocznie nazywane „ósemkami”. Ewolucyjnie coraz rzadziej występuje prawidłowa przestrzeń do ich właściwego rozwoju, czy wyrzynania. Zęby te w związku z brakiem miejsca często ulegają zatrzymaniu. Z definicji ząb zatrzymany to taki, który zakończył swój fizjologiczny rozwój ale nie uległ wyrznięciu. W związku z tym wyróżnia się zatrzymanie częściowe i całkowite. To ostatnie występuje rzadziej i wtedy ząb jest w pełni otoczony kością. Takie sytuacje wymagają operacyjnego usunięcia, a zabieg ten należy do najczęściej wykonywanych przez specjalistę chirurgii stomatologicznej. Zęby mądrości uczą Pacjenta pokory z powodu bólu będącego wskazaniem do zabiegu, a z drugiej strony lekarza, wynikającego niejednokrotnie z trudności zabiegowych ich usunięcia. Zęby te mogą wykazywać nietypową, odmienną i oryginalną budowę anatomiczną.

Wszystkich Pacjentów z problemami „ósemek” zachęcamy do specjalistycznych konsultacji chirurgiczno-ortodontycznych oraz do kompleksowego leczenia w naszym gabinecie stomatologicznym.

Poniżej zdjęcia jednego z nietypowych przypadków usunięcia zęba mądrości u jednego z naszych Pacjentów.

 

2020-11-01

Mamy zaszczyt poinformować o rozszerzeniu naszej oferty wielospecjalistycznej. Wprowadzamy w naszym gabinecie konsultacje, porady, leczenie zachowawcze i zabiegowe w zakresie periodontologii, a więc specjalistyki obejmującej leczenie chorób dziąseł i schorzeń błony śluzowej jamy ustnej.

Co należy do najczęstszych objawów występujących w chorobach dziąseł czy przyzębia? Krwawienie, odsłonięcie szyjek zębowych, obrzęki tkanek miękkich, patologiczna ruchomość zębów, suchość i przykry zapach jamy ustnej. Najczęstszą przyczyną powyższych objawów jest zła higiena jamy ustnej dająca konsekwencje m.in. w postaci płytki nazębnej czy złogów kamienia nazębnego.

Należy pamiętać, że zapalenie tkanek przyzębia czyli aparatu zawieszeniowego zęba w kości może:

 • zwiększać ryzyko rozwoju chorób układu krążenia
 • wywoływać stany zapalne układu oddechowego
 • oddziaływać wzajemnie z cukrzycą
 • stymulować resorpcję kości w osteoporozie
 • zwiększać ryzyko przedwczesnego porodu i mieć związek z niską masą urodzeniową dziecka

Przyszłym Pacjentom proponujemy pełny zakres leczenia periodontologicznego, w tym m.in. chirurgię śluzówkowo-dziąsłową, przeszczepy tkanek miękkich, zabiegi przygotowujące do leczenia ortodontycznego, czy protetycznego. Nowością leczenia chirurgiczno-periodontologicznego będzie terapia fotodynamiczna zmian błony śluzowej typu liszaj, czy leukoplakia.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje i diagnostykę problemów związanych z estetyką, ruchomością zębów, czy halitozą – czyli przykrym zapachem z jamy ustnej.

Foto: nadziąślak w okolicy 42 po brakującym zębie

Foto: naczyniak odcinka przedniego żuchwy

Foto: rana po zabiegu chirurgicznym z deficytem brodawki dziąsłowej okolicy 22-23

 

2020-10-14

Medycyna fizykalna to połączenie medycyny i fizykoterapii. Zastosowanie metod wspomagających leczenie klasyczne w różnych dziedzinach medycyny znajduje coraz większe uznanie w standardach prowadzenia Pacjentów. Zaliczamy do niej m.in.: laser, pole magnetyczne, czy ozon.

Zdobyta wiedza w trakcie przeprowadzania przewodu doktorskiego na temat „Ocena przydatności wolnozmiennych pól magnetycznych w chirurgii stomatologicznej” umożliwia kwalifikacje, leczenie bądź rehabilitowanie w różnych jednostkach chorobowych w obszarze głowy i szyi.

Naszym Pacjentom proponujemy: leczenie neuralgii nerwu trójdzielnego, parestezje i niedoczulice pozabiegowe, ból o nieustalonej jednak wykluczonej etiologii nowotworowej, przykurcze mięśniowe, stany zapalno-zwyrodnieniowe stawów skroniowo-żuchwowych. Konsultacje przeprowadza dr n.med. Grzegorz Dawiec.

 

2020-09-14

Dzięki współpracy z firmą Pierre Fabre mamy okazję jako jedni z pierwszych poinformować o ich nowościach produktowych. Jedną z nich jest bezalkoholowa płukanka do jamy ustnej – ELUDRIL EXTRA, zawierająca chlorheksydynę w wysokim stężeniu bez alkoholu i bez potrzeby rozcieńczenia. Dedykowana Pacjentom z wrażliwą błoną śluzową jamy ustnej – dorosłym i dzieciom powyżej 6 r.ż.

Wskazania to m.in.:

 • osobnicza nadwrażliwość na preparaty na bazie alkoholu
 • zaburzenia wydzielania śliny-kserostomia na podłożu neurohormonalnym lub jako następstwo radioterapii obszaru głowy i szyi
 • u Pacjentów przyjmujących leki p/astmatyczne, p/wymiotne, leki moczopędne i antyhistaminowe
 • u osób z podrażnionymi dziąsłami, w trakcie leczenia ogólnostomatologicznego czy ortodontycznego
 • zastosowanie znajduje również w okresie okołozabiegowym w obrębie jamy ustnej zwłaszcza po zabiegach chirurgii onkologicznej, połączonej z przeszczepami tkankowymi

ELUDRIL EXTRA to płyn dający ochronę przeciwbakteryjną przez 12 godzin, łagodny w smaku, skutecznie eliminujący halitozę czyli przykry zapach z jamy ustnej. Proponujemy możliwość zasięgnięcia szczegółowych informacji o produkcie, co do stosowania i nabycia w naszym gabinecie.

IMG_6974.jpeg

 

2020-09-08

Leukoplakia to inaczej rogowacenie białe. To schorzenie, o którym słyszało stosunkowo niewiele osób. Problem dotyczy błony śluzowej jamy ustnej – rzadko narządów płciowych. Cechą tej jednostki chorobowej jest powstawanie niebolesnych oraz nieusuwalnych białych plam.

Głównym czynnikiem usposabiającym do powstania leukoplakii jest nikotynizm. Jednak w powstaniu tego problemu udział biorą także takie czynniki jak: alkohol, infekcje grzybicze, wirus brodawczaka ludzkiego, uwarunkowania genetyczne czy też parafunkcje pod postacią przygryzania policzków. Ale także spory niedobór witaminy A oraz żelazamoże przyczynić się do powstania nadmiernego rogowacenia.

Najbardziej newralgicznymi okolicami są: dno jamy ustnej, boczne powierzchnie języka oraz za trzecimi trzonowcami w żuchwie.

Prawidłowa diagnostyka i leczenie tego rodzaju zmian na błonie śluzowej może uchronić przed przekształceniem w raka jamy ustnej. Dlatego w przypadku zauważenia podobnych symptomów, zalecamy natychmiastowe pobranie wycinka i badanie H-P.

Skuteczną metodą leczenia jest chirurgiczne wycięcie zmiany ale i również krioterapia bądź laserowa terapia fotodynamiczna.

Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do dr Grzegorza, podczas których oceni możliwość badania z ewentualną kwalifikacją do pobrania wycinka.

 

2020-08-20

Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować wszystkich Pacjentów, iż nasz gabinet stomatologiczny znalazł się na ogólnopolskiej liście Polskich Gabinetów ImplantologicznychTym samym nasza placówka została umieszczona na mapie, stworzonej przez Dent-o-Mapy, sieci gabinetów wykonujących zabiegi Sterowanej Chirurgii Alpha-Bio Tec. Dental Implants – Globalmetody zalecanej przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne w aktualnym czasie. 

 

Implantacje nawigowane wykorzystujące szablony 3D to aktualnie standard trudnych, pojedynczych a zwłaszcza mnogich implantacji. Szablony implantologiczne umożliwiają wybór najbardziej optymalnego miejsca implantacji pod względem lokalizacji, długości oraz kąta wprowadzenia implantu. Implantacje przy użyciu szablonu dają możliwość natychmiastowej instalacji pracy protetycznej tymczasowej. Dzięki czemu Pacjent zyskuje poprawę estetyki twarzy i uśmiechu.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem leczenia implantologicznego w naszym bytomskim gabinecie stomatologicznym, zapraszamy do kontaktu.

2020-06-15

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom architektoniczno-budowlanym – wjazd z poziomu chodnika oraz gabinet zlokalizowany na tym samym poziomie – w minionym tygodniu z leczenia w naszym gabinecie stomatologicznym skorzystał Pacjent, który porusza się na wózku inwalidzkim.

Ze względów technicznych i zgodnie z życzeniem Pacjenta nasz personel wykazał się elastycznością i oryginalnością, co do pozycji Pacjenta siedzącego na wózku tyłem do oparcia fotela z ustabilizowaniem głowy na odwróconym zagłówku.

Zadowolenie Pacjenta i chęć kontynuacji leczenia w naszej placówce motywuje nas do dalszej pracy i jeszcze większej elastyczności względem naszych Pacjentów, dlatego wszystkich tych, którzy potrzebują indywidualnego podejścia pod kątem przyszłego leczenia w naszym gabinecie, zachęcamy do kontaktu z nami.

2020-06-01

ŚLINA – uniwersalny nośnik wielu informacji ☝️

 • To wydzielina organiczna produkowana przez trzy pary dużych gruczołów ślinowych oraz licznych drobnych znajdujących się w błonie śluzowej jamy ustnej
 • U człowieka dobowa ilość wydzielanej śliny waha się między 1,0 – 1,5 litra. Zwiększenie lub przeciwnie – zmniejszenie ilości wydzielanej śliny zależne jest od czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Odczyn śliny pH mieści się w przedziale od 4,5 – 8,0
 • Dane „płynące” z analizy śliny znajdują zastosowanie w diagnostyce i leczeniu w różnych specjalnościach medycznych
 • Aktualnie w czasie pandemii przede wszystkim ślina w teście metody RT-PCR poprzez wymaz, okazała się bardzo pomocna w ocenie wykrywania obecności materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2. Wymaz pobierany jest z gardła lub nosogardzieli

W przypadku występowania problemów z zaburzeniami wydzielania śliny zalecamy konsultację u Specjalisty w naszej placówce.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-03-10

[PROSIMY O UWAGĘ]

Drodzy Pacjenci,

w związku z kolejnymi zakażeniami KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o odwoływanie oraz nie planowanie kolejnych, przyszłych wizyt i konsultacji z naszymi lekarzami i personelem medycznym W PRZYPADKU:

 • występowania jakichkolwiek objawów chorobowych typu: wysoka gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, ból gardła, bóle mięśni i stawów, dreszcze czy biegunki
 • powrotu z rejonów podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem i braku odbycia 14-dniowej kwarantanny

Wszelkie przydatne informacje o koronawirusie znajdą Państwo na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego: https://gis.gov.pl/akt…/przydatne-materialy-o-koronawirusie/

Prosimy również o zapoznanie się z załączoną treścią oraz filmem wideo. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i dziękujemy za zrozumienie powagi sytuacji.

2020-03-01

Z nadejściem upragnionej wiosny w naszych gabinetach pojawia się nowa, oryginalna i rzadko spotykana oferta. Ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na korektę wędzidełek języka i warg, wprowadzamy do naszej oferty KONSULTACJE SPECJALISTY NEUROLOGOPEDII w zakresie:

 • Terapii wad wymowy
 • Terapii zaburzeń ustnej fazy połykania i oddychania
 • Terapii zaburzeń mowy i komunikacji

– Zaburzenia ze spektrum autyzmu

– Afazja dziecięca, alalia, opóźniony rozwój wymowy

– Zespół Downa

 • Wczesnej interwencji logopedycznej
 • Terapii zaburzeń mowy i komunikacji w wyniku uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego:

– Afazja

– Dyzartria

Specjalistyczna konsultacja, prowadzenie terapeutyczne oraz kwalifikacje do korekt wędzidełek będą odbywały się z możliwością jednoczasowej wizyty-zabiegu u lekarza Specjalisty Chirurgii Stomatologicznej. Takie połączenie daje najlepsze efekty przede wszystkim dla najmniejszych Pacjentów.

Zapraszamy rodziców dzieci od okresu noworodkowego oraz osoby dorosłe np. przygotowujące się do szkół aktorskich na KONSULTACJE NEUROLOGOPEDYCZNE.

PAMIĘTAJMY, iż korekta wędzidełka języka przy istniejących wskazaniach powinna mieć miejsce jak najszybciej PO PORODZIE.

 
 
2020-02-17
 
Zastanawialiśmy się – z jak wielu zakątków świata docierają do naszego gabinetu Pacjenci. Postanowiliśmy zaspokoić naszą ciekawość ale i podzielić się z Wami tą informacją. A wygląda to następująco:
 
Wielka Brytania 🇬🇧
Irlandia 🇮🇪
Austria 🇦🇹
Niemcy 🇩🇪
Dania 🇩🇰
Norwegia 🇳🇴
Grecja 🇬🇷
Włochy 🇮🇹
a także Indie 🇮🇳
czy Australia 🇳🇿
 
Wizyty Pacjentów z zagranicy to dla nas powód do dumy i impuls do kontynuowania naszej pracy na najwyższym poziomie. Mocno liczymy, że w najbliższych latach lista ulegnie jeszcze poszerzeniu 🙂 
Zdjęcie: Pexels.com

2020-02-13

Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym gabinecie Panią Iwonę, córkę ikony polskiej stomatologii śp. Pana Prof. Antoniego Karasińskiego, wybitnego specjalisty w dziedzinie protetyki stomatologicznej oraz kierownika Katedry Protetyki w Bytomiu ŚUM w Katowicach.

Bardzo cieszymy się z tej jakże wyjątkowej wizyty, która sprawiła nam wielką przyjemność i zaszczyt. Wysyłamy gorące pozdrowienia do Pani Iwony oraz jej męża, również Pacjenta naszego gabinetu 🙂

 

2020-02-04

Z okazji zbliżających się WALENTYNEK zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych wszystkie narzeczone pary, a także te przyszłe.

Konsultacje będą odbywały się pod patronatem firmy Pierre Fabre będącej sponsorem prezentów dla pierwszych sześciu Pacjentów.

Ale to nie wszystko – pierwsze dwie pary otrzymają od nas także rabat 10% na wybielanie zębów metodą nakładkową.

Walentynkowa oferta będzie obowiązywała 14 lutego od godziny 10:00 do 12:00.

Przeżyjmy wspólnie tegoroczne Święto Zakochanych, serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu przy ul. Witczaka.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-01-13

Witamy naszych obecnych i przyszłych Pacjentów w Nowym 2020 Roku, w którym serdecznie zapraszamy do rezerwacji wizyt leczenia przy pomocy lekarza specjalisty anestezjologa.

 • nasza oferta skierowana jest głównie do Pacjentów z dentofobią, stomatofobią i innymi problemami wymagających specjalnego podejścia, odpowiednich warunków leczenia oraz metod takich jak sedoanalgezja czy znieczulenie dożylne
 • mogą się do nas również zgłosić rodzice dzieci wykazujących stany lękowe czy wzmożoną motoryczność, u których leczenia stomatologicznego nie udało się wcześniej przeprowadzić z powodzeniem

Serdecznie zapraszamy na wcześniejszą konsultację anestezjologiczną, podczas której nasz lekarz przedstawi wszystkie szczegóły przygotowania do leczenia.

 

2019-12-23

Wszystkim naszym Pacjentom, Partnerom i Współpracownikom

życzymy

             wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia,            

spędzonych w ciepłej, 

rodzinnej atmosferze 

oraz samych szczęśliwych dni 

w nadchodzącym Nowym Roku

 

NZOZ Stomatologia Dawiec

Zdjęcie: Pexels.com

2019-12-01

Powoli i małymi krokami przybliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia 🎄

Pragniemy, aby Państwo również w naszym gabinecie poczuli klimat i atmosferę tego wyjątkowego okresu, dlatego też poczyniliśmy wszelkie starania w tym kierunku. Efekty możecie ocenić przy najbliższej wizycie lub na zdjęciach poniżej 😉

P.S. Nie zapomnieliśmy o prezentach, o których wkrótce poinformujemy 🎅

2019-11-14

Stomatologia dziecięca to inaczej stomatologia wieku rozwojowego. To okres wyjątkowej obserwacji, adaptacji, diagnostyki i leczenia. Wymaga on zaangażowania rodziców, dzieci-pacjentów oraz lekarzy – pediatrów, stomatologów dziecięcych, ortodontów, chirurgów stomatologicznych oraz logopedów. 

Wizyta w gabinecie stomatologicznym zazwyczaj jest stresująca dla dziecka i jego rodziców. Dlatego należy kontakt z gabinetem i lekarzem rozpocząć od wizyty adaptacyjnej, podczas której bada się stan jamy ustnej pod względem uzębienia, stanu wędzidełek, dziąseł czy błony śluzowej. To również ważne z punktu widzenia przekazania zaleceń instruktażu higieny jamy ustnej.

Pierwsza wizyta powinna odbyć się w 6. miesiącu życia dziecka, o ile nie ma wskazań do wcześniejszej. W naszym gabinecie znajdą Państwo odpowiednią opiekę i pomoc w zakresie stomatologii dziecięcej.

Zapraszamy na konsultacje

2019-10-14

Pacjenci onkologiczni po leczeniu w obszarze jamy ustnej czy twarzowej części czaszki, często borykają się z wieloma problemami życiowymi po przezwyciężeniu procesu nowotworowego. Do najczęściej występujących można zaliczyć KSEROSTOMIĘ – czyli suchość w jamie ustnej spowodowaną radioterapią jako metodą uzupełniającą leczenie chirurgiczne.

Od pewnego czasu stosowana jest tzw. radioterapia konformalna, dzięki której obszar napromieniania jest ekranowany. Daje to możliwość ochrony dużych i małych gruczołów ślinowych. Ponadto, innym problemem jest życie po przeszczepach wyspowych w ramach rekonstrukcji obszarów resekowanych z powodu procesu nowotworowego.
Proponujemy zespołowe prowadzenie Pacjentów po nowotworach twarzoczaszki, jamy ustnej, gardła oraz krtani przez Specjalistów z zakresu dietetyki, chirurgii stomatologicznej i laryngologii. Więcej informacji nt. kserostomii i form leczenia w naszym gabinecie pod numerem telefonu – 605 236 119. Zapraszamy do kontaktu.
 

2019-10-14

Jako partnerzy systemu implantologicznego AlphiaBio uczestniczyliśmy w konferencji z okazji 30-lecia simplantology. Była to okazja do wymiany doświadczeń oraz zorientowania się w jakim kierunku i na jak wysokim poziomie jest przeprowadzane diagnozowanie i leczenie implantologiczne na terenie Polski.
 
Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok 🙂 
 

2019-10-03

Stomatologia Dawiec świętuje swoje 2. Urodziny w nowej siedzibie przy. ul Witczaka 49/15 🎂🎉🎊

Od tego czasu intensywnie  rozwijamy naszą ofertę na rynku stomatologicznym, zmieniając uśmiechy i dbając o zdrowe uzębienie naszych Pacjentów.

To dzięki Wam cały personel naszego gabinetu spełnia się zawodowo, realizując w życiu to co nas pasjonuje i rozwija. Bez Was, nasza praca nie miałaby sensu, dlatego DZIĘKUJEMY, że jesteście z nami.

Z okazji naszego małego święta przygotowaliśmy na naszym fanpage’u małą niespodziankę, zajrzyjcie ▶️ FB Stomatologia Dawiec 

Zdjęcie: Pexels.com
2019-09-15
 
Koniec bieżącego miesiąca to czas dalszego rozszerzenia naszej oferty na rynku medycznym. Od 30 września naszym Pacjentom proponujemy konsultacje OTOLARYNGOLOGICZNE.
Otolaryngologia to integralna specjalizacja łącząca się z wszystkimi specjalizacjami w stomatologii. Połączenie specjalistów obszaru jamy ustnej i narządów sąsiednich daje wiele możliwości diagnostyczno-leczniczych.
Obecność w naszym gabinecie lekarza specjalisty otolaryngologii, ułatwi prowadzenie Pacjentów m.in.:
w różnicowaniu bólu twarzoczaszki o różnym podłożu
w konsultacji przed zabiegami podniesienia dna zatoki szczękowej
w wydawaniu opinii, co do obecności lub braku czynników infekcyjnych w ORL przed zabiegami operacyjnymi czy przeszczepami narządowymi
w konsultowaniu, diagnozowaniu i leczeniu schorzeń uszu, nosa, gardła, krtani i tchawicy, a także zatok przynosowych
Więcej informacji udzielamy telefonicznie bądź mailowo. Przejdź do zakładki Kontakt.
 
 
Zdjęcie: Pexels.com
 
2019-08-29
Zapraszamy wszystkich Pacjentów będących przed zabiegami operacyjnymi, przed którymi wymagane są zaświadczenia o braku ognisk infekcji zębopochodnych.
 
Jako grupa specjalistów konsultujemy i na podstawie badania Pacjenta oraz wykonanej diagnostyki RTG wydajemy opinię o stanie zdrowia jamy ustnej. Od jej stanu uzależnione jest powodzenie różnych procedur operacyjnych.
Do najczęściej pojawiających się skierowań od lekarzy specjalistów zaliczamy:
okulistę – przed operacjami zaćmy
chirurga naczyniowego – przed zabiegami typu by-pass obwodowy
ortopedę – endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego i innych
Znaczenie prawidłowego wysanowania, czyli uzdrowienia jamy ustnej przed zabiegami operacyjnymi jest bezcenne. Pamiętajmy, że flora bakteryjna, patologiczna występująca w jamie ustnej drogą naczyń krwionośnych, dociera do całego organizmu. Dlatego jej stan pod względem bakteryjnym ma ogromne znaczenie dla rozwoju takich chorób jak: ch. Alzheimera, zawał mięśnia sercowego czy inne powikłania narządowe.Zdrowa jama ustna to zdrowy organizm.
 

2019-08-06

Wracamy do Państwa z dawką nowych informacji i kolejną propozycją leczenia w naszym gabinecie.

Chirurgia jamy ustnej zajmuje się mechanicznym leczeniem schorzeń struktur kostnych – szczęki i żuchwy, zębów oraz tkanek i narządów w niej znajdujących się. Zabiegi przeprowadzane są oprócz powyższych struktur na wargach, języku, przewodach wyprowadzających ślinianek czy błonie śluzowej jamy ustnej.

Procedury zabiegowe mogą być resekcyjne – mowa o usunięciu, wycięciu, wyłyżeczkowaniu lub rekonstrukcyjne – co z kolei dotyczy zabiegów regeneracji struktur kostnych, plastyk podłoża tkanek miękkich czy implantacji wszczepów zębowych, przygotowujące do leczenia protetycznego czy implantoprotetycznego.

Nasza specjalistyczna klinika stomatologiczna oferuje Państwu pełen zakres zabiegów chirurgii jamy ustnej w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym przeprowadzanych przez zespół specjalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Doświadczenie kliniczne daje nam możliwość przeprowadzania zabiegów od okresu noworodkowego do późnej starości. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest usuwanie zębów zatrzymanych ze wskazań chirurgicznych lub ortodontycznych.

Zapraszamy Państwa na specjalistyczne konsultacje z zakresu chirurgii jamy ustnej i proponujemy współpracę z lekarzami innych specjalności oraz z innych gabinetów. Więcej informacji pod numerem telefonu: 605 236 119

Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia zabiegów z chirurgii jamy ustnej, które przeprowadzili specjaliści naszego gabinetu stomatologicznego.

Zabieg wyłuszczenia torbieli żuchwy


Zabieg sterowanej regeneracji kości przy użyciu osocza bogatopłytkowego


Zabieg krioterapii naczyniaka policzka lewego przy współistniejącym włókniaku


Zabieg usunięcia mesiodensa, czyli zęba dodatkowego wraz z plastyką wędzidełka wargi górnej


Zabieg wycięcia guzka policzka prawego o charakterze włókniaka

2019-05-20

Czy występuje u Ciebie chociaż jeden z tych objawów?

➖ ból w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych
➖ bóle mięśniowe w okolicy twarzy
➖ słyszalne dźwięki w czasie pracy stawów skroniowo-żuchwowych jak trzeszczenia czy trzaski
➖ starte zęby
➖ ubytki w okolicy szyjek zębów
➖ niesymetryczny ruch żuchwy
➖ ograniczone lub utrudnione otwarcie ust
➖ nadmierny wzrost napięcia i sztywność mięśni w okolicy twarzy
➖ ból ucha, szumy uszne, zawroty głowy, uczucie zatkanego ucha

Jeżeli tak, to być może cierpisz na zaburzenia czynnościowe narządu żucia. Badania wskazują, że na to schorzenie cierpi od 10% do 80% populacji. Narząd żucia jest zespołem tkanek spełniającym określone funkcje, takie jak pobieranie pokarmu, żucie, wstępne etapy trawienia, połykanie, artykułowanie dźwięków, a także oddychanie. Objawy tych zaburzeń bardzo często wiążą się z występowaniem bólu, który negatywnie wpływa na komfort życia Pacjenta. Bardzo często występują również zaburzenia w uzębieniu, co z kolei negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu, czy też pracę żołądka i jelit.

Nasi lekarze specjaliści z zakresu chirurgii stomatologicznej, ortodoncji i protetyki stomatologicznej, proponują Państwu leczenie i rehabilitację w zakresie tejże dysfunkcji. Przejdź do zakładki Kontakt i umów się na konsultację w naszym gabinecie.

 

2019-04-17

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy wszystkim naszym Pacjentom,
Partnerom, Przyjaciołom i Współpracownikom,
wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze,
rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego,
pogody ducha i smacznego święconego jajka 😊

Zdjęcie: Pexels.com

 

2019-03-19

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20.03), pragniemy każdemu Pacjentowi przekazać i przypomnieć kilka istotnych informacji.

Jama ustna to pierwszy odcinek przewodu pokarmowego. Stan tego obszaru jak i narządów w nim znajdujących się rzutuje na stan dalszych odcinków przewodu pokarmowego, a także całego organizmu. Przyczyny utraty zębów wynikają z: nieleczonej lub źle leczonej próchnicy, z chorób dziąseł i przyzębia oraz z powodu urazów zębów i kości twarzoczaszki.

Zachęcamy do kontroli, konsultacji, profilaktyki i leczenia w razie potrzeby. Pamiętajmy o tym, iż próchnica zębów jest chorobą bakteryjną. Nieleczona – doprowadza do nieodwracalnych stanów utraty własnego uzębienia. Jama ustna to obszar występowania różnych zmian patologicznych, stanów przedrakowych nowotworów łagodnych i złośliwych.

Każda zmiana na błonie śluzowej, dziąśle, języku, wargach nie gojąca się do 2 tygodni, czasami krwawiąca wymaga badania histopatologicznego w trybie pilnym.

Zapraszamy do naszych gabinetów na BEZPŁATNE KONSULTACJE chirurgiczno-stomatologiczne w dniu jutrzejszym w godz. od 9.00 do 11.00.

Każdy Pacjent otrzyma od nas upominek z artykułami higieny jamy ustnej.

2019-03-08

W Dniu Kobiet pragniemy wszystkim obecnym i przyszłym Pacjentkom naszych gabinetów złożyć najlepsze życzenia – pogody ducha, spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia 😊 Serdeczne pozdrowienia od zespołu NZOZ Stomatologia – Dawiec s.c. 😍

2019-03-05

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Dentysty 🙂 Z tej okazji Wszystkim Stomatologom, a w szczególności całemu naszemu Zespołowi NZOZ Stomatologia – Dawiec s.c., składamy najserdeczniejsze życzenia 🙂 Oby zawsze na twarzach Pacjentów gościł szeroki, szczery i zdrowy uśmiech 😃

2019-02-05

W ostatnich dniach podjęliśmy temat szerszej współpracy z naszym zaprzyjaźnionym 4-gwiazdkowym Hotel Seven, mieszczącym się w odległości zaledwie 110 metrów od naszych gabinetów stomatologicznych. Już niedługo zaprezentujemy Państwu efekty naszych wspólnych ustaleń.

Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z ofertą naszych Partnerów. Więcej na: www.sevenhotel.pl

2019-01-29

LUTY miesiącem konsultacji z zakresu dysfunkcji narządu żucia.

Od nowego miesiąca wprowadzimy kolejną ofertę konsultacji i leczenia zespołowego chirurgiczno-ortodontyczno-protetycznego Pacjentów z zaburzeniami dotyczącymi układu stomatognatycznego. Zapraszamy Pacjentów tzw. bruksistów, a więc tych z Państwa którzy mają tendencję do zgrzytania zębami, posiadających nadmierne i charakterystyczne starcia patologiczne zębów.

Ponadto zachęcamy do konsultacji przez specjalistów naszych gabinetów osób, u których występują problemy z: pełnym zakresem otwierania ust, ze zbaczaniem żuchwy w daną stronę, z zaburzeniami akustycznymi w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, jak również z bólami w obrębie twarzy, czy kręgosłupa szyjnego

Więcej informacji, udzielimy Państwu telefonicznie: 605 236 119 oraz 693 777 174

2019-01-16

Zapraszamy do sprawnego leczenia ortodontycznego w naszych gabinetach.

Zapewniamy usunięcie zębów ze wskazań ortodontycznych połączone z założeniem aparatu stałego w ciągu jednej wizyty. Kompleksowe leczenie prowadzone jest przez lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i ortodoncji.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na naszym Facebooku oraz kontaktując się z nami telefonicznie. Do usłyszenia 🙂

2019-01-08

Witamy serdecznie naszych Pacjentów w Nowym Roku.

Styczeń to w naszych gabinetach miesiąc poświęcony HIGIENIZACJI, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty profilaktyki schorzeń jamy ustnej.

 • W skład higienizacji w naszych gabinetach wchodzi: instruktaż technik mycia zębów, omówienie zalecanych past i płukanek oraz pozostałego asortymentu do higieny
 • Higienizacja to przede wszystkim zabiegi usunięcia kamienia nazębnego – naddziąsłowego i poddziąsłowego, piaskowanie zębów, polerowanie oraz fluoryzacja
 • Wszystkie zabiegi wykonywane są przez lekarza stomatologa i dyplomowaną higienistkę stomatologiczną.

Zapraszamy do rejestracji terminu.

2018-11-25

Od grudnia do zakresu naszych usług wprowadzamy PORADNICTWO DIETETYCZNE.

Prowadzenie Pacjenta stomatologicznego coraz częściej wymaga konsultacji i stworzenia planu diety przez dietetyka klinicznego pod kątem uzupełniania niedoborów składowych struktury zębów, dziąseł, błony śluzowej czy stanu języka.

Wychodzimy naprzeciw tym wyzwaniom, jako jedni z pierwszych i nielicznych w Polsce, wprowadzamy do zakresu naszych usług możliwość wielospecjalistycznego leczenia stomatologicznego w połączeniu z dietetyką.

Konsultacja dietetyka w naszej placówce obejmuje:

 • analizę dotychczasowego sposobu żywienia
 • analizę składu ciała (masa ciała, procent zawartości tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, wiek metaboliczny)
 • przygotowanie programu dietetycznego dobranego indywidualnie do potrzeb organizmu w każdym wieku z uwzględnieniem występujących chorób
 • kontrola i monitorowanie efektów

Więcej informacji udzielimy Państwu bezpośrednio w naszym gabinetach bądź telefoniczne. Zapraszamy!

2022-08-08

Trudno mówić o wiosennej aurze za oknem… jednak powoli wielu z nas rozpoczyna okres świątecznych porz

2022-08-08

Jak co roku z okazji Dnia Kobiet 

pragniemy wyrazić uznanie i wdzięczność 
w kierunku kobiecej części naszego personelu
oraz obecnych, a także przyszłych Pacjentek 
Gabinetu Stomatologia Dawiec
 
Drogie Panie…
Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń i zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia, uśmiechu i samych radosnych chwil.
Życzymy Wam aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się wyjątkowe

 

Zdjęcie autorstwa Oleksandr Pidvalnyi z Pexels

 

2022-02-13

Tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji święta Zakochanych pragniemy zaproponować BEZPŁATNE konsultacje w naszym gabinecie dla pierwszych trzech par, które skontaktują się z nami telefonicznie w celu ustalenia szczegółów wizyty. Zapraszamy do kontaktu ☎️ 739 249 149.

Zdjęcie autorstwa DS stories z Pexels

2022-12-21

Zdjęcie autorstwa Markus Spiske z Pexels 

 

2022-11-21

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Tym razem skupimy się na kamicy ślinianki podżuchwowej.

Kamica ślinowa dotyczy przede wszystkim dużych gruchołów ślinowych występujących parzyście: najczęściej podżuchwowych, czasami przyusznych i rzadko podjęzykowych. Sporadycznie może występować w małych gruczołach ślinowych znajdujących się w błonie śluzowej jamy ustnej.

Przyczyną powstania kamienia ślinowego może być: budowa anatomiczna, duża zawartość śluzu, odczyn śliny zasadowy i inne. W trakcie kamicy ślinowej może pojawiać się kolka ślinowa, czyli silny ból zwłaszcza podczas posiłku.

Przedstawiony poniżej przypadek to zabieg usunięcia kamienia poprzez drobne nacięcie przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym.

W przypadku podobnych dolegliwości, zachęcamy do odbycia konsultacji w naszej placówce.

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej
Kamica ślinianki podżuchwowej strony prawej

2022-10-12

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Przedstawiamy dziś Państwu przypadek tzw. kostniaka zatoki szczękowej.

Jest to zmiana rzadko pojawiająca się w świetle zatoki szczękowej. Częściej występuje w kościach szczęk. To forma guza kości jednak nie jest to guz nowotworowy. Może powodować zaburzenia struktur wrażliwych np. przebiegu nerwu, czy przestrzeni powietrznej w zatoce szczękowej.

Omawiany przypadek był wcześniej poddany zabiegowi częściowej resekcji jednego korzenia -odcięcia do 1/3 oraz fragmentarycznego usunięcia zmiany do badania H-P w innej placówce. Po kilku latach doszło do złamania korony zęba 26 po wcześniejszym leczeniu kanałowym bez możliwości jego zachowania. Na podstawie wykonanego CBCT – tomografii stożkowej dokonano oceny urazu zęba oraz stwierdzono wznowę kostniaka wypełniającego znaczną część zachyłka zębodołowego lewej zatoki szczękowej.

Przeprowadzono zabieg usunięcia zęba 26 metodą chirurgiczną oraz usunięcia kostniaka śródzębodołowo i od przedsionka z wcześniejszego dostępu przy użyciu urządzenia piezochirurgicznego. Jest to metoda zabiegowa wykorzystująca technikę ultradźwiękową opracowywania tkanki kostnej. Powyższa metoda daje lepsze efekty w stosunku do klasycznej. Przewaga dotyczy precyzyjności, mniejszej urazowości oraz zminimalizowania akustycznych efektów dla pacjenta.

Poniżej zdjęcia przedstawiające omawiany powyżej przypadek.

Skany CBCT w trzech płaszczyznach


Skany CBCT w trzech płaszczyznach
Skany CBCT w trzech płaszczyznach

 

Skany CBCT w trzech płaszczyznach


Usunięty kostniak w kilku fragmentach ze względu na trudność wydobycia z jednej części

2022-08-13

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Tym razem chcemy przedstawić przypadek zmiany barwnikowej na dnie jamy ustnej.

Powyższa zmiana została wycięta z marginesem tkanek zdrowych i poddana badaniu H-P (histopatologicznemu). Szwy usunięto po tygodniu z prawidłowym stanem miejscowym. Wynik badania H-P potwierdził, iż jest to zmiana barwnikowa nie stanowiąca żadnego zagrożenia dla pacjenta. Wszystkie zmiany na skórze, jak i błonie śluzowej wymagają konsultacji, obserwacji i/lub pobrania wycinka w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego. Ocena mikroskopowa przez lekarza specjalistę patomorfologa jest „kropką nad i” w postawionym rozpoznaniu klinicznym – czyli w trakcie badania przez lekarza prowadzącego.

Zachęcamy wszystkich Państwa do skorzystania z naszych porad w sytuacjach wątpliwych.

2022-08-30

Pragniemy przypomnieć Państwu o trwającym głosowaniu Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2022 w kategorii STOMATOLOG ROKU, w ramach którego nominacje otrzymał dr Grzegorz Dawiec.
 
Głosowanie będzie trwać do wtorku, 27 września 2022 r. do godz. 22:00.
 
LINK DO GŁOSOWANIA: https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci/hipokrates-2022%2C1013367/?groupId=121807
 
DZIĘKUJEMY za każdy oddany głos na dr Grzegorza 🙂
 

 

2022-08-17

Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni informacją, która dotarła do nas za pośrednictwem portalu Dziennik Zachodni! Doktor Grzegorz Dawiec otrzymał nominacje do prestiżowej nagrody w ramach wielkiego Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2022 w kategorii STOMATOLOG ROKU! Został on zgłoszony głosami Pacjentów, co stanowi dla nas ogromny powód do dumy i wdzięczności względem Państwa.

Największy w Polsce plebiscyt medyczny powraca po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa – mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca plebiscytu. – Dzięki ofiarności i poświęceniu pracowników systemu ochrony zdrowia, przetrwaliśmy ten trudny czas. Dziś wracamy do plebiscytu i akcji redakcyjnej poświęconej służbie zdrowia w naszym regionie. 

Celem plebiscytu objętym patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem Pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Głosowanie rusza już dziś! Więcej szczegółów pod linkiem: www.dziennikzachodni.pl/hipokrates Dziękujemy za każdy głos oddanych na doktora Grzegorza i trzymamy kciuki za końcowy sukces!

 

2022-08-10

Od sierpnia rozpoczynamy nowy blok tematyczny pt. „Ciekawy przypadek miesiąca”. Będziemy dzielić się z Państwiem interesującymi lub trudnymi przypadkami naszych Pacjentów. Dziś przedstawiamy przypadek całkowicie zatrzymanego zęba 45 z przemieszczeniem dotylnym.

Ząb zatrzymany to ząb którego rozwój uległ zakończeniu a nie uległ wyrznięciu. W ramach niezbędnej diagnostyki wykonano CBCT czyli tomografię stożkową oraz RTG przylegające w toku prowadzonego leczenia przygotowawczego do zabiegu chirurgicznego. Ząb 45 był położony pod zębami trzonowymi 46 i 47, które przedzabiegowo zostały poddane leczeniu endodontycznemu. Zakres zabiegu to usunięcie całkowicie zatrzymanego zęba 45, usunięcie torbieli zawiązkowej, resekcja korzeni zębów 46 i 47 oraz sterowana regeneracja kości.

Trudność zabiegu wynikała z położenia zęba zatrzymanego poziomo, skośnie dojęzykowo. Przewidywalnym przejściowym stanem było zaburzenie czucia, które zostało usunięte w wyniku zabiegów magnetolaserostymulacji.

Poniżej relacja z opisami z przeprowadzonego zabiegu:

CBCT – tomografia stożkowa. Diagnostyka 3D umożliwiająca dokładną analizę przypadku.
Obrazowanie przestrzenne struktur kostnych i zębów.
Obrazowanie przestrzenne struktur kostnych i zębów.
I etap przygotowania do zabiegu chirurgicznego – stan po leczeniu endodontycznym zęba 47.
II etap – stan po leczeniu endo zęba 46.
RTG kontrolne potwierdzające prawidłowość augmentacji, czyli sterowanej regeneracji kości żuchwy-loży po usuniętym zębie zatrzymanym 45.

2022-07-08

Pragniemy podziękować naszej nastoletniej Pacjentce za autorski, oryginalny i samodzielnie wykonany zmodyfikowany układ tryptyku, który został nam przekazany jako wyraz wdzięczności. Tak wyjątkowy prezent uhonorowaliśmy instalacją w naszej gabinetowej poczekalni. Pozdrawiamy Hanię i życzy dalszych sukcesów zwłaszcza artystycznych. 

 

2022-06-14

Miło nam poinformować, że w dniu 10.06.2022 odbył się I dzień otwarty naszego partnera – firmy 3Z w jej nowej siedzibie. O poprowadzenie wykładu nt. „Regeneracja kości i tkanek miękkich, czy to ma sens?” został poproszony nasz kierownik gabinetu dr n. med. Grzegorz Dawiec.

W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję testować wirówkę PRF z zestawem narzędzi, m.in. pobrano krew i uzyskanio z niej PRF (fibrynę bogatopłytkową), którą następnie wykorzystano do połączenia z hybrydowym materiałem kościozastępczym, stworzono również korki PRF.

Dziękujemy za cenne doświadczenie i wyróżnienie członka naszego zespołu. A już jesienią spodziewamy się kontynuacji dalszej współpracy, o której będziemy informowali. Więcej informacji na stronie naszego partnera: https://3z.pl

 

2022-05-13

Drodzy, od przyszłego tygodnia wprowadzamy poniedziałkowe wizyty konsultacyjno-diagnostyczne w godzinach od 11.00 – 13.00. Nasza propozycja skierowana jest głównie do Pacjentów, którzy jeszcze niezdecydowanych na leczenie lub potrzebujących szybkiego terminu konsultacji. Zachęcamy do kontaktu do piątku do godziny 17.00.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-04-16

Wszystkim naszym Pacjentom, Współpracownikom
i Przyjaciołom życzymy zdrowych,
spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-03-08

Drogie Panie w Dniu Waszego Święta… 

Dla całego damskiego personelu naszego Gabinetu

oraz dla wszystkich naszych obecnych oraz przyszłych Pacjentek

najserdeczniejsze życzenia zdrowia

pomyślności i samych pięknych dni w życiu

Życzymy Wam, aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

i byście zawsze czuły się doceniane

Dziękujemy, że jesteście!

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-02-08

Propozycja nie tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji zbliżających się Walentynek wychodzimy naprzeciw wszystkich singli. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny pakiet stomatologiczno-relaksacyjny podążając za przysłowiem „w zdrowym ciele,zdrowy duch”.

Nasza propozycja obejmuje dwa zabiegi dostępne w naszych gabinetach. Najpierw nasi lekarze stomatolodzy zadbają o Państwa zdrowy i piękny uśmiech dzięki usłudze wybielania zębów, a następnie oddamy Was w ręce naszego dyplomowanego masażysty, który zatroszczy się o odpowiednią formę relaksu. Brzmi zachęcająco?

Jeśli tak, a nadal nie posiadają Państwo planów na poniedziałkowe popołudnie, to zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-01-26

Powikłania pocovidowe w jamie ustnej. Pamiętaj, aby zbadać swoje zęby i dziąsła!

Z powszechnie znanych objawów ogólnomedycznych powikłań po infekcji COVID-19 możemy wymienić zmiany w obrębie układu neurologicznego, oddechowego, czy sercowo-naczyniowego.

W obrębie jamy ustnej jednym z pierwszych objawów jest zaburzenie smaku. Na ogół powrót prawidłowy wrażeń smaku wymaga różnego czasu do stanu sprzed choroby. Do coraz częstszych skutków negatywnych SARS-CoV-2 można zaliczyć próchnicę, stany zapalne dziąseł, patologiczne ruchomości zębów i w konsekwencji ich utratę, czy też przebarwienia. Na podstawie badań powyższe stany pojawiają się najprawdopodobniej na podłożu uszkodzeń naczyń krwionośnych. W wyniku czego powstają zakrzepy powodujące zaburzenia przepływu krwi mogące powodować martwicę miazgi.

Zaburzenia w trakcie i po infekcji COVID-19 w obrębie układu oddechowego przyczyniają się do powstania suchości jamy ustnej powodującego poliurazowość błony śluzowej jamy ustnej, zwiększenia przykrego zapachu z jamy ustnej, czyli halitozy oraz znacznego rozwoju próchnicy.

Dalej, poinfekcyjny spadek odporności, jak również stosowanie antybiotykoterapii w zakażeniach bakteryjnych predysponuje do rozwoju aft, nadżerek lub infekcji grzybiczej jamy ustnej. Z kolei nerwowość ludzi w pandemii przekłada się na nasilające objawy bruksizmu oraz problemów dysfunkcyjnych ze strony stawów skroniowo-żuchwowych.

Jeżeli zauważyłeś u siebie powyższe problemy to zachęcamy do odbycia konsultacji u naszych lekarzy specjalistów i włączenia odpowiedniego leczenia.

Pamiętajmy, że jama ustna to:

 • integralna część naszego organizmu
 • pierwszy odcinek przewodu pokarmowego
 • jej stan rzutuje na kondycję serca i układu oddechowego
 • zły stan pogarsza przebieg infekcji COVID -19 oraz istotnie przekłada się na trudniejsze rokowania w kwestii polepszenia stanu zdrowia

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-12-20

Za nami niełatwy rok, wszyscy odczuwamy jego trudy,
dlatego zbliżające się święta to okazja do odpoczynku.
Na wstępie pragniemy zarówno Państwu – naszym Pacjentom,
jak i całemu naszemu Personelowi oraz bliskim Współpracownikom,
podziękować za wyrozumiałość, wytrwałość i dotychczasową współpracę.
A z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku

składamy Wam wszystkim moc gorących życzeń, zdrowia, szczęścia,
wszelkiej pomyślności i zadowolenia z podjętych przez Was wyzwań.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-12-01

W naszym gabinecie już unosi się cudowny zapach sosny i aromatycznych świec, które powoli przybliżają nas do klimatu nadchodzących – wyjątkowo szybko – świątecznych dni. Mamy nadzieję, że tegoroczne dekoracje przypadną Państwu do gustu i powoli wprowadzą w radosny czas zbliżającego się świętowania. 

P.S. tegoroczna składanka muzyczna, również powinna Wam się spodobać. Jeśli macie swoje ulubione przeboje świąteczne, koniecznie poinformujcie nas o tym. Z pewnością postaramy się, aby umilić Wam czas spędzony w naszym gabinecie stomatologicznym. 

 

2021-11-17

Miesiąc grudzień to CZAS PROMOCJI na zabiegi chirurgiczno-stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. 

Czas pandemii to okres, w którym doszło do zmniejszenia systematyczności w leczeniu schorzeń jamy ustnej. Zaległości z tego wynikające mogą odbić się na stanie uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej.

Zachęcamy do odbycia konsultacji i rozważenia leczenia w znieczuleniu ogólnym jeżeli fobia, bojaźń lub inne czynniki stoją na przeszkodzie w rozpoczęciu uzdrawiania jamy ustnej.

 

2021-10-19

Jesień to czas nowych propozycji w naszej placówce. Z przyjemnością pragniemy poinformować o otwarciu GABINETU MASAŻU. Leczniczo-relaksacyjne zabiegi są przeprowadzane przez dyplomowanego masażystę posiadającego doświadczenie kliniczne.

Masaż relaksacyjny wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia i uspokaja organizm, dzięki wprowadzeniu go w stan rozluźnienia napięcia mięśniowego i psychicznego. Ponadto, eliminuje tkankę tłuszczową poprzez przyspieszenie metabolizmu, wpływa także na układ odpornościowy, stymulując detoksykację organizmu oraz poprawia ukrwienie ciała zapobiegając powstawaniu zakrzepów żylnych.

Masaż leczniczy działa również przeciwbólowo i relaksacyjnie. Ma na celu przyspieszenie przepływu krwi i stymulację organizmu do wytworzenia endorfin działających rozluźniająco, łagodząc ból. Wskazaniami do masażu leczniczego są: bóle kręgosłupa będące wynikiem zmian zwyrodnieniowych, wady postawy, siedzący tryb życia czy przeciążenia. 

Ważnym czynnikiem przed przystąpieniem do masażu leczniczego jest posiadanie diagnostyki RTG, TK lub MR.

Gorąco zachęcamy Państwa do poprawy swojej formy, korzystając z naszej nowej oferty leczniczej. Więcej informacji pod numerem telefonu: 739 249 149.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-10-07

W celu usprawnienia rejestracji naszych `Pacjentów wprowadzamy nowy numer telefonu – 739 249 149, pod którym zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. 

Zdjęcie: Pexels.com

2021-09-07

Pragniemy poinformować o najnowszym produkcie naszego partnera firmy Pierre Fabre.Jest nim Elgydium Clinic Cicalium, preparat przyspieszający procesy gojenia tkanek miękkich, łagodząc ból towarzyszący odczytowi zapalnemu lub stanowi pourazowemu.

Pasta zawiera cynk, PVP i taurynę. Ze względu na PVP-polimer po aplikacji powstaje efekt „plastra”. Wskazania do zastosowania m.in. afty, urazy mechaniczne błony śluzowej, odleżyny poprotetyczne, trudno gojące rany oraz stanych po zabiegach chirurgicznych. Budowa tubki z wydłużonym podajnikiem zapewnia łatwość aplikacji żelu w trudniej dostępnych miejscach w obrębie jamy ustnej.

Więcej informacji na temat powyższego produktu w naszych gabinetach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

2021-08-20

Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych (ssż) występują coraz częściej w różnych grupach wiekowych, zwłaszcza u młodocianych. Przyczyn ich pojawienia się jest wiele. W naszej placówce tacy Pacjenci są od dłuższego czasu prowadzeni interdyscyplinarnie. Jednak znaczącym specjalistą współuczestniczącym w prowadzeniu takiej grupy Pacjentów jest fizjoterapeuta. 

Powyższe zaburzenia mogą mieć istotny wpływ na dolegliwości bólowe głowy i kręgosłupa szyjnego.

Okres zdalnego nauczania dzieci i młodzieży może przynieść wzrost przypadków wymagających diagnostyki i rehabilitacji wielospecjalistycznej.

Od miesiąca WRZEŚNIA rozszerzamy zakres naszej oferty o konsultację i rehabilitację funkcjonalną układu stomatognatycznego przez SPECJALISTĘ FIZJOTERAPII I OSTEOPATII. Zapraszamy do kontaktu.

Zdjęcia: Pexels.com

2021-08-07

Okres wakacyjny w pełni, dlatego jako partner wysokiej klasy obiektu Seven Hotel**** w Bytomiu zapraszamy do zapoznania się z unikalną ofertą, jaką tworzymy wspólnymi siłami – profesjonalna opieka stomatologiczna połączona z pobytem w nowoczesnych wnętrzach hotelu Seven.

Seven Hotel**** zachwyca niepowtarzalnym klimatem, najwyższą jakością usług i oryginalnym wystrojem wnętrz. Niespotykaną atrakcją hotelu w sezonie letnim, jest z pewnością unikalna restauracja, znajdująca się na dachu IV piętra obiektu, za której sprawą, podziwiać można zarówno uroki miasta, jak i jego okolic. Na szczególną uwagę zasługują również najlepsze w mieście specjały kulinarne autorstwa Szefa kuchni.

Obiekt dysponuje strefą SPA, salonem fryzjerskim oraz ściśle współpracuje z naszym gabinetem stomatologicznym. Jako, prawdopodobnie jedyny tego typu hotel w Polsce, w swojej dyspozycji posiada także ultralekki samolot, który zapewnia możliwość przelotu nad Śląskiem oraz Beskidem, dzięki czemu podziwiać można góry z lotu ptaka.

Więcej informacji o naszej kompleksowej ofercie na stronach:
http://stomatologia-dawiec.pl/wspolpraca/
https://sevenhotel.pl/dawiec-stomatologia/
http://www.prestizowehotele.pl/seven-hotel/

Zaplanuj swój wakacyjny wypoczynek i zadbaj z nami o zdrowy uśmiech.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-05-31

Czym jest autotransplantacja zęba/ zawiązka? Jest to przeszczep zęba lub zawiązka zęba u tego samego Pacjenta-przeszczep autogenny, gdzie Pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą. Wyróżniamy trzy rodzaje przeszczepów:

 • Pierwszy może dotyczyć Pacjentów wieku rozwojowego kiedy dochodzi do utraty np. siekacza centralnego górnego „jedynki” wówczas można przeszczepić zawiązek drugiego przedtrzonowca „piątki”. W późniejszym czasie dokonuje się przekształcenia w koronę „jedynki”. Zabieg ten daje możliwość uzupełnienia braku w przeciwieństwie do rozwiązań protetycznych typu most lub korony na implancie co jest przeciwwskazane w okresie rozwojowym.
 • Drugim przypadkiem jest przeszczepienie zatrzymanego kła górnego-„trójki” przy braku możliwości ortodontycznego ściągnięcia jej do łuku.
 • Ostatni wariant to uzupełnienie brakującego pierwszego trzonowca w żuchwie zębem mądrości. Jest to alternatywa wykonania mostu protetycznego, mostu adhezyjnego, czy korony na implancie.
 • Można również wyróżnić przeszczep heterogenny od osoby – dawca dla osoby – biorca.

Ząb tracący unaczynienie wymaga leczenia kanałowego maksymalnie do dwóch tygodni od zabiegu. 

Więcej szczegółów chętnie przekażemy podczas konsultacji, na którą serdecznie zapraszamy do naszego Gabinetu.

Ząb 48 może być przeszczepiony w pozycję 36

Ząb 48 może być przeszczepiony w pozycję 36

 

2021-04-18

ZĘBIAK MNOGI – to łagodny, zębopochodny guz nowotworowy charakterystyczny dla kości szczęk. 

Przyczyną są najprawdopodobniej zaburzenia pojawiające się w czasie rozwoju zawiązka zęba. Rozwija się w okresie wyrzynania zębów stałych mogąc doprowadzać do deformacji kości i utrudniania ich wyrzynania.

Występuje przede wszystkim w przednim odcinku szczęki lub bocznym odcinku żuchwy. Nie powoduje dolegliwości bólowych. Stwierdza się go najczęściej podczas wykonywania przeglądowego rtg. pantomograficznego. 

Przedstawiony na zdjęciach przypadek to zębiak twardy, złożony, będący tworem torbielowatym wypełniony płynem i licznymi małymi ząbkami powodujący wygórowanie w przedsionku jamy ustnej, doprowadzając do zablokowania wyrzynania stałej górnej dwójki prawej. 

Aktualnie najlepszą formą diagnostyki jest CBCT – czyli tomografia stożkowa o porównywalnej dawce promieniowania do rtg. pantomograficznego. 

Z kolei leczenie polega na doszczętnym wyłuszczeniu guza wraz z torebką. 

Jeżeli u Państwa dzieci występuje brak zęba stałego w w/w okolicach należy wziąć pod uwagę wykluczenie takiej przyczyny. Zachęcamy do odbycia konsultacji i ew. leczenia w naszej placówce. 

 

2021-04-01

Składamy wszystkim Naszym Pacjentom, Partnerom i Współpracownikom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanoncych

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-03-08

Z okazji Dnia Kobiet najserdeczniejsze życzenia Paniom pracującym w naszym Gabinecie

oraz wszystkim obecnym i przyszłym Pacjentkom…

…składa personel męski 🙂

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-02-23

Osocze bogatopłytkowe (PRP) w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej oraz medycynie estetycznej. 

Już od MARCA zapraszamy wszystkich zainteresowanych m.in. zabiegami:

 • w chirurgii stomatologicznej – regeneracyjnymi kości szczęk
 • w medycynie estetycznej – tzw. wampirzego liftingu twarzy, szyi czy dekoltu – to nowy zakres usług w naszym Gabinecie

Osocze bogatopłytkowe zawierające czynniki wzrostu, umożliwia regenerację uszkodzonych tkanek. Co istotne KAŻDY Pacjent może być dawcą i biorcą dla siebie tego co w krwi jest bezcenne. PRP uzyskiwane jest poprzez pobranie krwi obwodowej od Pacjenta a następnie jej odwirowaniu.

Użycie PRP w połączeniu z materiałami kościozastępczymi w zabiegach sterowanej regeneracji kości szczęk daje spektakularne wyniki np. w uzupełnieniu potorbielowych i nie tylko ubytków kostnych, w zabiegach naprawczych przed leczeniem implantoprotetycznym, a także w podniesieniu dna zatoki szczękowej.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego redukuje i skraca czas dolegliwości bólowych pozabiegowych, wpływa na angiogenezę, a więc tworzenie unaczynienia w uszkodzonych tkankach oraz ogranicza zapalenia. Ponadto istotnie zmniejsza czas regeneracji w porównaniu z metodą zastosowania materiału kościozastępczego i błony kolagenowej.

Z kolei PRP w medycynie estetycznej to przede wszystkim odnowa skóry twarzy, leczenie łysienia, rozstępów, czy korekcja blizn potrądzikowych. Bardzo rewitalizująco działającym zabiegiem dla skóry jest tzw. wampirzy lifting twarzy, szyi, czy dekoltu. Powoduje on poprawę elastyczności i stopnia nawilżenia skóry. Osocze bogatopłytkowe powoduje stymulację proliferacji fibroblastów pobudzając syntezę kolagenu przywracając skórze jędrność i naturalny koloryt.

Miesiąc marzec to miesiąc wprowadzający na stałe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zapraszamy na konsultacje i kwalifikacje do zabiegów.

Więcej informacji pod numerem telefonu 605 236 119.

2021-02-02

Śpieszymy z nowościami produktowymi! W sprzedaży pojawiła się pasta do zębów ELGYDIUM CLINIC Perioblock Pro marki Pierre Fabre, rekomendowana osobom z osłabionym stanem dziąseł,  spowodowanym odkładaniem się płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego między zębami i w okolicy przydziąsłowej. Nagromadzona płytka może prowadzić do podrażnienia dziąseł, powodując zaczerwienienie, krwawienie lub tkliwość.

ELGYDIUM CLINIC Perioblock Pro to pasta do zębów opracowana w celu zapewnienia prawidłowej higieny jamy ustnej, do stosowania od 12 roku życia, dwa razy dziennie przez miesiąc jako uzupełnienie profesjonalnego leczenia krwawiących dziąseł. Pomaga zmniejszyć objawy podrażnień: zaczerwienienie, krwawienie i wrażliwe dziąsła.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zasięgnięcia szczegółowych informacji o nowym produkcie, co do stosowania i nabycia w naszych gabinecie. 

2021-01-17

Gerostomatologia, czyli stomatologia wieku podeszłego. To dziedzina stomatologii obejmująca kilka specjalizacji: chirurgię stomatologiczną, stomatologię zachowawczą, periodontologię oraz protetykę stomatologiczną.

Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja Pacjentów tej grupy wiekowej jest równie ważna jak każdej innej, a do istotnych zagadnień należą:

– profilaktyka onkologiczna zmian błony śluzowej jamy ustnej w tym języka, warg, dna jamy ustnej czy policzków w tym również stanów przedrakowych u podłoża których jest najczęściej nikotynizm,

– usuwanie zębów i korzeni zębów oraz wszystkich przeszkód w tkankach miękkich i podłożu kostnym w ramach przygotowania do protezowania,

– usprawnianie funkcjonowania przy problemie kserostomii, czyli zagadnieniu związanym z utrudnionym wydzielaniem śliny np. z powodu zaburzeń hormonalnych, czy efektu przebytej radioterapii obszaru głowy i szyi,

Istotnym problemem może być profilaktyka utraty uzębienia z powodu rozległych ubytków próchnicowych, czy chorób przyzębia w starym nazewnictwie paradontozy, czyli patologicznej ruchomości zębów.

Kolejnym równie kardynalnym końcowym etapem prowadzenia Pacjentów tej grupy wiekowej jest prawidłowe uzupełnienie braków zębowych np. koronami, mostami protetycznymi, czy różnymi wariantami protez ruchomych. Natomiast najwyższym standardem jest implantoprotetyka, czyli odtworzenie uzębienia na bazie implantów czyli analogów korzeni.

Szukając prezentu dla swoich kochających dziadków z okazji zbliżających się świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka, zapraszamy na konsultacje u Kierownika placówki w piątek tj. 22.01.2021 między godziną 10.00 a 12.00. Dla pierwszych pięciu osób konsultacje bezpłatne!

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze w tym zdrowego uśmiechu na co dzień 🙂

 

2020-12-20

Wszystkim Naszym Pacjentom,

Współpracownikom i Przyjaciołom,

życzymy pełnych miłości i spokoju

Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Nowy Rok przyniesie Państwu

tę odrobinę szczęścia, która sprawi,

że wszystkie podjęte działania

zakończą się sukcesem.

 

Stomatologia DAWIEC

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-12-01

To już tradycja. Co roku sosna pojawia się z początkiem grudnia w naszym gabinecie. Przy akompaniamencie świątecznych melodii i swoim intensywnym zapachu, umila naszym Pacjentom czas w oczekiwaniu na wizytę. Mamy nadzieję, że również pozostałe dekoracje przypadną Wam do gustu 😉

 

2020-11-22

Zęby mądrości to zęby ósme – potocznie nazywane „ósemkami”. Ewolucyjnie coraz rzadziej występuje prawidłowa przestrzeń do ich właściwego rozwoju, czy wyrzynania. Zęby te w związku z brakiem miejsca często ulegają zatrzymaniu. Z definicji ząb zatrzymany to taki, który zakończył swój fizjologiczny rozwój ale nie uległ wyrznięciu. W związku z tym wyróżnia się zatrzymanie częściowe i całkowite. To ostatnie występuje rzadziej i wtedy ząb jest w pełni otoczony kością. Takie sytuacje wymagają operacyjnego usunięcia, a zabieg ten należy do najczęściej wykonywanych przez specjalistę chirurgii stomatologicznej. Zęby mądrości uczą Pacjenta pokory z powodu bólu będącego wskazaniem do zabiegu, a z drugiej strony lekarza, wynikającego niejednokrotnie z trudności zabiegowych ich usunięcia. Zęby te mogą wykazywać nietypową, odmienną i oryginalną budowę anatomiczną.

Wszystkich Pacjentów z problemami „ósemek” zachęcamy do specjalistycznych konsultacji chirurgiczno-ortodontycznych oraz do kompleksowego leczenia w naszym gabinecie stomatologicznym.

Poniżej zdjęcia jednego z nietypowych przypadków usunięcia zęba mądrości u jednego z naszych Pacjentów.

 

2020-11-01

Mamy zaszczyt poinformować o rozszerzeniu naszej oferty wielospecjalistycznej. Wprowadzamy w naszym gabinecie konsultacje, porady, leczenie zachowawcze i zabiegowe w zakresie periodontologii, a więc specjalistyki obejmującej leczenie chorób dziąseł i schorzeń błony śluzowej jamy ustnej.

Co należy do najczęstszych objawów występujących w chorobach dziąseł czy przyzębia? Krwawienie, odsłonięcie szyjek zębowych, obrzęki tkanek miękkich, patologiczna ruchomość zębów, suchość i przykry zapach jamy ustnej. Najczęstszą przyczyną powyższych objawów jest zła higiena jamy ustnej dająca konsekwencje m.in. w postaci płytki nazębnej czy złogów kamienia nazębnego.

Należy pamiętać, że zapalenie tkanek przyzębia czyli aparatu zawieszeniowego zęba w kości może:

 • zwiększać ryzyko rozwoju chorób układu krążenia
 • wywoływać stany zapalne układu oddechowego
 • oddziaływać wzajemnie z cukrzycą
 • stymulować resorpcję kości w osteoporozie
 • zwiększać ryzyko przedwczesnego porodu i mieć związek z niską masą urodzeniową dziecka

Przyszłym Pacjentom proponujemy pełny zakres leczenia periodontologicznego, w tym m.in. chirurgię śluzówkowo-dziąsłową, przeszczepy tkanek miękkich, zabiegi przygotowujące do leczenia ortodontycznego, czy protetycznego. Nowością leczenia chirurgiczno-periodontologicznego będzie terapia fotodynamiczna zmian błony śluzowej typu liszaj, czy leukoplakia.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje i diagnostykę problemów związanych z estetyką, ruchomością zębów, czy halitozą – czyli przykrym zapachem z jamy ustnej.

Foto: nadziąślak w okolicy 42 po brakującym zębie

Foto: naczyniak odcinka przedniego żuchwy

Foto: rana po zabiegu chirurgicznym z deficytem brodawki dziąsłowej okolicy 22-23

 

2020-10-14

Medycyna fizykalna to połączenie medycyny i fizykoterapii. Zastosowanie metod wspomagających leczenie klasyczne w różnych dziedzinach medycyny znajduje coraz większe uznanie w standardach prowadzenia Pacjentów. Zaliczamy do niej m.in.: laser, pole magnetyczne, czy ozon.

Zdobyta wiedza w trakcie przeprowadzania przewodu doktorskiego na temat „Ocena przydatności wolnozmiennych pól magnetycznych w chirurgii stomatologicznej” umożliwia kwalifikacje, leczenie bądź rehabilitowanie w różnych jednostkach chorobowych w obszarze głowy i szyi.

Naszym Pacjentom proponujemy: leczenie neuralgii nerwu trójdzielnego, parestezje i niedoczulice pozabiegowe, ból o nieustalonej jednak wykluczonej etiologii nowotworowej, przykurcze mięśniowe, stany zapalno-zwyrodnieniowe stawów skroniowo-żuchwowych. Konsultacje przeprowadza dr n.med. Grzegorz Dawiec.

 

2020-09-14

Dzięki współpracy z firmą Pierre Fabre mamy okazję jako jedni z pierwszych poinformować o ich nowościach produktowych. Jedną z nich jest bezalkoholowa płukanka do jamy ustnej – ELUDRIL EXTRA, zawierająca chlorheksydynę w wysokim stężeniu bez alkoholu i bez potrzeby rozcieńczenia. Dedykowana Pacjentom z wrażliwą błoną śluzową jamy ustnej – dorosłym i dzieciom powyżej 6 r.ż.

Wskazania to m.in.:

 • osobnicza nadwrażliwość na preparaty na bazie alkoholu
 • zaburzenia wydzielania śliny-kserostomia na podłożu neurohormonalnym lub jako następstwo radioterapii obszaru głowy i szyi
 • u Pacjentów przyjmujących leki p/astmatyczne, p/wymiotne, leki moczopędne i antyhistaminowe
 • u osób z podrażnionymi dziąsłami, w trakcie leczenia ogólnostomatologicznego czy ortodontycznego
 • zastosowanie znajduje również w okresie okołozabiegowym w obrębie jamy ustnej zwłaszcza po zabiegach chirurgii onkologicznej, połączonej z przeszczepami tkankowymi

ELUDRIL EXTRA to płyn dający ochronę przeciwbakteryjną przez 12 godzin, łagodny w smaku, skutecznie eliminujący halitozę czyli przykry zapach z jamy ustnej. Proponujemy możliwość zasięgnięcia szczegółowych informacji o produkcie, co do stosowania i nabycia w naszym gabinecie.

IMG_6974.jpeg

 

2020-09-08

Leukoplakia to inaczej rogowacenie białe. To schorzenie, o którym słyszało stosunkowo niewiele osób. Problem dotyczy błony śluzowej jamy ustnej – rzadko narządów płciowych. Cechą tej jednostki chorobowej jest powstawanie niebolesnych oraz nieusuwalnych białych plam.

Głównym czynnikiem usposabiającym do powstania leukoplakii jest nikotynizm. Jednak w powstaniu tego problemu udział biorą także takie czynniki jak: alkohol, infekcje grzybicze, wirus brodawczaka ludzkiego, uwarunkowania genetyczne czy też parafunkcje pod postacią przygryzania policzków. Ale także spory niedobór witaminy A oraz żelazamoże przyczynić się do powstania nadmiernego rogowacenia.

Najbardziej newralgicznymi okolicami są: dno jamy ustnej, boczne powierzchnie języka oraz za trzecimi trzonowcami w żuchwie.

Prawidłowa diagnostyka i leczenie tego rodzaju zmian na błonie śluzowej może uchronić przed przekształceniem w raka jamy ustnej. Dlatego w przypadku zauważenia podobnych symptomów, zalecamy natychmiastowe pobranie wycinka i badanie H-P.

Skuteczną metodą leczenia jest chirurgiczne wycięcie zmiany ale i również krioterapia bądź laserowa terapia fotodynamiczna.

Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do dr Grzegorza, podczas których oceni możliwość badania z ewentualną kwalifikacją do pobrania wycinka.

 

2020-08-20

Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować wszystkich Pacjentów, iż nasz gabinet stomatologiczny znalazł się na ogólnopolskiej liście Polskich Gabinetów ImplantologicznychTym samym nasza placówka została umieszczona na mapie, stworzonej przez Dent-o-Mapy, sieci gabinetów wykonujących zabiegi Sterowanej Chirurgii Alpha-Bio Tec. Dental Implants – Globalmetody zalecanej przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne w aktualnym czasie. 

 

Implantacje nawigowane wykorzystujące szablony 3D to aktualnie standard trudnych, pojedynczych a zwłaszcza mnogich implantacji. Szablony implantologiczne umożliwiają wybór najbardziej optymalnego miejsca implantacji pod względem lokalizacji, długości oraz kąta wprowadzenia implantu. Implantacje przy użyciu szablonu dają możliwość natychmiastowej instalacji pracy protetycznej tymczasowej. Dzięki czemu Pacjent zyskuje poprawę estetyki twarzy i uśmiechu.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem leczenia implantologicznego w naszym bytomskim gabinecie stomatologicznym, zapraszamy do kontaktu.

2020-06-15

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom architektoniczno-budowlanym – wjazd z poziomu chodnika oraz gabinet zlokalizowany na tym samym poziomie – w minionym tygodniu z leczenia w naszym gabinecie stomatologicznym skorzystał Pacjent, który porusza się na wózku inwalidzkim.

Ze względów technicznych i zgodnie z życzeniem Pacjenta nasz personel wykazał się elastycznością i oryginalnością, co do pozycji Pacjenta siedzącego na wózku tyłem do oparcia fotela z ustabilizowaniem głowy na odwróconym zagłówku.

Zadowolenie Pacjenta i chęć kontynuacji leczenia w naszej placówce motywuje nas do dalszej pracy i jeszcze większej elastyczności względem naszych Pacjentów, dlatego wszystkich tych, którzy potrzebują indywidualnego podejścia pod kątem przyszłego leczenia w naszym gabinecie, zachęcamy do kontaktu z nami.

2020-06-01

ŚLINA – uniwersalny nośnik wielu informacji ☝️

 • To wydzielina organiczna produkowana przez trzy pary dużych gruczołów ślinowych oraz licznych drobnych znajdujących się w błonie śluzowej jamy ustnej
 • U człowieka dobowa ilość wydzielanej śliny waha się między 1,0 – 1,5 litra. Zwiększenie lub przeciwnie – zmniejszenie ilości wydzielanej śliny zależne jest od czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Odczyn śliny pH mieści się w przedziale od 4,5 – 8,0
 • Dane „płynące” z analizy śliny znajdują zastosowanie w diagnostyce i leczeniu w różnych specjalnościach medycznych
 • Aktualnie w czasie pandemii przede wszystkim ślina w teście metody RT-PCR poprzez wymaz, okazała się bardzo pomocna w ocenie wykrywania obecności materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2. Wymaz pobierany jest z gardła lub nosogardzieli

W przypadku występowania problemów z zaburzeniami wydzielania śliny zalecamy konsultację u Specjalisty w naszej placówce.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-03-10

[PROSIMY O UWAGĘ]

Drodzy Pacjenci,

w związku z kolejnymi zakażeniami KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o odwoływanie oraz nie planowanie kolejnych, przyszłych wizyt i konsultacji z naszymi lekarzami i personelem medycznym W PRZYPADKU:

 • występowania jakichkolwiek objawów chorobowych typu: wysoka gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, ból gardła, bóle mięśni i stawów, dreszcze czy biegunki
 • powrotu z rejonów podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem i braku odbycia 14-dniowej kwarantanny

Wszelkie przydatne informacje o koronawirusie znajdą Państwo na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego: https://gis.gov.pl/akt…/przydatne-materialy-o-koronawirusie/

Prosimy również o zapoznanie się z załączoną treścią oraz filmem wideo. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i dziękujemy za zrozumienie powagi sytuacji.

2020-03-01

Z nadejściem upragnionej wiosny w naszych gabinetach pojawia się nowa, oryginalna i rzadko spotykana oferta. Ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na korektę wędzidełek języka i warg, wprowadzamy do naszej oferty KONSULTACJE SPECJALISTY NEUROLOGOPEDII w zakresie:

 • Terapii wad wymowy
 • Terapii zaburzeń ustnej fazy połykania i oddychania
 • Terapii zaburzeń mowy i komunikacji

– Zaburzenia ze spektrum autyzmu

– Afazja dziecięca, alalia, opóźniony rozwój wymowy

– Zespół Downa

 • Wczesnej interwencji logopedycznej
 • Terapii zaburzeń mowy i komunikacji w wyniku uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego:

– Afazja

– Dyzartria

Specjalistyczna konsultacja, prowadzenie terapeutyczne oraz kwalifikacje do korekt wędzidełek będą odbywały się z możliwością jednoczasowej wizyty-zabiegu u lekarza Specjalisty Chirurgii Stomatologicznej. Takie połączenie daje najlepsze efekty przede wszystkim dla najmniejszych Pacjentów.

Zapraszamy rodziców dzieci od okresu noworodkowego oraz osoby dorosłe np. przygotowujące się do szkół aktorskich na KONSULTACJE NEUROLOGOPEDYCZNE.

PAMIĘTAJMY, iż korekta wędzidełka języka przy istniejących wskazaniach powinna mieć miejsce jak najszybciej PO PORODZIE.

 
 
2020-02-17
 
Zastanawialiśmy się – z jak wielu zakątków świata docierają do naszego gabinetu Pacjenci. Postanowiliśmy zaspokoić naszą ciekawość ale i podzielić się z Wami tą informacją. A wygląda to następująco:
 
Wielka Brytania 🇬🇧
Irlandia 🇮🇪
Austria 🇦🇹
Niemcy 🇩🇪
Dania 🇩🇰
Norwegia 🇳🇴
Grecja 🇬🇷
Włochy 🇮🇹
a także Indie 🇮🇳
czy Australia 🇳🇿
 
Wizyty Pacjentów z zagranicy to dla nas powód do dumy i impuls do kontynuowania naszej pracy na najwyższym poziomie. Mocno liczymy, że w najbliższych latach lista ulegnie jeszcze poszerzeniu 🙂 
Zdjęcie: Pexels.com

2020-02-13

Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym gabinecie Panią Iwonę, córkę ikony polskiej stomatologii śp. Pana Prof. Antoniego Karasińskiego, wybitnego specjalisty w dziedzinie protetyki stomatologicznej oraz kierownika Katedry Protetyki w Bytomiu ŚUM w Katowicach.

Bardzo cieszymy się z tej jakże wyjątkowej wizyty, która sprawiła nam wielką przyjemność i zaszczyt. Wysyłamy gorące pozdrowienia do Pani Iwony oraz jej męża, również Pacjenta naszego gabinetu 🙂

 

2020-02-04

Z okazji zbliżających się WALENTYNEK zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych wszystkie narzeczone pary, a także te przyszłe.

Konsultacje będą odbywały się pod patronatem firmy Pierre Fabre będącej sponsorem prezentów dla pierwszych sześciu Pacjentów.

Ale to nie wszystko – pierwsze dwie pary otrzymają od nas także rabat 10% na wybielanie zębów metodą nakładkową.

Walentynkowa oferta będzie obowiązywała 14 lutego od godziny 10:00 do 12:00.

Przeżyjmy wspólnie tegoroczne Święto Zakochanych, serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu przy ul. Witczaka.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-01-13

Witamy naszych obecnych i przyszłych Pacjentów w Nowym 2020 Roku, w którym serdecznie zapraszamy do rezerwacji wizyt leczenia przy pomocy lekarza specjalisty anestezjologa.

 • nasza oferta skierowana jest głównie do Pacjentów z dentofobią, stomatofobią i innymi problemami wymagających specjalnego podejścia, odpowiednich warunków leczenia oraz metod takich jak sedoanalgezja czy znieczulenie dożylne
 • mogą się do nas również zgłosić rodzice dzieci wykazujących stany lękowe czy wzmożoną motoryczność, u których leczenia stomatologicznego nie udało się wcześniej przeprowadzić z powodzeniem

Serdecznie zapraszamy na wcześniejszą konsultację anestezjologiczną, podczas której nasz lekarz przedstawi wszystkie szczegóły przygotowania do leczenia.

 

2019-12-23

Wszystkim naszym Pacjentom, Partnerom i Współpracownikom

życzymy

             wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia,            

spędzonych w ciepłej, 

rodzinnej atmosferze 

oraz samych szczęśliwych dni 

w nadchodzącym Nowym Roku

 

NZOZ Stomatologia Dawiec

Zdjęcie: Pexels.com

2019-12-01

Powoli i małymi krokami przybliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia 🎄

Pragniemy, aby Państwo również w naszym gabinecie poczuli klimat i atmosferę tego wyjątkowego okresu, dlatego też poczyniliśmy wszelkie starania w tym kierunku. Efekty możecie ocenić przy najbliższej wizycie lub na zdjęciach poniżej 😉

P.S. Nie zapomnieliśmy o prezentach, o których wkrótce poinformujemy 🎅

2019-11-14

Stomatologia dziecięca to inaczej stomatologia wieku rozwojowego. To okres wyjątkowej obserwacji, adaptacji, diagnostyki i leczenia. Wymaga on zaangażowania rodziców, dzieci-pacjentów oraz lekarzy – pediatrów, stomatologów dziecięcych, ortodontów, chirurgów stomatologicznych oraz logopedów. 

Wizyta w gabinecie stomatologicznym zazwyczaj jest stresująca dla dziecka i jego rodziców. Dlatego należy kontakt z gabinetem i lekarzem rozpocząć od wizyty adaptacyjnej, podczas której bada się stan jamy ustnej pod względem uzębienia, stanu wędzidełek, dziąseł czy błony śluzowej. To również ważne z punktu widzenia przekazania zaleceń instruktażu higieny jamy ustnej.

Pierwsza wizyta powinna odbyć się w 6. miesiącu życia dziecka, o ile nie ma wskazań do wcześniejszej. W naszym gabinecie znajdą Państwo odpowiednią opiekę i pomoc w zakresie stomatologii dziecięcej.

Zapraszamy na konsultacje

2019-10-14

Pacjenci onkologiczni po leczeniu w obszarze jamy ustnej czy twarzowej części czaszki, często borykają się z wieloma problemami życiowymi po przezwyciężeniu procesu nowotworowego. Do najczęściej występujących można zaliczyć KSEROSTOMIĘ – czyli suchość w jamie ustnej spowodowaną radioterapią jako metodą uzupełniającą leczenie chirurgiczne.

Od pewnego czasu stosowana jest tzw. radioterapia konformalna, dzięki której obszar napromieniania jest ekranowany. Daje to możliwość ochrony dużych i małych gruczołów ślinowych. Ponadto, innym problemem jest życie po przeszczepach wyspowych w ramach rekonstrukcji obszarów resekowanych z powodu procesu nowotworowego.
Proponujemy zespołowe prowadzenie Pacjentów po nowotworach twarzoczaszki, jamy ustnej, gardła oraz krtani przez Specjalistów z zakresu dietetyki, chirurgii stomatologicznej i laryngologii. Więcej informacji nt. kserostomii i form leczenia w naszym gabinecie pod numerem telefonu – 605 236 119. Zapraszamy do kontaktu.
 

2019-10-14

Jako partnerzy systemu implantologicznego AlphiaBio uczestniczyliśmy w konferencji z okazji 30-lecia simplantology. Była to okazja do wymiany doświadczeń oraz zorientowania się w jakim kierunku i na jak wysokim poziomie jest przeprowadzane diagnozowanie i leczenie implantologiczne na terenie Polski.
 
Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok 🙂 
 

2019-10-03

Stomatologia Dawiec świętuje swoje 2. Urodziny w nowej siedzibie przy. ul Witczaka 49/15 🎂🎉🎊

Od tego czasu intensywnie  rozwijamy naszą ofertę na rynku stomatologicznym, zmieniając uśmiechy i dbając o zdrowe uzębienie naszych Pacjentów.

To dzięki Wam cały personel naszego gabinetu spełnia się zawodowo, realizując w życiu to co nas pasjonuje i rozwija. Bez Was, nasza praca nie miałaby sensu, dlatego DZIĘKUJEMY, że jesteście z nami.

Z okazji naszego małego święta przygotowaliśmy na naszym fanpage’u małą niespodziankę, zajrzyjcie ▶️ FB Stomatologia Dawiec 

Zdjęcie: Pexels.com
2019-09-15
 
Koniec bieżącego miesiąca to czas dalszego rozszerzenia naszej oferty na rynku medycznym. Od 30 września naszym Pacjentom proponujemy konsultacje OTOLARYNGOLOGICZNE.
Otolaryngologia to integralna specjalizacja łącząca się z wszystkimi specjalizacjami w stomatologii. Połączenie specjalistów obszaru jamy ustnej i narządów sąsiednich daje wiele możliwości diagnostyczno-leczniczych.
Obecność w naszym gabinecie lekarza specjalisty otolaryngologii, ułatwi prowadzenie Pacjentów m.in.:
w różnicowaniu bólu twarzoczaszki o różnym podłożu
w konsultacji przed zabiegami podniesienia dna zatoki szczękowej
w wydawaniu opinii, co do obecności lub braku czynników infekcyjnych w ORL przed zabiegami operacyjnymi czy przeszczepami narządowymi
w konsultowaniu, diagnozowaniu i leczeniu schorzeń uszu, nosa, gardła, krtani i tchawicy, a także zatok przynosowych
Więcej informacji udzielamy telefonicznie bądź mailowo. Przejdź do zakładki Kontakt.
 
 
Zdjęcie: Pexels.com
 
2019-08-29
Zapraszamy wszystkich Pacjentów będących przed zabiegami operacyjnymi, przed którymi wymagane są zaświadczenia o braku ognisk infekcji zębopochodnych.
 
Jako grupa specjalistów konsultujemy i na podstawie badania Pacjenta oraz wykonanej diagnostyki RTG wydajemy opinię o stanie zdrowia jamy ustnej. Od jej stanu uzależnione jest powodzenie różnych procedur operacyjnych.
 
Do najczęściej pojawiających się skierowań od lekarzy specjalistów zaliczamy:
okulistę – przed operacjami zaćmy
chirurga naczyniowego – przed zabiegami typu by-pass obwodowy
ortopedę – endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego i innych
 
Znaczenie prawidłowego wysanowania, czyli uzdrowienia jamy ustnej przed zabiegami operacyjnymi jest bezcenne. Pamiętajmy, że flora bakteryjna, patologiczna występująca w jamie ustnej drogą naczyń krwionośnych, dociera do całego organizmu. Dlatego jej stan pod względem bakteryjnym ma ogromne znaczenie dla rozwoju takich chorób jak: ch. Alzheimera, zawał mięśnia sercowego czy inne powikłania narządowe. Zdrowa jama ustna to zdrowy organizm.
 

2019-08-06

Wracamy do Państwa z dawką nowych informacji i kolejną propozycją leczenia w naszym gabinecie.

Chirurgia jamy ustnej zajmuje się mechanicznym leczeniem schorzeń struktur kostnych – szczęki i żuchwy, zębów oraz tkanek i narządów w niej znajdujących się. Zabiegi przeprowadzane są oprócz powyższych struktur na wargach, języku, przewodach wyprowadzających ślinianek czy błonie śluzowej jamy ustnej.

Procedury zabiegowe mogą być resekcyjne – mowa o usunięciu, wycięciu, wyłyżeczkowaniu lub rekonstrukcyjne – co z kolei dotyczy zabiegów regeneracji struktur kostnych, plastyk podłoża tkanek miękkich czy implantacji wszczepów zębowych, przygotowujące do leczenia protetycznego czy implantoprotetycznego.

Nasza specjalistyczna klinika stomatologiczna oferuje Państwu pełen zakres zabiegów chirurgii jamy ustnej w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym przeprowadzanych przez zespół specjalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Doświadczenie kliniczne daje nam możliwość przeprowadzania zabiegów od okresu noworodkowego do późnej starości. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest usuwanie zębów zatrzymanych ze wskazań chirurgicznych lub ortodontycznych.

Zapraszamy Państwa na specjalistyczne konsultacje z zakresu chirurgii jamy ustnej i proponujemy współpracę z lekarzami innych specjalności oraz z innych gabinetów. Więcej informacji pod numerem telefonu: 605 236 119

Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia zabiegów z chirurgii jamy ustnej, które przeprowadzili specjaliści naszego gabinetu stomatologicznego.

Zabieg wyłuszczenia torbieli żuchwy

 

Zabieg sterowanej regeneracji kości przy użyciu osocza bogatopłytkowego

 

Zabieg krioterapii naczyniaka policzka lewego przy współistniejącym włókniaku

 

Zabieg usunięcia mesiodensa, czyli zęba dodatkowego wraz z plastyką wędzidełka wargi górnej

 

Zabieg wycięcia guzka policzka prawego o charakterze włókniaka

2019-05-20

Czy występuje u Ciebie chociaż jeden z tych objawów?

➖ ból w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych
➖ bóle mięśniowe w okolicy twarzy
➖ słyszalne dźwięki w czasie pracy stawów skroniowo-żuchwowych jak trzeszczenia czy trzaski
➖ starte zęby
➖ ubytki w okolicy szyjek zębów
➖ niesymetryczny ruch żuchwy
➖ ograniczone lub utrudnione otwarcie ust
➖ nadmierny wzrost napięcia i sztywność mięśni w okolicy twarzy
➖ ból ucha, szumy uszne, zawroty głowy, uczucie zatkanego ucha

Jeżeli tak, to być może cierpisz na zaburzenia czynnościowe narządu żucia. Badania wskazują, że na to schorzenie cierpi od 10% do 80% populacji. Narząd żucia jest zespołem tkanek spełniającym określone funkcje, takie jak pobieranie pokarmu, żucie, wstępne etapy trawienia, połykanie, artykułowanie dźwięków, a także oddychanie. Objawy tych zaburzeń bardzo często wiążą się z występowaniem bólu, który negatywnie wpływa na komfort życia Pacjenta. Bardzo często występują również zaburzenia w uzębieniu, co z kolei negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu, czy też pracę żołądka i jelit.

Nasi lekarze specjaliści z zakresu chirurgii stomatologicznej, ortodoncji i protetyki stomatologicznej, proponują Państwu leczenie i rehabilitację w zakresie tejże dysfunkcji. Przejdź do zakładki Kontakt i umów się na konsultację w naszym gabinecie.

 

2019-04-17

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy wszystkim naszym Pacjentom,
Partnerom, Przyjaciołom i Współpracownikom,
wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze,
rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego,
pogody ducha i smacznego święconego jajka 😊

Zdjęcie: Pexels.com

 

2019-03-19

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20.03), pragniemy każdemu Pacjentowi przekazać i przypomnieć kilka istotnych informacji.

Jama ustna to pierwszy odcinek przewodu pokarmowego. Stan tego obszaru jak i narządów w nim znajdujących się rzutuje na stan dalszych odcinków przewodu pokarmowego, a także całego organizmu. Przyczyny utraty zębów wynikają z: nieleczonej lub źle leczonej próchnicy, z chorób dziąseł i przyzębia oraz z powodu urazów zębów i kości twarzoczaszki.

Zachęcamy do kontroli, konsultacji, profilaktyki i leczenia w razie potrzeby. Pamiętajmy o tym, iż próchnica zębów jest chorobą bakteryjną. Nieleczona – doprowadza do nieodwracalnych stanów utraty własnego uzębienia. Jama ustna to obszar występowania różnych zmian patologicznych, stanów przedrakowych nowotworów łagodnych i złośliwych.

Każda zmiana na błonie śluzowej, dziąśle, języku, wargach nie gojąca się do 2 tygodni, czasami krwawiąca wymaga badania histopatologicznego w trybie pilnym.

Zapraszamy do naszych gabinetów na BEZPŁATNE KONSULTACJE chirurgiczno-stomatologiczne w dniu jutrzejszym w godz. od 9.00 do 11.00.

Każdy Pacjent otrzyma od nas upominek z artykułami higieny jamy ustnej.

2019-03-08

W Dniu Kobiet pragniemy wszystkim obecnym i przyszłym Pacjentkom naszych gabinetów złożyć najlepsze życzenia – pogody ducha, spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia 😊 Serdeczne pozdrowienia od zespołu NZOZ Stomatologia – Dawiec s.c. 😍

2019-03-05

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Dentysty 🙂 Z tej okazji Wszystkim Stomatologom, a w szczególności całemu naszemu Zespołowi NZOZ Stomatologia – Dawiec s.c., składamy najserdeczniejsze życzenia 🙂 Oby zawsze na twarzach Pacjentów gościł szeroki, szczery i zdrowy uśmiech 😃

2019-02-05

W ostatnich dniach podjęliśmy temat szerszej współpracy z naszym zaprzyjaźnionym 4-gwiazdkowym Hotel Seven, mieszczącym się w odległości zaledwie 110 metrów od naszych gabinetów stomatologicznych. Już niedługo zaprezentujemy Państwu efekty naszych wspólnych ustaleń.

Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z ofertą naszych Partnerów. Więcej na: www.sevenhotel.pl

2019-01-29

LUTY miesiącem konsultacji z zakresu dysfunkcji narządu żucia.

Od nowego miesiąca wprowadzimy kolejną ofertę konsultacji i leczenia zespołowego chirurgiczno-ortodontyczno-protetycznego Pacjentów z zaburzeniami dotyczącymi układu stomatognatycznego. Zapraszamy Pacjentów tzw. bruksistów, a więc tych z Państwa którzy mają tendencję do zgrzytania zębami, posiadających nadmierne i charakterystyczne starcia patologiczne zębów.

Ponadto zachęcamy do konsultacji przez specjalistów naszych gabinetów osób, u których występują problemy z: pełnym zakresem otwierania ust, ze zbaczaniem żuchwy w daną stronę, z zaburzeniami akustycznymi w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, jak również z bólami w obrębie twarzy, czy kręgosłupa szyjnego

Więcej informacji, udzielimy Państwu telefonicznie: 605 236 119 oraz 693 777 174

2019-01-16

Zapraszamy do sprawnego leczenia ortodontycznego w naszych gabinetach.

Zapewniamy usunięcie zębów ze wskazań ortodontycznych połączone z założeniem aparatu stałego w ciągu jednej wizyty. Kompleksowe leczenie prowadzone jest przez lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i ortodoncji.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na naszym Facebooku oraz kontaktując się z nami telefonicznie. Do usłyszenia 🙂

2019-01-08

Witamy serdecznie naszych Pacjentów w Nowym Roku.

Styczeń to w naszych gabinetach miesiąc poświęcony HIGIENIZACJI, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty profilaktyki schorzeń jamy ustnej.

 • W skład higienizacji w naszych gabinetach wchodzi: instruktaż technik mycia zębów, omówienie zalecanych past i płukanek oraz pozostałego asortymentu do higieny
 • Higienizacja to przede wszystkim zabiegi usunięcia kamienia nazębnego – naddziąsłowego i poddziąsłowego, piaskowanie zębów, polerowanie oraz fluoryzacja
 • Wszystkie zabiegi wykonywane są przez lekarza stomatologa i dyplomowaną higienistkę stomatologiczną.

Zapraszamy do rejestracji terminu.

2018-11-25

Od grudnia do zakresu naszych usług wprowadzamy PORADNICTWO DIETETYCZNE.

Prowadzenie Pacjenta stomatologicznego coraz częściej wymaga konsultacji i stworzenia planu diety przez dietetyka klinicznego pod kątem uzupełniania niedoborów składowych struktury zębów, dziąseł, błony śluzowej czy stanu języka.

Wychodzimy naprzeciw tym wyzwaniom, jako jedni z pierwszych i nielicznych w Polsce, wprowadzamy do zakresu naszych usług możliwość wielospecjalistycznego leczenia stomatologicznego w połączeniu z dietetyką.

Konsultacja dietetyka w naszej placówce obejmuje:

 • analizę dotychczasowego sposobu żywienia
 • analizę składu ciała (masa ciała, procent zawartości tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, wiek metaboliczny)
 • przygotowanie programu dietetycznego dobranego indywidualnie do potrzeb organizmu w każdym wieku z uwzględnieniem występujących chorób
 • kontrola i monitorowanie efektów

Więcej informacji udzielimy Państwu bezpośrednio w naszym gabinetach bądź telefoniczne. Zapraszamy!

2022-08-08

Trudno mówić o wiosennej aurze za oknem… jednak powoli wielu z nas rozpoczyna okres świątecznych porz

2022-08-08

Jak co roku z okazji Dnia Kobiet 

pragniemy wyrazić uznanie i wdzięczność 
w kierunku kobiecej części naszego personelu
oraz obecnych, a także przyszłych Pacjentek 
Gabinetu Stomatologia Dawiec
 
Drogie Panie…
Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń i zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia, uśmiechu i samych radosnych chwil.
Życzymy Wam aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się wyjątkowe

 

Zdjęcie autorstwa Oleksandr Pidvalnyi z Pexels

 

2022-02-13

Tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji święta Zakochanych pragniemy zaproponować BEZPŁATNE konsultacje w naszym gabinecie dla pierwszych trzech par, które skontaktują się z nami telefonicznie w celu ustalenia szczegółów wizyty. Zapraszamy do kontaktu ☎️ 739 249 149.

Zdjęcie autorstwa DS stories z Pexels

2022-12-21

Zdjęcie autorstwa Markus Spiske z Pexels 

 

2022-11-21

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Tym razem skupimy się na kamicy ślinianki podżuchwowej.

Kamica ślinowa dotyczy przede wszystkim dużych gruchołów ślinowych występujących parzyście: najczęściej podżuchwowych, czasami przyusznych i rzadko podjęzykowych. Sporadycznie może występować w małych gruczołach ślinowych znajdujących się w błonie śluzowej jamy ustnej.

Przyczyną powstania kamienia ślinowego może być: budowa anatomiczna, duża zawartość śluzu, odczyn śliny zasadowy i inne. W trakcie kamicy ślinowej może pojawiać się kolka ślinowa, czyli silny ból zwłaszcza podczas posiłku.

Przedstawiony poniżej przypadek to zabieg usunięcia kamienia poprzez drobne nacięcie przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym.

W przypadku podobnych dolegliwości, zachęcamy do odbycia konsultacji w naszej placówce.

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej
Kamica ślinianki podżuchwowej strony prawej

2022-10-12

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Przedstawiamy dziś Państwu przypadek tzw. kostniaka zatoki szczękowej.

Jest to zmiana rzadko pojawiająca się w świetle zatoki szczękowej. Częściej występuje w kościach szczęk. To forma guza kości jednak nie jest to guz nowotworowy. Może powodować zaburzenia struktur wrażliwych np. przebiegu nerwu, czy przestrzeni powietrznej w zatoce szczękowej.

Omawiany przypadek był wcześniej poddany zabiegowi częściowej resekcji jednego korzenia -odcięcia do 1/3 oraz fragmentarycznego usunięcia zmiany do badania H-P w innej placówce. Po kilku latach doszło do złamania korony zęba 26 po wcześniejszym leczeniu kanałowym bez możliwości jego zachowania. Na podstawie wykonanego CBCT – tomografii stożkowej dokonano oceny urazu zęba oraz stwierdzono wznowę kostniaka wypełniającego znaczną część zachyłka zębodołowego lewej zatoki szczękowej.

Przeprowadzono zabieg usunięcia zęba 26 metodą chirurgiczną oraz usunięcia kostniaka śródzębodołowo i od przedsionka z wcześniejszego dostępu przy użyciu urządzenia piezochirurgicznego. Jest to metoda zabiegowa wykorzystująca technikę ultradźwiękową opracowywania tkanki kostnej. Powyższa metoda daje lepsze efekty w stosunku do klasycznej. Przewaga dotyczy precyzyjności, mniejszej urazowości oraz zminimalizowania akustycznych efektów dla pacjenta.

Poniżej zdjęcia przedstawiające omawiany powyżej przypadek.

Skany CBCT w trzech płaszczyznach


Skany CBCT w trzech płaszczyznach
Skany CBCT w trzech płaszczyznach

 

Skany CBCT w trzech płaszczyznach


Usunięty kostniak w kilku fragmentach ze względu na trudność wydobycia z jednej części

2022-08-13

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Tym razem chcemy przedstawić przypadek zmiany barwnikowej na dnie jamy ustnej.

Powyższa zmiana została wycięta z marginesem tkanek zdrowych i poddana badaniu H-P (histopatologicznemu). Szwy usunięto po tygodniu z prawidłowym stanem miejscowym. Wynik badania H-P potwierdził, iż jest to zmiana barwnikowa nie stanowiąca żadnego zagrożenia dla pacjenta. Wszystkie zmiany na skórze, jak i błonie śluzowej wymagają konsultacji, obserwacji i/lub pobrania wycinka w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego. Ocena mikroskopowa przez lekarza specjalistę patomorfologa jest „kropką nad i” w postawionym rozpoznaniu klinicznym – czyli w trakcie badania przez lekarza prowadzącego.

Zachęcamy wszystkich Państwa do skorzystania z naszych porad w sytuacjach wątpliwych.

2022-08-30

Pragniemy przypomnieć Państwu o trwającym głosowaniu Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2022 w kategorii STOMATOLOG ROKU, w ramach którego nominacje otrzymał dr Grzegorz Dawiec.
 
Głosowanie będzie trwać do wtorku, 27 września 2022 r. do godz. 22:00.
 
LINK DO GŁOSOWANIA: https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci/hipokrates-2022%2C1013367/?groupId=121807
 
DZIĘKUJEMY za każdy oddany głos na dr Grzegorza 🙂
 

 

2022-08-17

Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni informacją, która dotarła do nas za pośrednictwem portalu Dziennik Zachodni! Doktor Grzegorz Dawiec otrzymał nominacje do prestiżowej nagrody w ramach wielkiego Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2022 w kategorii STOMATOLOG ROKU! Został on zgłoszony głosami Pacjentów, co stanowi dla nas ogromny powód do dumy i wdzięczności względem Państwa.

Największy w Polsce plebiscyt medyczny powraca po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa – mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca plebiscytu. – Dzięki ofiarności i poświęceniu pracowników systemu ochrony zdrowia, przetrwaliśmy ten trudny czas. Dziś wracamy do plebiscytu i akcji redakcyjnej poświęconej służbie zdrowia w naszym regionie. 

Celem plebiscytu objętym patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem Pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Głosowanie rusza już dziś! Więcej szczegółów pod linkiem: www.dziennikzachodni.pl/hipokrates Dziękujemy za każdy głos oddanych na doktora Grzegorza i trzymamy kciuki za końcowy sukces!

 

2022-08-10

Od sierpnia rozpoczynamy nowy blok tematyczny pt. „Ciekawy przypadek miesiąca”. Będziemy dzielić się z Państwiem interesującymi lub trudnymi przypadkami naszych Pacjentów. Dziś przedstawiamy przypadek całkowicie zatrzymanego zęba 45 z przemieszczeniem dotylnym.

Ząb zatrzymany to ząb którego rozwój uległ zakończeniu a nie uległ wyrznięciu. W ramach niezbędnej diagnostyki wykonano CBCT czyli tomografię stożkową oraz RTG przylegające w toku prowadzonego leczenia przygotowawczego do zabiegu chirurgicznego. Ząb 45 był położony pod zębami trzonowymi 46 i 47, które przedzabiegowo zostały poddane leczeniu endodontycznemu. Zakres zabiegu to usunięcie całkowicie zatrzymanego zęba 45, usunięcie torbieli zawiązkowej, resekcja korzeni zębów 46 i 47 oraz sterowana regeneracja kości.

Trudność zabiegu wynikała z położenia zęba zatrzymanego poziomo, skośnie dojęzykowo. Przewidywalnym przejściowym stanem było zaburzenie czucia, które zostało usunięte w wyniku zabiegów magnetolaserostymulacji.

Poniżej relacja z opisami z przeprowadzonego zabiegu:

CBCT – tomografia stożkowa. Diagnostyka 3D umożliwiająca dokładną analizę przypadku.
Obrazowanie przestrzenne struktur kostnych i zębów.
Obrazowanie przestrzenne struktur kostnych i zębów.
I etap przygotowania do zabiegu chirurgicznego – stan po leczeniu endodontycznym zęba 47.
II etap – stan po leczeniu endo zęba 46.
RTG kontrolne potwierdzające prawidłowość augmentacji, czyli sterowanej regeneracji kości żuchwy-loży po usuniętym zębie zatrzymanym 45.

2022-07-08

Pragniemy podziękować naszej nastoletniej Pacjentce za autorski, oryginalny i samodzielnie wykonany zmodyfikowany układ tryptyku, który został nam przekazany jako wyraz wdzięczności. Tak wyjątkowy prezent uhonorowaliśmy instalacją w naszej gabinetowej poczekalni. Pozdrawiamy Hanię i życzy dalszych sukcesów zwłaszcza artystycznych. 

 

2022-06-14

Miło nam poinformować, że w dniu 10.06.2022 odbył się I dzień otwarty naszego partnera – firmy 3Z w jej nowej siedzibie. O poprowadzenie wykładu nt. „Regeneracja kości i tkanek miękkich, czy to ma sens?” został poproszony nasz kierownik gabinetu dr n. med. Grzegorz Dawiec.

W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję testować wirówkę PRF z zestawem narzędzi, m.in. pobrano krew i uzyskanio z niej PRF (fibrynę bogatopłytkową), którą następnie wykorzystano do połączenia z hybrydowym materiałem kościozastępczym, stworzono również korki PRF.

Dziękujemy za cenne doświadczenie i wyróżnienie członka naszego zespołu. A już jesienią spodziewamy się kontynuacji dalszej współpracy, o której będziemy informowali. Więcej informacji na stronie naszego partnera: https://3z.pl

 

2022-05-13

Drodzy, od przyszłego tygodnia wprowadzamy poniedziałkowe wizyty konsultacyjno-diagnostyczne w godzinach od 11.00 – 13.00. Nasza propozycja skierowana jest głównie do Pacjentów, którzy jeszcze niezdecydowanych na leczenie lub potrzebujących szybkiego terminu konsultacji. Zachęcamy do kontaktu do piątku do godziny 17.00.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-04-16

Wszystkim naszym Pacjentom, Współpracownikom
i Przyjaciołom życzymy zdrowych,
spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-03-08

Drogie Panie w Dniu Waszego Święta… 

Dla całego damskiego personelu naszego Gabinetu

oraz dla wszystkich naszych obecnych oraz przyszłych Pacjentek

najserdeczniejsze życzenia zdrowia

pomyślności i samych pięknych dni w życiu

Życzymy Wam, aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

i byście zawsze czuły się doceniane

Dziękujemy, że jesteście!

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-02-08

Propozycja nie tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji zbliżających się Walentynek wychodzimy naprzeciw wszystkich singli. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny pakiet stomatologiczno-relaksacyjny podążając za przysłowiem „w zdrowym ciele,zdrowy duch”.

Nasza propozycja obejmuje dwa zabiegi dostępne w naszych gabinetach. Najpierw nasi lekarze stomatolodzy zadbają o Państwa zdrowy i piękny uśmiech dzięki usłudze wybielania zębów, a następnie oddamy Was w ręce naszego dyplomowanego masażysty, który zatroszczy się o odpowiednią formę relaksu. Brzmi zachęcająco?

Jeśli tak, a nadal nie posiadają Państwo planów na poniedziałkowe popołudnie, to zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-01-26

Powikłania pocovidowe w jamie ustnej. Pamiętaj, aby zbadać swoje zęby i dziąsła!

Z powszechnie znanych objawów ogólnomedycznych powikłań po infekcji COVID-19 możemy wymienić zmiany w obrębie układu neurologicznego, oddechowego, czy sercowo-naczyniowego.

W obrębie jamy ustnej jednym z pierwszych objawów jest zaburzenie smaku. Na ogół powrót prawidłowy wrażeń smaku wymaga różnego czasu do stanu sprzed choroby. Do coraz częstszych skutków negatywnych SARS-CoV-2 można zaliczyć próchnicę, stany zapalne dziąseł, patologiczne ruchomości zębów i w konsekwencji ich utratę, czy też przebarwienia. Na podstawie badań powyższe stany pojawiają się najprawdopodobniej na podłożu uszkodzeń naczyń krwionośnych. W wyniku czego powstają zakrzepy powodujące zaburzenia przepływu krwi mogące powodować martwicę miazgi.

Zaburzenia w trakcie i po infekcji COVID-19 w obrębie układu oddechowego przyczyniają się do powstania suchości jamy ustnej powodującego poliurazowość błony śluzowej jamy ustnej, zwiększenia przykrego zapachu z jamy ustnej, czyli halitozy oraz znacznego rozwoju próchnicy.

Dalej, poinfekcyjny spadek odporności, jak również stosowanie antybiotykoterapii w zakażeniach bakteryjnych predysponuje do rozwoju aft, nadżerek lub infekcji grzybiczej jamy ustnej. Z kolei nerwowość ludzi w pandemii przekłada się na nasilające objawy bruksizmu oraz problemów dysfunkcyjnych ze strony stawów skroniowo-żuchwowych.

Jeżeli zauważyłeś u siebie powyższe problemy to zachęcamy do odbycia konsultacji u naszych lekarzy specjalistów i włączenia odpowiedniego leczenia.

Pamiętajmy, że jama ustna to:

 • integralna część naszego organizmu
 • pierwszy odcinek przewodu pokarmowego
 • jej stan rzutuje na kondycję serca i układu oddechowego
 • zły stan pogarsza przebieg infekcji COVID -19 oraz istotnie przekłada się na trudniejsze rokowania w kwestii polepszenia stanu zdrowia

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-12-20

Za nami niełatwy rok, wszyscy odczuwamy jego trudy,
dlatego zbliżające się święta to okazja do odpoczynku.
Na wstępie pragniemy zarówno Państwu – naszym Pacjentom,
jak i całemu naszemu Personelowi oraz bliskim Współpracownikom,
podziękować za wyrozumiałość, wytrwałość i dotychczasową współpracę.
A z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku

składamy Wam wszystkim moc gorących życzeń, zdrowia, szczęścia,
wszelkiej pomyślności i zadowolenia z podjętych przez Was wyzwań.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-12-01

W naszym gabinecie już unosi się cudowny zapach sosny i aromatycznych świec, które powoli przybliżają nas do klimatu nadchodzących – wyjątkowo szybko – świątecznych dni. Mamy nadzieję, że tegoroczne dekoracje przypadną Państwu do gustu i powoli wprowadzą w radosny czas zbliżającego się świętowania. 

P.S. tegoroczna składanka muzyczna, również powinna Wam się spodobać. Jeśli macie swoje ulubione przeboje świąteczne, koniecznie poinformujcie nas o tym. Z pewnością postaramy się, aby umilić Wam czas spędzony w naszym gabinecie stomatologicznym. 

 

2021-11-17

Miesiąc grudzień to CZAS PROMOCJI na zabiegi chirurgiczno-stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. 

Czas pandemii to okres, w którym doszło do zmniejszenia systematyczności w leczeniu schorzeń jamy ustnej. Zaległości z tego wynikające mogą odbić się na stanie uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej.

Zachęcamy do odbycia konsultacji i rozważenia leczenia w znieczuleniu ogólnym jeżeli fobia, bojaźń lub inne czynniki stoją na przeszkodzie w rozpoczęciu uzdrawiania jamy ustnej.

 

2021-10-19

Jesień to czas nowych propozycji w naszej placówce. Z przyjemnością pragniemy poinformować o otwarciu GABINETU MASAŻU. Leczniczo-relaksacyjne zabiegi są przeprowadzane przez dyplomowanego masażystę posiadającego doświadczenie kliniczne.

Masaż relaksacyjny wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia i uspokaja organizm, dzięki wprowadzeniu go w stan rozluźnienia napięcia mięśniowego i psychicznego. Ponadto, eliminuje tkankę tłuszczową poprzez przyspieszenie metabolizmu, wpływa także na układ odpornościowy, stymulując detoksykację organizmu oraz poprawia ukrwienie ciała zapobiegając powstawaniu zakrzepów żylnych.

Masaż leczniczy działa również przeciwbólowo i relaksacyjnie. Ma na celu przyspieszenie przepływu krwi i stymulację organizmu do wytworzenia endorfin działających rozluźniająco, łagodząc ból. Wskazaniami do masażu leczniczego są: bóle kręgosłupa będące wynikiem zmian zwyrodnieniowych, wady postawy, siedzący tryb życia czy przeciążenia. 

Ważnym czynnikiem przed przystąpieniem do masażu leczniczego jest posiadanie diagnostyki RTG, TK lub MR.

Gorąco zachęcamy Państwa do poprawy swojej formy, korzystając z naszej nowej oferty leczniczej. Więcej informacji pod numerem telefonu: 739 249 149.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-10-07

W celu usprawnienia rejestracji naszych `Pacjentów wprowadzamy nowy numer telefonu – 739 249 149, pod którym zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. 

Zdjęcie: Pexels.com

2021-09-07

Pragniemy poinformować o najnowszym produkcie naszego partnera firmy Pierre Fabre.Jest nim Elgydium Clinic Cicalium, preparat przyspieszający procesy gojenia tkanek miękkich, łagodząc ból towarzyszący odczytowi zapalnemu lub stanowi pourazowemu.

Pasta zawiera cynk, PVP i taurynę. Ze względu na PVP-polimer po aplikacji powstaje efekt „plastra”. Wskazania do zastosowania m.in. afty, urazy mechaniczne błony śluzowej, odleżyny poprotetyczne, trudno gojące rany oraz stanych po zabiegach chirurgicznych. Budowa tubki z wydłużonym podajnikiem zapewnia łatwość aplikacji żelu w trudniej dostępnych miejscach w obrębie jamy ustnej.

Więcej informacji na temat powyższego produktu w naszych gabinetach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

2021-08-20

Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych (ssż) występują coraz częściej w różnych grupach wiekowych, zwłaszcza u młodocianych. Przyczyn ich pojawienia się jest wiele. W naszej placówce tacy Pacjenci są od dłuższego czasu prowadzeni interdyscyplinarnie. Jednak znaczącym specjalistą współuczestniczącym w prowadzeniu takiej grupy Pacjentów jest fizjoterapeuta. 

Powyższe zaburzenia mogą mieć istotny wpływ na dolegliwości bólowe głowy i kręgosłupa szyjnego.

Okres zdalnego nauczania dzieci i młodzieży może przynieść wzrost przypadków wymagających diagnostyki i rehabilitacji wielospecjalistycznej.

Od miesiąca WRZEŚNIA rozszerzamy zakres naszej oferty o konsultację i rehabilitację funkcjonalną układu stomatognatycznego przez SPECJALISTĘ FIZJOTERAPII I OSTEOPATII. Zapraszamy do kontaktu.

Zdjęcia: Pexels.com

2021-08-07

Okres wakacyjny w pełni, dlatego jako partner wysokiej klasy obiektu Seven Hotel**** w Bytomiu zapraszamy do zapoznania się z unikalną ofertą, jaką tworzymy wspólnymi siłami – profesjonalna opieka stomatologiczna połączona z pobytem w nowoczesnych wnętrzach hotelu Seven.

Seven Hotel**** zachwyca niepowtarzalnym klimatem, najwyższą jakością usług i oryginalnym wystrojem wnętrz. Niespotykaną atrakcją hotelu w sezonie letnim, jest z pewnością unikalna restauracja, znajdująca się na dachu IV piętra obiektu, za której sprawą, podziwiać można zarówno uroki miasta, jak i jego okolic. Na szczególną uwagę zasługują również najlepsze w mieście specjały kulinarne autorstwa Szefa kuchni.

Obiekt dysponuje strefą SPA, salonem fryzjerskim oraz ściśle współpracuje z naszym gabinetem stomatologicznym. Jako, prawdopodobnie jedyny tego typu hotel w Polsce, w swojej dyspozycji posiada także ultralekki samolot, który zapewnia możliwość przelotu nad Śląskiem oraz Beskidem, dzięki czemu podziwiać można góry z lotu ptaka.

Więcej informacji o naszej kompleksowej ofercie na stronach:
http://stomatologia-dawiec.pl/wspolpraca/
https://sevenhotel.pl/dawiec-stomatologia/
http://www.prestizowehotele.pl/seven-hotel/

Zaplanuj swój wakacyjny wypoczynek i zadbaj z nami o zdrowy uśmiech.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-05-31

Czym jest autotransplantacja zęba/ zawiązka? Jest to przeszczep zęba lub zawiązka zęba u tego samego Pacjenta-przeszczep autogenny, gdzie Pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą. Wyróżniamy trzy rodzaje przeszczepów:

 • Pierwszy może dotyczyć Pacjentów wieku rozwojowego kiedy dochodzi do utraty np. siekacza centralnego górnego „jedynki” wówczas można przeszczepić zawiązek drugiego przedtrzonowca „piątki”. W późniejszym czasie dokonuje się przekształcenia w koronę „jedynki”. Zabieg ten daje możliwość uzupełnienia braku w przeciwieństwie do rozwiązań protetycznych typu most lub korony na implancie co jest przeciwwskazane w okresie rozwojowym.
 • Drugim przypadkiem jest przeszczepienie zatrzymanego kła górnego-„trójki” przy braku możliwości ortodontycznego ściągnięcia jej do łuku.
 • Ostatni wariant to uzupełnienie brakującego pierwszego trzonowca w żuchwie zębem mądrości. Jest to alternatywa wykonania mostu protetycznego, mostu adhezyjnego, czy korony na implancie.
 • Można również wyróżnić przeszczep heterogenny od osoby – dawca dla osoby – biorca.

Ząb tracący unaczynienie wymaga leczenia kanałowego maksymalnie do dwóch tygodni od zabiegu. 

Więcej szczegółów chętnie przekażemy podczas konsultacji, na którą serdecznie zapraszamy do naszego Gabinetu.

Ząb 48 może być przeszczepiony w pozycję 36

Ząb 48 może być przeszczepiony w pozycję 36

 

2021-04-18

ZĘBIAK MNOGI – to łagodny, zębopochodny guz nowotworowy charakterystyczny dla kości szczęk. 

Przyczyną są najprawdopodobniej zaburzenia pojawiające się w czasie rozwoju zawiązka zęba. Rozwija się w okresie wyrzynania zębów stałych mogąc doprowadzać do deformacji kości i utrudniania ich wyrzynania.

Występuje przede wszystkim w przednim odcinku szczęki lub bocznym odcinku żuchwy. Nie powoduje dolegliwości bólowych. Stwierdza się go najczęściej podczas wykonywania przeglądowego rtg. pantomograficznego. 

Przedstawiony na zdjęciach przypadek to zębiak twardy, złożony, będący tworem torbielowatym wypełniony płynem i licznymi małymi ząbkami powodujący wygórowanie w przedsionku jamy ustnej, doprowadzając do zablokowania wyrzynania stałej górnej dwójki prawej. 

Aktualnie najlepszą formą diagnostyki jest CBCT – czyli tomografia stożkowa o porównywalnej dawce promieniowania do rtg. pantomograficznego. 

Z kolei leczenie polega na doszczętnym wyłuszczeniu guza wraz z torebką. 

Jeżeli u Państwa dzieci występuje brak zęba stałego w w/w okolicach należy wziąć pod uwagę wykluczenie takiej przyczyny. Zachęcamy do odbycia konsultacji i ew. leczenia w naszej placówce. 

 

2021-04-01

Składamy wszystkim Naszym Pacjentom, Partnerom i Współpracownikom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanoncych

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-03-08

Z okazji Dnia Kobiet najserdeczniejsze życzenia Paniom pracującym w naszym Gabinecie

oraz wszystkim obecnym i przyszłym Pacjentkom…

…składa personel męski 🙂

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-02-23

Osocze bogatopłytkowe (PRP) w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej oraz medycynie estetycznej. 

Już od MARCA zapraszamy wszystkich zainteresowanych m.in. zabiegami:

 • w chirurgii stomatologicznej – regeneracyjnymi kości szczęk
 • w medycynie estetycznej – tzw. wampirzego liftingu twarzy, szyi czy dekoltu – to nowy zakres usług w naszym Gabinecie

Osocze bogatopłytkowe zawierające czynniki wzrostu, umożliwia regenerację uszkodzonych tkanek. Co istotne KAŻDY Pacjent może być dawcą i biorcą dla siebie tego co w krwi jest bezcenne. PRP uzyskiwane jest poprzez pobranie krwi obwodowej od Pacjenta a następnie jej odwirowaniu.

Użycie PRP w połączeniu z materiałami kościozastępczymi w zabiegach sterowanej regeneracji kości szczęk daje spektakularne wyniki np. w uzupełnieniu potorbielowych i nie tylko ubytków kostnych, w zabiegach naprawczych przed leczeniem implantoprotetycznym, a także w podniesieniu dna zatoki szczękowej.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego redukuje i skraca czas dolegliwości bólowych pozabiegowych, wpływa na angiogenezę, a więc tworzenie unaczynienia w uszkodzonych tkankach oraz ogranicza zapalenia. Ponadto istotnie zmniejsza czas regeneracji w porównaniu z metodą zastosowania materiału kościozastępczego i błony kolagenowej.

Z kolei PRP w medycynie estetycznej to przede wszystkim odnowa skóry twarzy, leczenie łysienia, rozstępów, czy korekcja blizn potrądzikowych. Bardzo rewitalizująco działającym zabiegiem dla skóry jest tzw. wampirzy lifting twarzy, szyi, czy dekoltu. Powoduje on poprawę elastyczności i stopnia nawilżenia skóry. Osocze bogatopłytkowe powoduje stymulację proliferacji fibroblastów pobudzając syntezę kolagenu przywracając skórze jędrność i naturalny koloryt.

Miesiąc marzec to miesiąc wprowadzający na stałe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zapraszamy na konsultacje i kwalifikacje do zabiegów.

Więcej informacji pod numerem telefonu 605 236 119.

2021-02-02

Śpieszymy z nowościami produktowymi! W sprzedaży pojawiła się pasta do zębów ELGYDIUM CLINIC Perioblock Pro marki Pierre Fabre, rekomendowana osobom z osłabionym stanem dziąseł,  spowodowanym odkładaniem się płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego między zębami i w okolicy przydziąsłowej. Nagromadzona płytka może prowadzić do podrażnienia dziąseł, powodując zaczerwienienie, krwawienie lub tkliwość.

ELGYDIUM CLINIC Perioblock Pro to pasta do zębów opracowana w celu zapewnienia prawidłowej higieny jamy ustnej, do stosowania od 12 roku życia, dwa razy dziennie przez miesiąc jako uzupełnienie profesjonalnego leczenia krwawiących dziąseł. Pomaga zmniejszyć objawy podrażnień: zaczerwienienie, krwawienie i wrażliwe dziąsła.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zasięgnięcia szczegółowych informacji o nowym produkcie, co do stosowania i nabycia w naszych gabinecie. 

2021-01-17

Gerostomatologia, czyli stomatologia wieku podeszłego. To dziedzina stomatologii obejmująca kilka specjalizacji: chirurgię stomatologiczną, stomatologię zachowawczą, periodontologię oraz protetykę stomatologiczną.

Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja Pacjentów tej grupy wiekowej jest równie ważna jak każdej innej, a do istotnych zagadnień należą:

– profilaktyka onkologiczna zmian błony śluzowej jamy ustnej w tym języka, warg, dna jamy ustnej czy policzków w tym również stanów przedrakowych u podłoża których jest najczęściej nikotynizm,

– usuwanie zębów i korzeni zębów oraz wszystkich przeszkód w tkankach miękkich i podłożu kostnym w ramach przygotowania do protezowania,

– usprawnianie funkcjonowania przy problemie kserostomii, czyli zagadnieniu związanym z utrudnionym wydzielaniem śliny np. z powodu zaburzeń hormonalnych, czy efektu przebytej radioterapii obszaru głowy i szyi,

Istotnym problemem może być profilaktyka utraty uzębienia z powodu rozległych ubytków próchnicowych, czy chorób przyzębia w starym nazewnictwie paradontozy, czyli patologicznej ruchomości zębów.

Kolejnym równie kardynalnym końcowym etapem prowadzenia Pacjentów tej grupy wiekowej jest prawidłowe uzupełnienie braków zębowych np. koronami, mostami protetycznymi, czy różnymi wariantami protez ruchomych. Natomiast najwyższym standardem jest implantoprotetyka, czyli odtworzenie uzębienia na bazie implantów czyli analogów korzeni.

Szukając prezentu dla swoich kochających dziadków z okazji zbliżających się świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka, zapraszamy na konsultacje u Kierownika placówki w piątek tj. 22.01.2021 między godziną 10.00 a 12.00. Dla pierwszych pięciu osób konsultacje bezpłatne!

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze w tym zdrowego uśmiechu na co dzień 🙂

 

2020-12-20

Wszystkim Naszym Pacjentom,

Współpracownikom i Przyjaciołom,

życzymy pełnych miłości i spokoju

Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Nowy Rok przyniesie Państwu

tę odrobinę szczęścia, która sprawi,

że wszystkie podjęte działania

zakończą się sukcesem.

 

Stomatologia DAWIEC

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-12-01

To już tradycja. Co roku sosna pojawia się z początkiem grudnia w naszym gabinecie. Przy akompaniamencie świątecznych melodii i swoim intensywnym zapachu, umila naszym Pacjentom czas w oczekiwaniu na wizytę. Mamy nadzieję, że również pozostałe dekoracje przypadną Wam do gustu 😉

 

2020-11-22

Zęby mądrości to zęby ósme – potocznie nazywane „ósemkami”. Ewolucyjnie coraz rzadziej występuje prawidłowa przestrzeń do ich właściwego rozwoju, czy wyrzynania. Zęby te w związku z brakiem miejsca często ulegają zatrzymaniu. Z definicji ząb zatrzymany to taki, który zakończył swój fizjologiczny rozwój ale nie uległ wyrznięciu. W związku z tym wyróżnia się zatrzymanie częściowe i całkowite. To ostatnie występuje rzadziej i wtedy ząb jest w pełni otoczony kością. Takie sytuacje wymagają operacyjnego usunięcia, a zabieg ten należy do najczęściej wykonywanych przez specjalistę chirurgii stomatologicznej. Zęby mądrości uczą Pacjenta pokory z powodu bólu będącego wskazaniem do zabiegu, a z drugiej strony lekarza, wynikającego niejednokrotnie z trudności zabiegowych ich usunięcia. Zęby te mogą wykazywać nietypową, odmienną i oryginalną budowę anatomiczną.

Wszystkich Pacjentów z problemami „ósemek” zachęcamy do specjalistycznych konsultacji chirurgiczno-ortodontycznych oraz do kompleksowego leczenia w naszym gabinecie stomatologicznym.

Poniżej zdjęcia jednego z nietypowych przypadków usunięcia zęba mądrości u jednego z naszych Pacjentów.

 

2020-11-01

Mamy zaszczyt poinformować o rozszerzeniu naszej oferty wielospecjalistycznej. Wprowadzamy w naszym gabinecie konsultacje, porady, leczenie zachowawcze i zabiegowe w zakresie periodontologii, a więc specjalistyki obejmującej leczenie chorób dziąseł i schorzeń błony śluzowej jamy ustnej.

Co należy do najczęstszych objawów występujących w chorobach dziąseł czy przyzębia? Krwawienie, odsłonięcie szyjek zębowych, obrzęki tkanek miękkich, patologiczna ruchomość zębów, suchość i przykry zapach jamy ustnej. Najczęstszą przyczyną powyższych objawów jest zła higiena jamy ustnej dająca konsekwencje m.in. w postaci płytki nazębnej czy złogów kamienia nazębnego.

Należy pamiętać, że zapalenie tkanek przyzębia czyli aparatu zawieszeniowego zęba w kości może:

 • zwiększać ryzyko rozwoju chorób układu krążenia
 • wywoływać stany zapalne układu oddechowego
 • oddziaływać wzajemnie z cukrzycą
 • stymulować resorpcję kości w osteoporozie
 • zwiększać ryzyko przedwczesnego porodu i mieć związek z niską masą urodzeniową dziecka

Przyszłym Pacjentom proponujemy pełny zakres leczenia periodontologicznego, w tym m.in. chirurgię śluzówkowo-dziąsłową, przeszczepy tkanek miękkich, zabiegi przygotowujące do leczenia ortodontycznego, czy protetycznego. Nowością leczenia chirurgiczno-periodontologicznego będzie terapia fotodynamiczna zmian błony śluzowej typu liszaj, czy leukoplakia.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje i diagnostykę problemów związanych z estetyką, ruchomością zębów, czy halitozą – czyli przykrym zapachem z jamy ustnej.

Foto: nadziąślak w okolicy 42 po brakującym zębie

Foto: naczyniak odcinka przedniego żuchwy

Foto: rana po zabiegu chirurgicznym z deficytem brodawki dziąsłowej okolicy 22-23

 

2020-10-14

Medycyna fizykalna to połączenie medycyny i fizykoterapii. Zastosowanie metod wspomagających leczenie klasyczne w różnych dziedzinach medycyny znajduje coraz większe uznanie w standardach prowadzenia Pacjentów. Zaliczamy do niej m.in.: laser, pole magnetyczne, czy ozon.

Zdobyta wiedza w trakcie przeprowadzania przewodu doktorskiego na temat „Ocena przydatności wolnozmiennych pól magnetycznych w chirurgii stomatologicznej” umożliwia kwalifikacje, leczenie bądź rehabilitowanie w różnych jednostkach chorobowych w obszarze głowy i szyi.

Naszym Pacjentom proponujemy: leczenie neuralgii nerwu trójdzielnego, parestezje i niedoczulice pozabiegowe, ból o nieustalonej jednak wykluczonej etiologii nowotworowej, przykurcze mięśniowe, stany zapalno-zwyrodnieniowe stawów skroniowo-żuchwowych. Konsultacje przeprowadza dr n.med. Grzegorz Dawiec.

 

2020-09-14

Dzięki współpracy z firmą Pierre Fabre mamy okazję jako jedni z pierwszych poinformować o ich nowościach produktowych. Jedną z nich jest bezalkoholowa płukanka do jamy ustnej – ELUDRIL EXTRA, zawierająca chlorheksydynę w wysokim stężeniu bez alkoholu i bez potrzeby rozcieńczenia. Dedykowana Pacjentom z wrażliwą błoną śluzową jamy ustnej – dorosłym i dzieciom powyżej 6 r.ż.

Wskazania to m.in.:

 • osobnicza nadwrażliwość na preparaty na bazie alkoholu
 • zaburzenia wydzielania śliny-kserostomia na podłożu neurohormonalnym lub jako następstwo radioterapii obszaru głowy i szyi
 • u Pacjentów przyjmujących leki p/astmatyczne, p/wymiotne, leki moczopędne i antyhistaminowe
 • u osób z podrażnionymi dziąsłami, w trakcie leczenia ogólnostomatologicznego czy ortodontycznego
 • zastosowanie znajduje również w okresie okołozabiegowym w obrębie jamy ustnej zwłaszcza po zabiegach chirurgii onkologicznej, połączonej z przeszczepami tkankowymi

ELUDRIL EXTRA to płyn dający ochronę przeciwbakteryjną przez 12 godzin, łagodny w smaku, skutecznie eliminujący halitozę czyli przykry zapach z jamy ustnej. Proponujemy możliwość zasięgnięcia szczegółowych informacji o produkcie, co do stosowania i nabycia w naszym gabinecie.

IMG_6974.jpeg

 

2020-09-08

Leukoplakia to inaczej rogowacenie białe. To schorzenie, o którym słyszało stosunkowo niewiele osób. Problem dotyczy błony śluzowej jamy ustnej – rzadko narządów płciowych. Cechą tej jednostki chorobowej jest powstawanie niebolesnych oraz nieusuwalnych białych plam.

Głównym czynnikiem usposabiającym do powstania leukoplakii jest nikotynizm. Jednak w powstaniu tego problemu udział biorą także takie czynniki jak: alkohol, infekcje grzybicze, wirus brodawczaka ludzkiego, uwarunkowania genetyczne czy też parafunkcje pod postacią przygryzania policzków. Ale także spory niedobór witaminy A oraz żelazamoże przyczynić się do powstania nadmiernego rogowacenia.

Najbardziej newralgicznymi okolicami są: dno jamy ustnej, boczne powierzchnie języka oraz za trzecimi trzonowcami w żuchwie.

Prawidłowa diagnostyka i leczenie tego rodzaju zmian na błonie śluzowej może uchronić przed przekształceniem w raka jamy ustnej. Dlatego w przypadku zauważenia podobnych symptomów, zalecamy natychmiastowe pobranie wycinka i badanie H-P.

Skuteczną metodą leczenia jest chirurgiczne wycięcie zmiany ale i również krioterapia bądź laserowa terapia fotodynamiczna.

Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do dr Grzegorza, podczas których oceni możliwość badania z ewentualną kwalifikacją do pobrania wycinka.

 

2020-08-20

Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować wszystkich Pacjentów, iż nasz gabinet stomatologiczny znalazł się na ogólnopolskiej liście Polskich Gabinetów ImplantologicznychTym samym nasza placówka została umieszczona na mapie, stworzonej przez Dent-o-Mapy, sieci gabinetów wykonujących zabiegi Sterowanej Chirurgii Alpha-Bio Tec. Dental Implants – Globalmetody zalecanej przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne w aktualnym czasie. 

 

Implantacje nawigowane wykorzystujące szablony 3D to aktualnie standard trudnych, pojedynczych a zwłaszcza mnogich implantacji. Szablony implantologiczne umożliwiają wybór najbardziej optymalnego miejsca implantacji pod względem lokalizacji, długości oraz kąta wprowadzenia implantu. Implantacje przy użyciu szablonu dają możliwość natychmiastowej instalacji pracy protetycznej tymczasowej. Dzięki czemu Pacjent zyskuje poprawę estetyki twarzy i uśmiechu.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem leczenia implantologicznego w naszym bytomskim gabinecie stomatologicznym, zapraszamy do kontaktu.

2020-06-15

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom architektoniczno-budowlanym – wjazd z poziomu chodnika oraz gabinet zlokalizowany na tym samym poziomie – w minionym tygodniu z leczenia w naszym gabinecie stomatologicznym skorzystał Pacjent, który porusza się na wózku inwalidzkim.

Ze względów technicznych i zgodnie z życzeniem Pacjenta nasz personel wykazał się elastycznością i oryginalnością, co do pozycji Pacjenta siedzącego na wózku tyłem do oparcia fotela z ustabilizowaniem głowy na odwróconym zagłówku.

Zadowolenie Pacjenta i chęć kontynuacji leczenia w naszej placówce motywuje nas do dalszej pracy i jeszcze większej elastyczności względem naszych Pacjentów, dlatego wszystkich tych, którzy potrzebują indywidualnego podejścia pod kątem przyszłego leczenia w naszym gabinecie, zachęcamy do kontaktu z nami.

2020-06-01

ŚLINA – uniwersalny nośnik wielu informacji ☝️

 • To wydzielina organiczna produkowana przez trzy pary dużych gruczołów ślinowych oraz licznych drobnych znajdujących się w błonie śluzowej jamy ustnej
 • U człowieka dobowa ilość wydzielanej śliny waha się między 1,0 – 1,5 litra. Zwiększenie lub przeciwnie – zmniejszenie ilości wydzielanej śliny zależne jest od czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Odczyn śliny pH mieści się w przedziale od 4,5 – 8,0
 • Dane „płynące” z analizy śliny znajdują zastosowanie w diagnostyce i leczeniu w różnych specjalnościach medycznych
 • Aktualnie w czasie pandemii przede wszystkim ślina w teście metody RT-PCR poprzez wymaz, okazała się bardzo pomocna w ocenie wykrywania obecności materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2. Wymaz pobierany jest z gardła lub nosogardzieli

W przypadku występowania problemów z zaburzeniami wydzielania śliny zalecamy konsultację u Specjalisty w naszej placówce.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-03-10

[PROSIMY O UWAGĘ]

Drodzy Pacjenci,

w związku z kolejnymi zakażeniami KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o odwoływanie oraz nie planowanie kolejnych, przyszłych wizyt i konsultacji z naszymi lekarzami i personelem medycznym W PRZYPADKU:

 • występowania jakichkolwiek objawów chorobowych typu: wysoka gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, ból gardła, bóle mięśni i stawów, dreszcze czy biegunki
 • powrotu z rejonów podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem i braku odbycia 14-dniowej kwarantanny

Wszelkie przydatne informacje o koronawirusie znajdą Państwo na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego: https://gis.gov.pl/akt…/przydatne-materialy-o-koronawirusie/

Prosimy również o zapoznanie się z załączoną treścią oraz filmem wideo. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i dziękujemy za zrozumienie powagi sytuacji.

2020-03-01

Z nadejściem upragnionej wiosny w naszych gabinetach pojawia się nowa, oryginalna i rzadko spotykana oferta. Ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na korektę wędzidełek języka i warg, wprowadzamy do naszej oferty KONSULTACJE SPECJALISTY NEUROLOGOPEDII w zakresie:

 • Terapii wad wymowy
 • Terapii zaburzeń ustnej fazy połykania i oddychania
 • Terapii zaburzeń mowy i komunikacji

– Zaburzenia ze spektrum autyzmu

– Afazja dziecięca, alalia, opóźniony rozwój wymowy

– Zespół Downa

 • Wczesnej interwencji logopedycznej
 • Terapii zaburzeń mowy i komunikacji w wyniku uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego:

– Afazja

– Dyzartria

Specjalistyczna konsultacja, prowadzenie terapeutyczne oraz kwalifikacje do korekt wędzidełek będą odbywały się z możliwością jednoczasowej wizyty-zabiegu u lekarza Specjalisty Chirurgii Stomatologicznej. Takie połączenie daje najlepsze efekty przede wszystkim dla najmniejszych Pacjentów.

Zapraszamy rodziców dzieci od okresu noworodkowego oraz osoby dorosłe np. przygotowujące się do szkół aktorskich na KONSULTACJE NEUROLOGOPEDYCZNE.

PAMIĘTAJMY, iż korekta wędzidełka języka przy istniejących wskazaniach powinna mieć miejsce jak najszybciej PO PORODZIE.

 
 
2020-02-17
 
Zastanawialiśmy się – z jak wielu zakątków świata docierają do naszego gabinetu Pacjenci. Postanowiliśmy zaspokoić naszą ciekawość ale i podzielić się z Wami tą informacją. A wygląda to następująco:
 
Wielka Brytania 🇬🇧
Irlandia 🇮🇪
Austria 🇦🇹
Niemcy 🇩🇪
Dania 🇩🇰
Norwegia 🇳🇴
Grecja 🇬🇷
Włochy 🇮🇹
a także Indie 🇮🇳
czy Australia 🇳🇿
 
Wizyty Pacjentów z zagranicy to dla nas powód do dumy i impuls do kontynuowania naszej pracy na najwyższym poziomie. Mocno liczymy, że w najbliższych latach lista ulegnie jeszcze poszerzeniu 🙂 
Zdjęcie: Pexels.com

2020-02-13

Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym gabinecie Panią Iwonę, córkę ikony polskiej stomatologii śp. Pana Prof. Antoniego Karasińskiego, wybitnego specjalisty w dziedzinie protetyki stomatologicznej oraz kierownika Katedry Protetyki w Bytomiu ŚUM w Katowicach.

Bardzo cieszymy się z tej jakże wyjątkowej wizyty, która sprawiła nam wielką przyjemność i zaszczyt. Wysyłamy gorące pozdrowienia do Pani Iwony oraz jej męża, również Pacjenta naszego gabinetu 🙂

 

2020-02-04

Z okazji zbliżających się WALENTYNEK zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych wszystkie narzeczone pary, a także te przyszłe.

Konsultacje będą odbywały się pod patronatem firmy Pierre Fabre będącej sponsorem prezentów dla pierwszych sześciu Pacjentów.

Ale to nie wszystko – pierwsze dwie pary otrzymają od nas także rabat 10% na wybielanie zębów metodą nakładkową.

Walentynkowa oferta będzie obowiązywała 14 lutego od godziny 10:00 do 12:00.

Przeżyjmy wspólnie tegoroczne Święto Zakochanych, serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu przy ul. Witczaka.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-01-13

Witamy naszych obecnych i przyszłych Pacjentów w Nowym 2020 Roku, w którym serdecznie zapraszamy do rezerwacji wizyt leczenia przy pomocy lekarza specjalisty anestezjologa.

 • nasza oferta skierowana jest głównie do Pacjentów z dentofobią, stomatofobią i innymi problemami wymagających specjalnego podejścia, odpowiednich warunków leczenia oraz metod takich jak sedoanalgezja czy znieczulenie dożylne
 • mogą się do nas również zgłosić rodzice dzieci wykazujących stany lękowe czy wzmożoną motoryczność, u których leczenia stomatologicznego nie udało się wcześniej przeprowadzić z powodzeniem

Serdecznie zapraszamy na wcześniejszą konsultację anestezjologiczną, podczas której nasz lekarz przedstawi wszystkie szczegóły przygotowania do leczenia.

 

2019-12-23

Wszystkim naszym Pacjentom, Partnerom i Współpracownikom

życzymy

             wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia,            

spędzonych w ciepłej, 

rodzinnej atmosferze 

oraz samych szczęśliwych dni 

w nadchodzącym Nowym Roku

 

NZOZ Stomatologia Dawiec

Zdjęcie: Pexels.com

2019-12-01

Powoli i małymi krokami przybliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia 🎄

Pragniemy, aby Państwo również w naszym gabinecie poczuli klimat i atmosferę tego wyjątkowego okresu, dlatego też poczyniliśmy wszelkie starania w tym kierunku. Efekty możecie ocenić przy najbliższej wizycie lub na zdjęciach poniżej 😉

P.S. Nie zapomnieliśmy o prezentach, o których wkrótce poinformujemy 🎅

2019-11-14

Stomatologia dziecięca to inaczej stomatologia wieku rozwojowego. To okres wyjątkowej obserwacji, adaptacji, diagnostyki i leczenia. Wymaga on zaangażowania rodziców, dzieci-pacjentów oraz lekarzy – pediatrów, stomatologów dziecięcych, ortodontów, chirurgów stomatologicznych oraz logopedów. 

Wizyta w gabinecie stomatologicznym zazwyczaj jest stresująca dla dziecka i jego rodziców. Dlatego należy kontakt z gabinetem i lekarzem rozpocząć od wizyty adaptacyjnej, podczas której bada się stan jamy ustnej pod względem uzębienia, stanu wędzidełek, dziąseł czy błony śluzowej. To również ważne z punktu widzenia przekazania zaleceń instruktażu higieny jamy ustnej.

Pierwsza wizyta powinna odbyć się w 6. miesiącu życia dziecka, o ile nie ma wskazań do wcześniejszej. W naszym gabinecie znajdą Państwo odpowiednią opiekę i pomoc w zakresie stomatologii dziecięcej.

Zapraszamy na konsultacje

2019-10-14

Pacjenci onkologiczni po leczeniu w obszarze jamy ustnej czy twarzowej części czaszki, często borykają się z wieloma problemami życiowymi po przezwyciężeniu procesu nowotworowego. Do najczęściej występujących można zaliczyć KSEROSTOMIĘ – czyli suchość w jamie ustnej spowodowaną radioterapią jako metodą uzupełniającą leczenie chirurgiczne.

Od pewnego czasu stosowana jest tzw. radioterapia konformalna, dzięki której obszar napromieniania jest ekranowany. Daje to możliwość ochrony dużych i małych gruczołów ślinowych. Ponadto, innym problemem jest życie po przeszczepach wyspowych w ramach rekonstrukcji obszarów resekowanych z powodu procesu nowotworowego.
Proponujemy zespołowe prowadzenie Pacjentów po nowotworach twarzoczaszki, jamy ustnej, gardła oraz krtani przez Specjalistów z zakresu dietetyki, chirurgii stomatologicznej i laryngologii. Więcej informacji nt. kserostomii i form leczenia w naszym gabinecie pod numerem telefonu – 605 236 119. Zapraszamy do kontaktu.
 

2019-10-14

Jako partnerzy systemu implantologicznego AlphiaBio uczestniczyliśmy w konferencji z okazji 30-lecia simplantology. Była to okazja do wymiany doświadczeń oraz zorientowania się w jakim kierunku i na jak wysokim poziomie jest przeprowadzane diagnozowanie i leczenie implantologiczne na terenie Polski.
 
Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok 🙂 
 

2019-10-03

Stomatologia Dawiec świętuje swoje 2. Urodziny w nowej siedzibie przy. ul Witczaka 49/15 🎂🎉🎊

Od tego czasu intensywnie  rozwijamy naszą ofertę na rynku stomatologicznym, zmieniając uśmiechy i dbając o zdrowe uzębienie naszych Pacjentów.

To dzięki Wam cały personel naszego gabinetu spełnia się zawodowo, realizując w życiu to co nas pasjonuje i rozwija. Bez Was, nasza praca nie miałaby sensu, dlatego DZIĘKUJEMY, że jesteście z nami.

Z okazji naszego małego święta przygotowaliśmy na naszym fanpage’u małą niespodziankę, zajrzyjcie ▶️ FB Stomatologia Dawiec 

Zdjęcie: Pexels.com
2019-09-15
 
Koniec bieżącego miesiąca to czas dalszego rozszerzenia naszej oferty na rynku medycznym. Od 30 września naszym Pacjentom proponujemy konsultacje OTOLARYNGOLOGICZNE.
Otolaryngologia to integralna specjalizacja łącząca się z wszystkimi specjalizacjami w stomatologii. Połączenie specjalistów obszaru jamy ustnej i narządów sąsiednich daje wiele możliwości diagnostyczno-leczniczych.
Obecność w naszym gabinecie lekarza specjalisty otolaryngologii, ułatwi prowadzenie Pacjentów m.in.:
w różnicowaniu bólu twarzoczaszki o różnym podłożu
w konsultacji przed zabiegami podniesienia dna zatoki szczękowej
w wydawaniu opinii, co do obecności lub braku czynników infekcyjnych w ORL przed zabiegami operacyjnymi czy przeszczepami narządowymi
w konsultowaniu, diagnozowaniu i leczeniu schorzeń uszu, nosa, gardła, krtani i tchawicy, a także zatok przynosowych
Więcej informacji udzielamy telefonicznie bądź mailowo. Przejdź do zakładki Kontakt.
 
 
Zdjęcie: Pexels.com
 
2019-08-29
Zapraszamy wszystkich Pacjentów będących przed zabiegami operacyjnymi, przed którymi wymagane są zaświadczenia o braku ognisk infekcji zębopochodnych.
 
Jako grupa specjalistów konsultujemy i na podstawie badania Pacjenta oraz wykonanej diagnostyki RTG wydajemy opinię o stanie zdrowia jamy ustnej. Od jej stanu uzależnione jest powodzenie różnych procedur operacyjnych.
 
Do najczęściej pojawiających się skierowań od lekarzy specjalistów zaliczamy:
okulistę – przed operacjami zaćmy
chirurga naczyniowego – przed zabiegami typu by-pass obwodowy
ortopedę – endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego i innych
 
Znaczenie prawidłowego wysanowania, czyli uzdrowienia jamy ustnej przed zabiegami operacyjnymi jest bezcenne. Pamiętajmy, że flora bakteryjna, patologiczna występująca w jamie ustnej drogą naczyń krwionośnych, dociera do całego organizmu. Dlatego jej stan pod względem bakteryjnym ma ogromne znaczenie dla rozwoju takich chorób jak: ch. Alzheimera, zawał mięśnia sercowego czy inne powikłania narządowe. Zdrowa jama ustna to zdrowy organizm.
 

2019-08-06

Wracamy do Państwa z dawką nowych informacji i kolejną propozycją leczenia w naszym gabinecie.

Chirurgia jamy ustnej zajmuje się mechanicznym leczeniem schorzeń struktur kostnych – szczęki i żuchwy, zębów oraz tkanek i narządów w niej znajdujących się. Zabiegi przeprowadzane są oprócz powyższych struktur na wargach, języku, przewodach wyprowadzających ślinianek czy błonie śluzowej jamy ustnej.

Procedury zabiegowe mogą być resekcyjne – mowa o usunięciu, wycięciu, wyłyżeczkowaniu lub rekonstrukcyjne – co z kolei dotyczy zabiegów regeneracji struktur kostnych, plastyk podłoża tkanek miękkich czy implantacji wszczepów zębowych, przygotowujące do leczenia protetycznego czy implantoprotetycznego.

Nasza specjalistyczna klinika stomatologiczna oferuje Państwu pełen zakres zabiegów chirurgii jamy ustnej w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym przeprowadzanych przez zespół specjalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Doświadczenie kliniczne daje nam możliwość przeprowadzania zabiegów od okresu noworodkowego do późnej starości. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest usuwanie zębów zatrzymanych ze wskazań chirurgicznych lub ortodontycznych.

Zapraszamy Państwa na specjalistyczne konsultacje z zakresu chirurgii jamy ustnej i proponujemy współpracę z lekarzami innych specjalności oraz z innych gabinetów. Więcej informacji pod numerem telefonu: 605 236 119

Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia zabiegów z chirurgii jamy ustnej, które przeprowadzili specjaliści naszego gabinetu stomatologicznego.

Zabieg wyłuszczenia torbieli żuchwy

 

Zabieg sterowanej regeneracji kości przy użyciu osocza bogatopłytkowego

 

Zabieg krioterapii naczyniaka policzka lewego przy współistniejącym włókniaku

 

Zabieg usunięcia mesiodensa, czyli zęba dodatkowego wraz z plastyką wędzidełka wargi górnej

 

Zabieg wycięcia guzka policzka prawego o charakterze włókniaka

2019-05-20

Czy występuje u Ciebie chociaż jeden z tych objawów?

➖ ból w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych
➖ bóle mięśniowe w okolicy twarzy
➖ słyszalne dźwięki w czasie pracy stawów skroniowo-żuchwowych jak trzeszczenia czy trzaski
➖ starte zęby
➖ ubytki w okolicy szyjek zębów
➖ niesymetryczny ruch żuchwy
➖ ograniczone lub utrudnione otwarcie ust
➖ nadmierny wzrost napięcia i sztywność mięśni w okolicy twarzy
➖ ból ucha, szumy uszne, zawroty głowy, uczucie zatkanego ucha

Jeżeli tak, to być może cierpisz na zaburzenia czynnościowe narządu żucia. Badania wskazują, że na to schorzenie cierpi od 10% do 80% populacji. Narząd żucia jest zespołem tkanek spełniającym określone funkcje, takie jak pobieranie pokarmu, żucie, wstępne etapy trawienia, połykanie, artykułowanie dźwięków, a także oddychanie. Objawy tych zaburzeń bardzo często wiążą się z występowaniem bólu, który negatywnie wpływa na komfort życia Pacjenta. Bardzo często występują również zaburzenia w uzębieniu, co z kolei negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu, czy też pracę żołądka i jelit.

Nasi lekarze specjaliści z zakresu chirurgii stomatologicznej, ortodoncji i protetyki stomatologicznej, proponują Państwu leczenie i rehabilitację w zakresie tejże dysfunkcji. Przejdź do zakładki Kontakt i umów się na konsultację w naszym gabinecie.

 

2019-04-17

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy wszystkim naszym Pacjentom,
Partnerom, Przyjaciołom i Współpracownikom,
wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze,
rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego,
pogody ducha i smacznego święconego jajka 😊

Zdjęcie: Pexels.com

 

2019-03-19

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20.03), pragniemy każdemu Pacjentowi przekazać i przypomnieć kilka istotnych informacji.

Jama ustna to pierwszy odcinek przewodu pokarmowego. Stan tego obszaru jak i narządów w nim znajdujących się rzutuje na stan dalszych odcinków przewodu pokarmowego, a także całego organizmu. Przyczyny utraty zębów wynikają z: nieleczonej lub źle leczonej próchnicy, z chorób dziąseł i przyzębia oraz z powodu urazów zębów i kości twarzoczaszki.

Zachęcamy do kontroli, konsultacji, profilaktyki i leczenia w razie potrzeby. Pamiętajmy o tym, iż próchnica zębów jest chorobą bakteryjną. Nieleczona – doprowadza do nieodwracalnych stanów utraty własnego uzębienia. Jama ustna to obszar występowania różnych zmian patologicznych, stanów przedrakowych nowotworów łagodnych i złośliwych.

Każda zmiana na błonie śluzowej, dziąśle, języku, wargach nie gojąca się do 2 tygodni, czasami krwawiąca wymaga badania histopatologicznego w trybie pilnym.

Zapraszamy do naszych gabinetów na BEZPŁATNE KONSULTACJE chirurgiczno-stomatologiczne w dniu jutrzejszym w godz. od 9.00 do 11.00.

Każdy Pacjent otrzyma od nas upominek z artykułami higieny jamy ustnej.

2019-03-08

W Dniu Kobiet pragniemy wszystkim obecnym i przyszłym Pacjentkom naszych gabinetów złożyć najlepsze życzenia – pogody ducha, spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia 😊 Serdeczne pozdrowienia od zespołu NZOZ Stomatologia – Dawiec s.c. 😍

2019-03-05

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Dentysty 🙂 Z tej okazji Wszystkim Stomatologom, a w szczególności całemu naszemu Zespołowi NZOZ Stomatologia – Dawiec s.c., składamy najserdeczniejsze życzenia 🙂 Oby zawsze na twarzach Pacjentów gościł szeroki, szczery i zdrowy uśmiech 😃

2019-02-05

W ostatnich dniach podjęliśmy temat szerszej współpracy z naszym zaprzyjaźnionym 4-gwiazdkowym Hotel Seven, mieszczącym się w odległości zaledwie 110 metrów od naszych gabinetów stomatologicznych. Już niedługo zaprezentujemy Państwu efekty naszych wspólnych ustaleń.

Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z ofertą naszych Partnerów. Więcej na: www.sevenhotel.pl

2019-01-29

LUTY miesiącem konsultacji z zakresu dysfunkcji narządu żucia.

Od nowego miesiąca wprowadzimy kolejną ofertę konsultacji i leczenia zespołowego chirurgiczno-ortodontyczno-protetycznego Pacjentów z zaburzeniami dotyczącymi układu stomatognatycznego. Zapraszamy Pacjentów tzw. bruksistów, a więc tych z Państwa którzy mają tendencję do zgrzytania zębami, posiadających nadmierne i charakterystyczne starcia patologiczne zębów.

Ponadto zachęcamy do konsultacji przez specjalistów naszych gabinetów osób, u których występują problemy z: pełnym zakresem otwierania ust, ze zbaczaniem żuchwy w daną stronę, z zaburzeniami akustycznymi w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, jak również z bólami w obrębie twarzy, czy kręgosłupa szyjnego

Więcej informacji, udzielimy Państwu telefonicznie: 605 236 119 oraz 693 777 174

2019-01-16

Zapraszamy do sprawnego leczenia ortodontycznego w naszych gabinetach.

Zapewniamy usunięcie zębów ze wskazań ortodontycznych połączone z założeniem aparatu stałego w ciągu jednej wizyty. Kompleksowe leczenie prowadzone jest przez lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i ortodoncji.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na naszym Facebooku oraz kontaktując się z nami telefonicznie. Do usłyszenia 🙂

2019-01-08

Witamy serdecznie naszych Pacjentów w Nowym Roku.

Styczeń to w naszych gabinetach miesiąc poświęcony HIGIENIZACJI, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty profilaktyki schorzeń jamy ustnej.

 • W skład higienizacji w naszych gabinetach wchodzi: instruktaż technik mycia zębów, omówienie zalecanych past i płukanek oraz pozostałego asortymentu do higieny
 • Higienizacja to przede wszystkim zabiegi usunięcia kamienia nazębnego – naddziąsłowego i poddziąsłowego, piaskowanie zębów, polerowanie oraz fluoryzacja
 • Wszystkie zabiegi wykonywane są przez lekarza stomatologa i dyplomowaną higienistkę stomatologiczną.

Zapraszamy do rejestracji terminu.

2018-11-25

Od grudnia do zakresu naszych usług wprowadzamy PORADNICTWO DIETETYCZNE.

Prowadzenie Pacjenta stomatologicznego coraz częściej wymaga konsultacji i stworzenia planu diety przez dietetyka klinicznego pod kątem uzupełniania niedoborów składowych struktury zębów, dziąseł, błony śluzowej czy stanu języka.

Wychodzimy naprzeciw tym wyzwaniom, jako jedni z pierwszych i nielicznych w Polsce, wprowadzamy do zakresu naszych usług możliwość wielospecjalistycznego leczenia stomatologicznego w połączeniu z dietetyką.

Konsultacja dietetyka w naszej placówce obejmuje:

 • analizę dotychczasowego sposobu żywienia
 • analizę składu ciała (masa ciała, procent zawartości tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, wiek metaboliczny)
 • przygotowanie programu dietetycznego dobranego indywidualnie do potrzeb organizmu w każdym wieku z uwzględnieniem występujących chorób
 • kontrola i monitorowanie efektów

Więcej informacji udzielimy Państwu bezpośrednio w naszym gabinetach bądź telefoniczne. Zapraszamy!

2022-08-08

Trudno mówić o wiosennej aurze za oknem… jednak powoli wielu z nas rozpoczyna okres świątecznych porz

2022-08-08

Jak co roku z okazji Dnia Kobiet 

pragniemy wyrazić uznanie i wdzięczność 
w kierunku kobiecej części naszego personelu
oraz obecnych, a także przyszłych Pacjentek 
Gabinetu Stomatologia Dawiec
 
Drogie Panie…
Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń i zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia, uśmiechu i samych radosnych chwil.
Życzymy Wam aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się wyjątkowe

 

Zdjęcie autorstwa Oleksandr Pidvalnyi z Pexels

 

2022-02-13

Tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji święta Zakochanych pragniemy zaproponować BEZPŁATNE konsultacje w naszym gabinecie dla pierwszych trzech par, które skontaktują się z nami telefonicznie w celu ustalenia szczegółów wizyty. Zapraszamy do kontaktu ☎️ 739 249 149.

Zdjęcie autorstwa DS stories z Pexels

2022-12-21

Zdjęcie autorstwa Markus Spiske z Pexels 

 

2022-11-21

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Tym razem skupimy się na kamicy ślinianki podżuchwowej.

Kamica ślinowa dotyczy przede wszystkim dużych gruchołów ślinowych występujących parzyście: najczęściej podżuchwowych, czasami przyusznych i rzadko podjęzykowych. Sporadycznie może występować w małych gruczołach ślinowych znajdujących się w błonie śluzowej jamy ustnej.

Przyczyną powstania kamienia ślinowego może być: budowa anatomiczna, duża zawartość śluzu, odczyn śliny zasadowy i inne. W trakcie kamicy ślinowej może pojawiać się kolka ślinowa, czyli silny ból zwłaszcza podczas posiłku.

Przedstawiony poniżej przypadek to zabieg usunięcia kamienia poprzez drobne nacięcie przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym.

W przypadku podobnych dolegliwości, zachęcamy do odbycia konsultacji w naszej placówce.

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej
Kamica ślinianki podżuchwowej strony prawej

2022-10-12

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Przedstawiamy dziś Państwu przypadek tzw. kostniaka zatoki szczękowej.

Jest to zmiana rzadko pojawiająca się w świetle zatoki szczękowej. Częściej występuje w kościach szczęk. To forma guza kości jednak nie jest to guz nowotworowy. Może powodować zaburzenia struktur wrażliwych np. przebiegu nerwu, czy przestrzeni powietrznej w zatoce szczękowej.

Omawiany przypadek był wcześniej poddany zabiegowi częściowej resekcji jednego korzenia -odcięcia do 1/3 oraz fragmentarycznego usunięcia zmiany do badania H-P w innej placówce. Po kilku latach doszło do złamania korony zęba 26 po wcześniejszym leczeniu kanałowym bez możliwości jego zachowania. Na podstawie wykonanego CBCT – tomografii stożkowej dokonano oceny urazu zęba oraz stwierdzono wznowę kostniaka wypełniającego znaczną część zachyłka zębodołowego lewej zatoki szczękowej.

Przeprowadzono zabieg usunięcia zęba 26 metodą chirurgiczną oraz usunięcia kostniaka śródzębodołowo i od przedsionka z wcześniejszego dostępu przy użyciu urządzenia piezochirurgicznego. Jest to metoda zabiegowa wykorzystująca technikę ultradźwiękową opracowywania tkanki kostnej. Powyższa metoda daje lepsze efekty w stosunku do klasycznej. Przewaga dotyczy precyzyjności, mniejszej urazowości oraz zminimalizowania akustycznych efektów dla pacjenta.

Poniżej zdjęcia przedstawiające omawiany powyżej przypadek.

Skany CBCT w trzech płaszczyznach


Skany CBCT w trzech płaszczyznach
Skany CBCT w trzech płaszczyznach

 

Skany CBCT w trzech płaszczyznach


Usunięty kostniak w kilku fragmentach ze względu na trudność wydobycia z jednej części

2022-08-13

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Tym razem chcemy przedstawić przypadek zmiany barwnikowej na dnie jamy ustnej.

Powyższa zmiana została wycięta z marginesem tkanek zdrowych i poddana badaniu H-P (histopatologicznemu). Szwy usunięto po tygodniu z prawidłowym stanem miejscowym. Wynik badania H-P potwierdził, iż jest to zmiana barwnikowa nie stanowiąca żadnego zagrożenia dla pacjenta. Wszystkie zmiany na skórze, jak i błonie śluzowej wymagają konsultacji, obserwacji i/lub pobrania wycinka w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego. Ocena mikroskopowa przez lekarza specjalistę patomorfologa jest „kropką nad i” w postawionym rozpoznaniu klinicznym – czyli w trakcie badania przez lekarza prowadzącego.

Zachęcamy wszystkich Państwa do skorzystania z naszych porad w sytuacjach wątpliwych.

2022-08-30

Pragniemy przypomnieć Państwu o trwającym głosowaniu Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2022 w kategorii STOMATOLOG ROKU, w ramach którego nominacje otrzymał dr Grzegorz Dawiec.
 
Głosowanie będzie trwać do wtorku, 27 września 2022 r. do godz. 22:00.
 
LINK DO GŁOSOWANIA: https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci/hipokrates-2022%2C1013367/?groupId=121807
 
DZIĘKUJEMY za każdy oddany głos na dr Grzegorza 🙂
 

 

2022-08-17

Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni informacją, która dotarła do nas za pośrednictwem portalu Dziennik Zachodni! Doktor Grzegorz Dawiec otrzymał nominacje do prestiżowej nagrody w ramach wielkiego Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2022 w kategorii STOMATOLOG ROKU! Został on zgłoszony głosami Pacjentów, co stanowi dla nas ogromny powód do dumy i wdzięczności względem Państwa.

Największy w Polsce plebiscyt medyczny powraca po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa – mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca plebiscytu. – Dzięki ofiarności i poświęceniu pracowników systemu ochrony zdrowia, przetrwaliśmy ten trudny czas. Dziś wracamy do plebiscytu i akcji redakcyjnej poświęconej służbie zdrowia w naszym regionie. 

Celem plebiscytu objętym patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem Pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Głosowanie rusza już dziś! Więcej szczegółów pod linkiem: www.dziennikzachodni.pl/hipokrates Dziękujemy za każdy głos oddanych na doktora Grzegorza i trzymamy kciuki za końcowy sukces!

 

2022-08-10

Od sierpnia rozpoczynamy nowy blok tematyczny pt. „Ciekawy przypadek miesiąca”. Będziemy dzielić się z Państwiem interesującymi lub trudnymi przypadkami naszych Pacjentów. Dziś przedstawiamy przypadek całkowicie zatrzymanego zęba 45 z przemieszczeniem dotylnym.

Ząb zatrzymany to ząb którego rozwój uległ zakończeniu a nie uległ wyrznięciu. W ramach niezbędnej diagnostyki wykonano CBCT czyli tomografię stożkową oraz RTG przylegające w toku prowadzonego leczenia przygotowawczego do zabiegu chirurgicznego. Ząb 45 był położony pod zębami trzonowymi 46 i 47, które przedzabiegowo zostały poddane leczeniu endodontycznemu. Zakres zabiegu to usunięcie całkowicie zatrzymanego zęba 45, usunięcie torbieli zawiązkowej, resekcja korzeni zębów 46 i 47 oraz sterowana regeneracja kości.

Trudność zabiegu wynikała z położenia zęba zatrzymanego poziomo, skośnie dojęzykowo. Przewidywalnym przejściowym stanem było zaburzenie czucia, które zostało usunięte w wyniku zabiegów magnetolaserostymulacji.

Poniżej relacja z opisami z przeprowadzonego zabiegu:

CBCT – tomografia stożkowa. Diagnostyka 3D umożliwiająca dokładną analizę przypadku.
Obrazowanie przestrzenne struktur kostnych i zębów.
Obrazowanie przestrzenne struktur kostnych i zębów.
I etap przygotowania do zabiegu chirurgicznego – stan po leczeniu endodontycznym zęba 47.
II etap – stan po leczeniu endo zęba 46.
RTG kontrolne potwierdzające prawidłowość augmentacji, czyli sterowanej regeneracji kości żuchwy-loży po usuniętym zębie zatrzymanym 45.

2022-07-08

Pragniemy podziękować naszej nastoletniej Pacjentce za autorski, oryginalny i samodzielnie wykonany zmodyfikowany układ tryptyku, który został nam przekazany jako wyraz wdzięczności. Tak wyjątkowy prezent uhonorowaliśmy instalacją w naszej gabinetowej poczekalni. Pozdrawiamy Hanię i życzy dalszych sukcesów zwłaszcza artystycznych. 

 

2022-06-14

Miło nam poinformować, że w dniu 10.06.2022 odbył się I dzień otwarty naszego partnera – firmy 3Z w jej nowej siedzibie. O poprowadzenie wykładu nt. „Regeneracja kości i tkanek miękkich, czy to ma sens?” został poproszony nasz kierownik gabinetu dr n. med. Grzegorz Dawiec.

W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję testować wirówkę PRF z zestawem narzędzi, m.in. pobrano krew i uzyskanio z niej PRF (fibrynę bogatopłytkową), którą następnie wykorzystano do połączenia z hybrydowym materiałem kościozastępczym, stworzono również korki PRF.

Dziękujemy za cenne doświadczenie i wyróżnienie członka naszego zespołu. A już jesienią spodziewamy się kontynuacji dalszej współpracy, o której będziemy informowali. Więcej informacji na stronie naszego partnera: https://3z.pl

 

2022-05-13

Drodzy, od przyszłego tygodnia wprowadzamy poniedziałkowe wizyty konsultacyjno-diagnostyczne w godzinach od 11.00 – 13.00. Nasza propozycja skierowana jest głównie do Pacjentów, którzy jeszcze niezdecydowanych na leczenie lub potrzebujących szybkiego terminu konsultacji. Zachęcamy do kontaktu do piątku do godziny 17.00.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-04-16

Wszystkim naszym Pacjentom, Współpracownikom
i Przyjaciołom życzymy zdrowych,
spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-03-08

Drogie Panie w Dniu Waszego Święta… 

Dla całego damskiego personelu naszego Gabinetu

oraz dla wszystkich naszych obecnych oraz przyszłych Pacjentek

najserdeczniejsze życzenia zdrowia

pomyślności i samych pięknych dni w życiu

Życzymy Wam, aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

i byście zawsze czuły się doceniane

Dziękujemy, że jesteście!

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-02-08

Propozycja nie tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji zbliżających się Walentynek wychodzimy naprzeciw wszystkich singli. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny pakiet stomatologiczno-relaksacyjny podążając za przysłowiem „w zdrowym ciele,zdrowy duch”.

Nasza propozycja obejmuje dwa zabiegi dostępne w naszych gabinetach. Najpierw nasi lekarze stomatolodzy zadbają o Państwa zdrowy i piękny uśmiech dzięki usłudze wybielania zębów, a następnie oddamy Was w ręce naszego dyplomowanego masażysty, który zatroszczy się o odpowiednią formę relaksu. Brzmi zachęcająco?

Jeśli tak, a nadal nie posiadają Państwo planów na poniedziałkowe popołudnie, to zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-01-26

Powikłania pocovidowe w jamie ustnej. Pamiętaj, aby zbadać swoje zęby i dziąsła!

Z powszechnie znanych objawów ogólnomedycznych powikłań po infekcji COVID-19 możemy wymienić zmiany w obrębie układu neurologicznego, oddechowego, czy sercowo-naczyniowego.

W obrębie jamy ustnej jednym z pierwszych objawów jest zaburzenie smaku. Na ogół powrót prawidłowy wrażeń smaku wymaga różnego czasu do stanu sprzed choroby. Do coraz częstszych skutków negatywnych SARS-CoV-2 można zaliczyć próchnicę, stany zapalne dziąseł, patologiczne ruchomości zębów i w konsekwencji ich utratę, czy też przebarwienia. Na podstawie badań powyższe stany pojawiają się najprawdopodobniej na podłożu uszkodzeń naczyń krwionośnych. W wyniku czego powstają zakrzepy powodujące zaburzenia przepływu krwi mogące powodować martwicę miazgi.

Zaburzenia w trakcie i po infekcji COVID-19 w obrębie układu oddechowego przyczyniają się do powstania suchości jamy ustnej powodującego poliurazowość błony śluzowej jamy ustnej, zwiększenia przykrego zapachu z jamy ustnej, czyli halitozy oraz znacznego rozwoju próchnicy.

Dalej, poinfekcyjny spadek odporności, jak również stosowanie antybiotykoterapii w zakażeniach bakteryjnych predysponuje do rozwoju aft, nadżerek lub infekcji grzybiczej jamy ustnej. Z kolei nerwowość ludzi w pandemii przekłada się na nasilające objawy bruksizmu oraz problemów dysfunkcyjnych ze strony stawów skroniowo-żuchwowych.

Jeżeli zauważyłeś u siebie powyższe problemy to zachęcamy do odbycia konsultacji u naszych lekarzy specjalistów i włączenia odpowiedniego leczenia.

Pamiętajmy, że jama ustna to:

 • integralna część naszego organizmu
 • pierwszy odcinek przewodu pokarmowego
 • jej stan rzutuje na kondycję serca i układu oddechowego
 • zły stan pogarsza przebieg infekcji COVID -19 oraz istotnie przekłada się na trudniejsze rokowania w kwestii polepszenia stanu zdrowia

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-12-20

Za nami niełatwy rok, wszyscy odczuwamy jego trudy,
dlatego zbliżające się święta to okazja do odpoczynku.
Na wstępie pragniemy zarówno Państwu – naszym Pacjentom,
jak i całemu naszemu Personelowi oraz bliskim Współpracownikom,
podziękować za wyrozumiałość, wytrwałość i dotychczasową współpracę.
A z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku

składamy Wam wszystkim moc gorących życzeń, zdrowia, szczęścia,
wszelkiej pomyślności i zadowolenia z podjętych przez Was wyzwań.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-12-01

W naszym gabinecie już unosi się cudowny zapach sosny i aromatycznych świec, które powoli przybliżają nas do klimatu nadchodzących – wyjątkowo szybko – świątecznych dni. Mamy nadzieję, że tegoroczne dekoracje przypadną Państwu do gustu i powoli wprowadzą w radosny czas zbliżającego się świętowania. 

P.S. tegoroczna składanka muzyczna, również powinna Wam się spodobać. Jeśli macie swoje ulubione przeboje świąteczne, koniecznie poinformujcie nas o tym. Z pewnością postaramy się, aby umilić Wam czas spędzony w naszym gabinecie stomatologicznym. 

 

2021-11-17

Miesiąc grudzień to CZAS PROMOCJI na zabiegi chirurgiczno-stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. 

Czas pandemii to okres, w którym doszło do zmniejszenia systematyczności w leczeniu schorzeń jamy ustnej. Zaległości z tego wynikające mogą odbić się na stanie uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej.

Zachęcamy do odbycia konsultacji i rozważenia leczenia w znieczuleniu ogólnym jeżeli fobia, bojaźń lub inne czynniki stoją na przeszkodzie w rozpoczęciu uzdrawiania jamy ustnej.

 

2021-10-19

Jesień to czas nowych propozycji w naszej placówce. Z przyjemnością pragniemy poinformować o otwarciu GABINETU MASAŻU. Leczniczo-relaksacyjne zabiegi są przeprowadzane przez dyplomowanego masażystę posiadającego doświadczenie kliniczne.

Masaż relaksacyjny wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia i uspokaja organizm, dzięki wprowadzeniu go w stan rozluźnienia napięcia mięśniowego i psychicznego. Ponadto, eliminuje tkankę tłuszczową poprzez przyspieszenie metabolizmu, wpływa także na układ odpornościowy, stymulując detoksykację organizmu oraz poprawia ukrwienie ciała zapobiegając powstawaniu zakrzepów żylnych.

Masaż leczniczy działa również przeciwbólowo i relaksacyjnie. Ma na celu przyspieszenie przepływu krwi i stymulację organizmu do wytworzenia endorfin działających rozluźniająco, łagodząc ból. Wskazaniami do masażu leczniczego są: bóle kręgosłupa będące wynikiem zmian zwyrodnieniowych, wady postawy, siedzący tryb życia czy przeciążenia. 

Ważnym czynnikiem przed przystąpieniem do masażu leczniczego jest posiadanie diagnostyki RTG, TK lub MR.

Gorąco zachęcamy Państwa do poprawy swojej formy, korzystając z naszej nowej oferty leczniczej. Więcej informacji pod numerem telefonu: 739 249 149.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-10-07

W celu usprawnienia rejestracji naszych `Pacjentów wprowadzamy nowy numer telefonu – 739 249 149, pod którym zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. 

Zdjęcie: Pexels.com

2021-09-07

Pragniemy poinformować o najnowszym produkcie naszego partnera firmy Pierre Fabre.Jest nim Elgydium Clinic Cicalium, preparat przyspieszający procesy gojenia tkanek miękkich, łagodząc ból towarzyszący odczytowi zapalnemu lub stanowi pourazowemu.

Pasta zawiera cynk, PVP i taurynę. Ze względu na PVP-polimer po aplikacji powstaje efekt „plastra”. Wskazania do zastosowania m.in. afty, urazy mechaniczne błony śluzowej, odleżyny poprotetyczne, trudno gojące rany oraz stanych po zabiegach chirurgicznych. Budowa tubki z wydłużonym podajnikiem zapewnia łatwość aplikacji żelu w trudniej dostępnych miejscach w obrębie jamy ustnej.

Więcej informacji na temat powyższego produktu w naszych gabinetach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

2021-08-20

Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych (ssż) występują coraz częściej w różnych grupach wiekowych, zwłaszcza u młodocianych. Przyczyn ich pojawienia się jest wiele. W naszej placówce tacy Pacjenci są od dłuższego czasu prowadzeni interdyscyplinarnie. Jednak znaczącym specjalistą współuczestniczącym w prowadzeniu takiej grupy Pacjentów jest fizjoterapeuta. 

Powyższe zaburzenia mogą mieć istotny wpływ na dolegliwości bólowe głowy i kręgosłupa szyjnego.

Okres zdalnego nauczania dzieci i młodzieży może przynieść wzrost przypadków wymagających diagnostyki i rehabilitacji wielospecjalistycznej.

Od miesiąca WRZEŚNIA rozszerzamy zakres naszej oferty o konsultację i rehabilitację funkcjonalną układu stomatognatycznego przez SPECJALISTĘ FIZJOTERAPII I OSTEOPATII. Zapraszamy do kontaktu.

Zdjęcia: Pexels.com

2021-08-07

Okres wakacyjny w pełni, dlatego jako partner wysokiej klasy obiektu Seven Hotel**** w Bytomiu zapraszamy do zapoznania się z unikalną ofertą, jaką tworzymy wspólnymi siłami – profesjonalna opieka stomatologiczna połączona z pobytem w nowoczesnych wnętrzach hotelu Seven.

Seven Hotel**** zachwyca niepowtarzalnym klimatem, najwyższą jakością usług i oryginalnym wystrojem wnętrz. Niespotykaną atrakcją hotelu w sezonie letnim, jest z pewnością unikalna restauracja, znajdująca się na dachu IV piętra obiektu, za której sprawą, podziwiać można zarówno uroki miasta, jak i jego okolic. Na szczególną uwagę zasługują również najlepsze w mieście specjały kulinarne autorstwa Szefa kuchni.

Obiekt dysponuje strefą SPA, salonem fryzjerskim oraz ściśle współpracuje z naszym gabinetem stomatologicznym. Jako, prawdopodobnie jedyny tego typu hotel w Polsce, w swojej dyspozycji posiada także ultralekki samolot, który zapewnia możliwość przelotu nad Śląskiem oraz Beskidem, dzięki czemu podziwiać można góry z lotu ptaka.

Więcej informacji o naszej kompleksowej ofercie na stronach:
http://stomatologia-dawiec.pl/wspolpraca/
https://sevenhotel.pl/dawiec-stomatologia/
http://www.prestizowehotele.pl/seven-hotel/

Zaplanuj swój wakacyjny wypoczynek i zadbaj z nami o zdrowy uśmiech.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-05-31

Czym jest autotransplantacja zęba/ zawiązka? Jest to przeszczep zęba lub zawiązka zęba u tego samego Pacjenta-przeszczep autogenny, gdzie Pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą. Wyróżniamy trzy rodzaje przeszczepów:

 • Pierwszy może dotyczyć Pacjentów wieku rozwojowego kiedy dochodzi do utraty np. siekacza centralnego górnego „jedynki” wówczas można przeszczepić zawiązek drugiego przedtrzonowca „piątki”. W późniejszym czasie dokonuje się przekształcenia w koronę „jedynki”. Zabieg ten daje możliwość uzupełnienia braku w przeciwieństwie do rozwiązań protetycznych typu most lub korony na implancie co jest przeciwwskazane w okresie rozwojowym.
 • Drugim przypadkiem jest przeszczepienie zatrzymanego kła górnego-„trójki” przy braku możliwości ortodontycznego ściągnięcia jej do łuku.
 • Ostatni wariant to uzupełnienie brakującego pierwszego trzonowca w żuchwie zębem mądrości. Jest to alternatywa wykonania mostu protetycznego, mostu adhezyjnego, czy korony na implancie.
 • Można również wyróżnić przeszczep heterogenny od osoby – dawca dla osoby – biorca.

Ząb tracący unaczynienie wymaga leczenia kanałowego maksymalnie do dwóch tygodni od zabiegu. 

Więcej szczegółów chętnie przekażemy podczas konsultacji, na którą serdecznie zapraszamy do naszego Gabinetu.

Ząb 48 może być przeszczepiony w pozycję 36

Ząb 48 może być przeszczepiony w pozycję 36

 

2021-04-18

ZĘBIAK MNOGI – to łagodny, zębopochodny guz nowotworowy charakterystyczny dla kości szczęk. 

Przyczyną są najprawdopodobniej zaburzenia pojawiające się w czasie rozwoju zawiązka zęba. Rozwija się w okresie wyrzynania zębów stałych mogąc doprowadzać do deformacji kości i utrudniania ich wyrzynania.

Występuje przede wszystkim w przednim odcinku szczęki lub bocznym odcinku żuchwy. Nie powoduje dolegliwości bólowych. Stwierdza się go najczęściej podczas wykonywania przeglądowego rtg. pantomograficznego. 

Przedstawiony na zdjęciach przypadek to zębiak twardy, złożony, będący tworem torbielowatym wypełniony płynem i licznymi małymi ząbkami powodujący wygórowanie w przedsionku jamy ustnej, doprowadzając do zablokowania wyrzynania stałej górnej dwójki prawej. 

Aktualnie najlepszą formą diagnostyki jest CBCT – czyli tomografia stożkowa o porównywalnej dawce promieniowania do rtg. pantomograficznego. 

Z kolei leczenie polega na doszczętnym wyłuszczeniu guza wraz z torebką. 

Jeżeli u Państwa dzieci występuje brak zęba stałego w w/w okolicach należy wziąć pod uwagę wykluczenie takiej przyczyny. Zachęcamy do odbycia konsultacji i ew. leczenia w naszej placówce. 

 

2021-04-01

Składamy wszystkim Naszym Pacjentom, Partnerom i Współpracownikom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanoncych

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-03-08

Z okazji Dnia Kobiet najserdeczniejsze życzenia Paniom pracującym w naszym Gabinecie

oraz wszystkim obecnym i przyszłym Pacjentkom…

…składa personel męski 🙂

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-02-23

Osocze bogatopłytkowe (PRP) w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej oraz medycynie estetycznej. 

Już od MARCA zapraszamy wszystkich zainteresowanych m.in. zabiegami:

 • w chirurgii stomatologicznej – regeneracyjnymi kości szczęk
 • w medycynie estetycznej – tzw. wampirzego liftingu twarzy, szyi czy dekoltu – to nowy zakres usług w naszym Gabinecie

Osocze bogatopłytkowe zawierające czynniki wzrostu, umożliwia regenerację uszkodzonych tkanek. Co istotne KAŻDY Pacjent może być dawcą i biorcą dla siebie tego co w krwi jest bezcenne. PRP uzyskiwane jest poprzez pobranie krwi obwodowej od Pacjenta a następnie jej odwirowaniu.

Użycie PRP w połączeniu z materiałami kościozastępczymi w zabiegach sterowanej regeneracji kości szczęk daje spektakularne wyniki np. w uzupełnieniu potorbielowych i nie tylko ubytków kostnych, w zabiegach naprawczych przed leczeniem implantoprotetycznym, a także w podniesieniu dna zatoki szczękowej.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego redukuje i skraca czas dolegliwości bólowych pozabiegowych, wpływa na angiogenezę, a więc tworzenie unaczynienia w uszkodzonych tkankach oraz ogranicza zapalenia. Ponadto istotnie zmniejsza czas regeneracji w porównaniu z metodą zastosowania materiału kościozastępczego i błony kolagenowej.

Z kolei PRP w medycynie estetycznej to przede wszystkim odnowa skóry twarzy, leczenie łysienia, rozstępów, czy korekcja blizn potrądzikowych. Bardzo rewitalizująco działającym zabiegiem dla skóry jest tzw. wampirzy lifting twarzy, szyi, czy dekoltu. Powoduje on poprawę elastyczności i stopnia nawilżenia skóry. Osocze bogatopłytkowe powoduje stymulację proliferacji fibroblastów pobudzając syntezę kolagenu przywracając skórze jędrność i naturalny koloryt.

Miesiąc marzec to miesiąc wprowadzający na stałe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zapraszamy na konsultacje i kwalifikacje do zabiegów.

Więcej informacji pod numerem telefonu 605 236 119.

2021-02-02

Śpieszymy z nowościami produktowymi! W sprzedaży pojawiła się pasta do zębów ELGYDIUM CLINIC Perioblock Pro marki Pierre Fabre, rekomendowana osobom z osłabionym stanem dziąseł,  spowodowanym odkładaniem się płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego między zębami i w okolicy przydziąsłowej. Nagromadzona płytka może prowadzić do podrażnienia dziąseł, powodując zaczerwienienie, krwawienie lub tkliwość.

ELGYDIUM CLINIC Perioblock Pro to pasta do zębów opracowana w celu zapewnienia prawidłowej higieny jamy ustnej, do stosowania od 12 roku życia, dwa razy dziennie przez miesiąc jako uzupełnienie profesjonalnego leczenia krwawiących dziąseł. Pomaga zmniejszyć objawy podrażnień: zaczerwienienie, krwawienie i wrażliwe dziąsła.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zasięgnięcia szczegółowych informacji o nowym produkcie, co do stosowania i nabycia w naszych gabinecie. 

2021-01-17

Gerostomatologia, czyli stomatologia wieku podeszłego. To dziedzina stomatologii obejmująca kilka specjalizacji: chirurgię stomatologiczną, stomatologię zachowawczą, periodontologię oraz protetykę stomatologiczną.

Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja Pacjentów tej grupy wiekowej jest równie ważna jak każdej innej, a do istotnych zagadnień należą:

– profilaktyka onkologiczna zmian błony śluzowej jamy ustnej w tym języka, warg, dna jamy ustnej czy policzków w tym również stanów przedrakowych u podłoża których jest najczęściej nikotynizm,

– usuwanie zębów i korzeni zębów oraz wszystkich przeszkód w tkankach miękkich i podłożu kostnym w ramach przygotowania do protezowania,

– usprawnianie funkcjonowania przy problemie kserostomii, czyli zagadnieniu związanym z utrudnionym wydzielaniem śliny np. z powodu zaburzeń hormonalnych, czy efektu przebytej radioterapii obszaru głowy i szyi,

Istotnym problemem może być profilaktyka utraty uzębienia z powodu rozległych ubytków próchnicowych, czy chorób przyzębia w starym nazewnictwie paradontozy, czyli patologicznej ruchomości zębów.

Kolejnym równie kardynalnym końcowym etapem prowadzenia Pacjentów tej grupy wiekowej jest prawidłowe uzupełnienie braków zębowych np. koronami, mostami protetycznymi, czy różnymi wariantami protez ruchomych. Natomiast najwyższym standardem jest implantoprotetyka, czyli odtworzenie uzębienia na bazie implantów czyli analogów korzeni.

Szukając prezentu dla swoich kochających dziadków z okazji zbliżających się świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka, zapraszamy na konsultacje u Kierownika placówki w piątek tj. 22.01.2021 między godziną 10.00 a 12.00. Dla pierwszych pięciu osób konsultacje bezpłatne!

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze w tym zdrowego uśmiechu na co dzień 🙂

 

2020-12-20

Wszystkim Naszym Pacjentom,

Współpracownikom i Przyjaciołom,

życzymy pełnych miłości i spokoju

Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Nowy Rok przyniesie Państwu

tę odrobinę szczęścia, która sprawi,

że wszystkie podjęte działania

zakończą się sukcesem.

 

Stomatologia DAWIEC

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-12-01

To już tradycja. Co roku sosna pojawia się z początkiem grudnia w naszym gabinecie. Przy akompaniamencie świątecznych melodii i swoim intensywnym zapachu, umila naszym Pacjentom czas w oczekiwaniu na wizytę. Mamy nadzieję, że również pozostałe dekoracje przypadną Wam do gustu 😉

 

2020-11-22

Zęby mądrości to zęby ósme – potocznie nazywane „ósemkami”. Ewolucyjnie coraz rzadziej występuje prawidłowa przestrzeń do ich właściwego rozwoju, czy wyrzynania. Zęby te w związku z brakiem miejsca często ulegają zatrzymaniu. Z definicji ząb zatrzymany to taki, który zakończył swój fizjologiczny rozwój ale nie uległ wyrznięciu. W związku z tym wyróżnia się zatrzymanie częściowe i całkowite. To ostatnie występuje rzadziej i wtedy ząb jest w pełni otoczony kością. Takie sytuacje wymagają operacyjnego usunięcia, a zabieg ten należy do najczęściej wykonywanych przez specjalistę chirurgii stomatologicznej. Zęby mądrości uczą Pacjenta pokory z powodu bólu będącego wskazaniem do zabiegu, a z drugiej strony lekarza, wynikającego niejednokrotnie z trudności zabiegowych ich usunięcia. Zęby te mogą wykazywać nietypową, odmienną i oryginalną budowę anatomiczną.

Wszystkich Pacjentów z problemami „ósemek” zachęcamy do specjalistycznych konsultacji chirurgiczno-ortodontycznych oraz do kompleksowego leczenia w naszym gabinecie stomatologicznym.

Poniżej zdjęcia jednego z nietypowych przypadków usunięcia zęba mądrości u jednego z naszych Pacjentów.

 

2020-11-01

Mamy zaszczyt poinformować o rozszerzeniu naszej oferty wielospecjalistycznej. Wprowadzamy w naszym gabinecie konsultacje, porady, leczenie zachowawcze i zabiegowe w zakresie periodontologii, a więc specjalistyki obejmującej leczenie chorób dziąseł i schorzeń błony śluzowej jamy ustnej.

Co należy do najczęstszych objawów występujących w chorobach dziąseł czy przyzębia? Krwawienie, odsłonięcie szyjek zębowych, obrzęki tkanek miękkich, patologiczna ruchomość zębów, suchość i przykry zapach jamy ustnej. Najczęstszą przyczyną powyższych objawów jest zła higiena jamy ustnej dająca konsekwencje m.in. w postaci płytki nazębnej czy złogów kamienia nazębnego.

Należy pamiętać, że zapalenie tkanek przyzębia czyli aparatu zawieszeniowego zęba w kości może:

 • zwiększać ryzyko rozwoju chorób układu krążenia
 • wywoływać stany zapalne układu oddechowego
 • oddziaływać wzajemnie z cukrzycą
 • stymulować resorpcję kości w osteoporozie
 • zwiększać ryzyko przedwczesnego porodu i mieć związek z niską masą urodzeniową dziecka

Przyszłym Pacjentom proponujemy pełny zakres leczenia periodontologicznego, w tym m.in. chirurgię śluzówkowo-dziąsłową, przeszczepy tkanek miękkich, zabiegi przygotowujące do leczenia ortodontycznego, czy protetycznego. Nowością leczenia chirurgiczno-periodontologicznego będzie terapia fotodynamiczna zmian błony śluzowej typu liszaj, czy leukoplakia.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje i diagnostykę problemów związanych z estetyką, ruchomością zębów, czy halitozą – czyli przykrym zapachem z jamy ustnej.

Foto: nadziąślak w okolicy 42 po brakującym zębie

Foto: naczyniak odcinka przedniego żuchwy

Foto: rana po zabiegu chirurgicznym z deficytem brodawki dziąsłowej okolicy 22-23

 

2020-10-14

Medycyna fizykalna to połączenie medycyny i fizykoterapii. Zastosowanie metod wspomagających leczenie klasyczne w różnych dziedzinach medycyny znajduje coraz większe uznanie w standardach prowadzenia Pacjentów. Zaliczamy do niej m.in.: laser, pole magnetyczne, czy ozon.

Zdobyta wiedza w trakcie przeprowadzania przewodu doktorskiego na temat „Ocena przydatności wolnozmiennych pól magnetycznych w chirurgii stomatologicznej” umożliwia kwalifikacje, leczenie bądź rehabilitowanie w różnych jednostkach chorobowych w obszarze głowy i szyi.

Naszym Pacjentom proponujemy: leczenie neuralgii nerwu trójdzielnego, parestezje i niedoczulice pozabiegowe, ból o nieustalonej jednak wykluczonej etiologii nowotworowej, przykurcze mięśniowe, stany zapalno-zwyrodnieniowe stawów skroniowo-żuchwowych. Konsultacje przeprowadza dr n.med. Grzegorz Dawiec.

 

2020-09-14

Dzięki współpracy z firmą Pierre Fabre mamy okazję jako jedni z pierwszych poinformować o ich nowościach produktowych. Jedną z nich jest bezalkoholowa płukanka do jamy ustnej – ELUDRIL EXTRA, zawierająca chlorheksydynę w wysokim stężeniu bez alkoholu i bez potrzeby rozcieńczenia. Dedykowana Pacjentom z wrażliwą błoną śluzową jamy ustnej – dorosłym i dzieciom powyżej 6 r.ż.

Wskazania to m.in.:

 • osobnicza nadwrażliwość na preparaty na bazie alkoholu
 • zaburzenia wydzielania śliny-kserostomia na podłożu neurohormonalnym lub jako następstwo radioterapii obszaru głowy i szyi
 • u Pacjentów przyjmujących leki p/astmatyczne, p/wymiotne, leki moczopędne i antyhistaminowe
 • u osób z podrażnionymi dziąsłami, w trakcie leczenia ogólnostomatologicznego czy ortodontycznego
 • zastosowanie znajduje również w okresie okołozabiegowym w obrębie jamy ustnej zwłaszcza po zabiegach chirurgii onkologicznej, połączonej z przeszczepami tkankowymi

ELUDRIL EXTRA to płyn dający ochronę przeciwbakteryjną przez 12 godzin, łagodny w smaku, skutecznie eliminujący halitozę czyli przykry zapach z jamy ustnej. Proponujemy możliwość zasięgnięcia szczegółowych informacji o produkcie, co do stosowania i nabycia w naszym gabinecie.

IMG_6974.jpeg

 

2020-09-08

Leukoplakia to inaczej rogowacenie białe. To schorzenie, o którym słyszało stosunkowo niewiele osób. Problem dotyczy błony śluzowej jamy ustnej – rzadko narządów płciowych. Cechą tej jednostki chorobowej jest powstawanie niebolesnych oraz nieusuwalnych białych plam.

Głównym czynnikiem usposabiającym do powstania leukoplakii jest nikotynizm. Jednak w powstaniu tego problemu udział biorą także takie czynniki jak: alkohol, infekcje grzybicze, wirus brodawczaka ludzkiego, uwarunkowania genetyczne czy też parafunkcje pod postacią przygryzania policzków. Ale także spory niedobór witaminy A oraz żelazamoże przyczynić się do powstania nadmiernego rogowacenia.

Najbardziej newralgicznymi okolicami są: dno jamy ustnej, boczne powierzchnie języka oraz za trzecimi trzonowcami w żuchwie.

Prawidłowa diagnostyka i leczenie tego rodzaju zmian na błonie śluzowej może uchronić przed przekształceniem w raka jamy ustnej. Dlatego w przypadku zauważenia podobnych symptomów, zalecamy natychmiastowe pobranie wycinka i badanie H-P.

Skuteczną metodą leczenia jest chirurgiczne wycięcie zmiany ale i również krioterapia bądź laserowa terapia fotodynamiczna.

Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do dr Grzegorza, podczas których oceni możliwość badania z ewentualną kwalifikacją do pobrania wycinka.

 

2020-08-20

Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować wszystkich Pacjentów, iż nasz gabinet stomatologiczny znalazł się na ogólnopolskiej liście Polskich Gabinetów ImplantologicznychTym samym nasza placówka została umieszczona na mapie, stworzonej przez Dent-o-Mapy, sieci gabinetów wykonujących zabiegi Sterowanej Chirurgii Alpha-Bio Tec. Dental Implants – Globalmetody zalecanej przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne w aktualnym czasie. 

 

Implantacje nawigowane wykorzystujące szablony 3D to aktualnie standard trudnych, pojedynczych a zwłaszcza mnogich implantacji. Szablony implantologiczne umożliwiają wybór najbardziej optymalnego miejsca implantacji pod względem lokalizacji, długości oraz kąta wprowadzenia implantu. Implantacje przy użyciu szablonu dają możliwość natychmiastowej instalacji pracy protetycznej tymczasowej. Dzięki czemu Pacjent zyskuje poprawę estetyki twarzy i uśmiechu.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem leczenia implantologicznego w naszym bytomskim gabinecie stomatologicznym, zapraszamy do kontaktu.

2020-06-15

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom architektoniczno-budowlanym – wjazd z poziomu chodnika oraz gabinet zlokalizowany na tym samym poziomie – w minionym tygodniu z leczenia w naszym gabinecie stomatologicznym skorzystał Pacjent, który porusza się na wózku inwalidzkim.

Ze względów technicznych i zgodnie z życzeniem Pacjenta nasz personel wykazał się elastycznością i oryginalnością, co do pozycji Pacjenta siedzącego na wózku tyłem do oparcia fotela z ustabilizowaniem głowy na odwróconym zagłówku.

Zadowolenie Pacjenta i chęć kontynuacji leczenia w naszej placówce motywuje nas do dalszej pracy i jeszcze większej elastyczności względem naszych Pacjentów, dlatego wszystkich tych, którzy potrzebują indywidualnego podejścia pod kątem przyszłego leczenia w naszym gabinecie, zachęcamy do kontaktu z nami.

2020-06-01

ŚLINA – uniwersalny nośnik wielu informacji ☝️

 • To wydzielina organiczna produkowana przez trzy pary dużych gruczołów ślinowych oraz licznych drobnych znajdujących się w błonie śluzowej jamy ustnej
 • U człowieka dobowa ilość wydzielanej śliny waha się między 1,0 – 1,5 litra. Zwiększenie lub przeciwnie – zmniejszenie ilości wydzielanej śliny zależne jest od czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Odczyn śliny pH mieści się w przedziale od 4,5 – 8,0
 • Dane „płynące” z analizy śliny znajdują zastosowanie w diagnostyce i leczeniu w różnych specjalnościach medycznych
 • Aktualnie w czasie pandemii przede wszystkim ślina w teście metody RT-PCR poprzez wymaz, okazała się bardzo pomocna w ocenie wykrywania obecności materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2. Wymaz pobierany jest z gardła lub nosogardzieli

W przypadku występowania problemów z zaburzeniami wydzielania śliny zalecamy konsultację u Specjalisty w naszej placówce.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-03-10

[PROSIMY O UWAGĘ]

Drodzy Pacjenci,

w związku z kolejnymi zakażeniami KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o odwoływanie oraz nie planowanie kolejnych, przyszłych wizyt i konsultacji z naszymi lekarzami i personelem medycznym W PRZYPADKU:

 • występowania jakichkolwiek objawów chorobowych typu: wysoka gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, ból gardła, bóle mięśni i stawów, dreszcze czy biegunki
 • powrotu z rejonów podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem i braku odbycia 14-dniowej kwarantanny

Wszelkie przydatne informacje o koronawirusie znajdą Państwo na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego: https://gis.gov.pl/akt…/przydatne-materialy-o-koronawirusie/

Prosimy również o zapoznanie się z załączoną treścią oraz filmem wideo. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i dziękujemy za zrozumienie powagi sytuacji.

2020-03-01

Z nadejściem upragnionej wiosny w naszych gabinetach pojawia się nowa, oryginalna i rzadko spotykana oferta. Ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na korektę wędzidełek języka i warg, wprowadzamy do naszej oferty KONSULTACJE SPECJALISTY NEUROLOGOPEDII w zakresie:

 • Terapii wad wymowy
 • Terapii zaburzeń ustnej fazy połykania i oddychania
 • Terapii zaburzeń mowy i komunikacji

– Zaburzenia ze spektrum autyzmu

– Afazja dziecięca, alalia, opóźniony rozwój wymowy

– Zespół Downa

 • Wczesnej interwencji logopedycznej
 • Terapii zaburzeń mowy i komunikacji w wyniku uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego:

– Afazja

– Dyzartria

Specjalistyczna konsultacja, prowadzenie terapeutyczne oraz kwalifikacje do korekt wędzidełek będą odbywały się z możliwością jednoczasowej wizyty-zabiegu u lekarza Specjalisty Chirurgii Stomatologicznej. Takie połączenie daje najlepsze efekty przede wszystkim dla najmniejszych Pacjentów.

Zapraszamy rodziców dzieci od okresu noworodkowego oraz osoby dorosłe np. przygotowujące się do szkół aktorskich na KONSULTACJE NEUROLOGOPEDYCZNE.

PAMIĘTAJMY, iż korekta wędzidełka języka przy istniejących wskazaniach powinna mieć miejsce jak najszybciej PO PORODZIE.

 
 
2020-02-17
 
Zastanawialiśmy się – z jak wielu zakątków świata docierają do naszego gabinetu Pacjenci. Postanowiliśmy zaspokoić naszą ciekawość ale i podzielić się z Wami tą informacją. A wygląda to następująco:
 
Wielka Brytania 🇬🇧
Irlandia 🇮🇪
Austria 🇦🇹
Niemcy 🇩🇪
Dania 🇩🇰
Norwegia 🇳🇴
Grecja 🇬🇷
Włochy 🇮🇹
a także Indie 🇮🇳
czy Australia 🇳🇿
 
Wizyty Pacjentów z zagranicy to dla nas powód do dumy i impuls do kontynuowania naszej pracy na najwyższym poziomie. Mocno liczymy, że w najbliższych latach lista ulegnie jeszcze poszerzeniu 🙂 
Zdjęcie: Pexels.com

2020-02-13

Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym gabinecie Panią Iwonę, córkę ikony polskiej stomatologii śp. Pana Prof. Antoniego Karasińskiego, wybitnego specjalisty w dziedzinie protetyki stomatologicznej oraz kierownika Katedry Protetyki w Bytomiu ŚUM w Katowicach.

Bardzo cieszymy się z tej jakże wyjątkowej wizyty, która sprawiła nam wielką przyjemność i zaszczyt. Wysyłamy gorące pozdrowienia do Pani Iwony oraz jej męża, również Pacjenta naszego gabinetu 🙂

 

2020-02-04

Z okazji zbliżających się WALENTYNEK zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych wszystkie narzeczone pary, a także te przyszłe.

Konsultacje będą odbywały się pod patronatem firmy Pierre Fabre będącej sponsorem prezentów dla pierwszych sześciu Pacjentów.

Ale to nie wszystko – pierwsze dwie pary otrzymają od nas także rabat 10% na wybielanie zębów metodą nakładkową.

Walentynkowa oferta będzie obowiązywała 14 lutego od godziny 10:00 do 12:00.

Przeżyjmy wspólnie tegoroczne Święto Zakochanych, serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu przy ul. Witczaka.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-01-13

Witamy naszych obecnych i przyszłych Pacjentów w Nowym 2020 Roku, w którym serdecznie zapraszamy do rezerwacji wizyt leczenia przy pomocy lekarza specjalisty anestezjologa.

 • nasza oferta skierowana jest głównie do Pacjentów z dentofobią, stomatofobią i innymi problemami wymagających specjalnego podejścia, odpowiednich warunków leczenia oraz metod takich jak sedoanalgezja czy znieczulenie dożylne
 • mogą się do nas również zgłosić rodzice dzieci wykazujących stany lękowe czy wzmożoną motoryczność, u których leczenia stomatologicznego nie udało się wcześniej przeprowadzić z powodzeniem

Serdecznie zapraszamy na wcześniejszą konsultację anestezjologiczną, podczas której nasz lekarz przedstawi wszystkie szczegóły przygotowania do leczenia.

 

2019-12-23

Wszystkim naszym Pacjentom, Partnerom i Współpracownikom

życzymy

             wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia,            

spędzonych w ciepłej, 

rodzinnej atmosferze 

oraz samych szczęśliwych dni 

w nadchodzącym Nowym Roku

 

NZOZ Stomatologia Dawiec

Zdjęcie: Pexels.com

2019-12-01

Powoli i małymi krokami przybliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia 🎄

Pragniemy, aby Państwo również w naszym gabinecie poczuli klimat i atmosferę tego wyjątkowego okresu, dlatego też poczyniliśmy wszelkie starania w tym kierunku. Efekty możecie ocenić przy najbliższej wizycie lub na zdjęciach poniżej 😉

P.S. Nie zapomnieliśmy o prezentach, o których wkrótce poinformujemy 🎅

2019-11-14

Stomatologia dziecięca to inaczej stomatologia wieku rozwojowego. To okres wyjątkowej obserwacji, adaptacji, diagnostyki i leczenia. Wymaga on zaangażowania rodziców, dzieci-pacjentów oraz lekarzy – pediatrów, stomatologów dziecięcych, ortodontów, chirurgów stomatologicznych oraz logopedów. 

Wizyta w gabinecie stomatologicznym zazwyczaj jest stresująca dla dziecka i jego rodziców. Dlatego należy kontakt z gabinetem i lekarzem rozpocząć od wizyty adaptacyjnej, podczas której bada się stan jamy ustnej pod względem uzębienia, stanu wędzidełek, dziąseł czy błony śluzowej. To również ważne z punktu widzenia przekazania zaleceń instruktażu higieny jamy ustnej.

Pierwsza wizyta powinna odbyć się w 6. miesiącu życia dziecka, o ile nie ma wskazań do wcześniejszej. W naszym gabinecie znajdą Państwo odpowiednią opiekę i pomoc w zakresie stomatologii dziecięcej.

Zapraszamy na konsultacje

2019-10-14

Pacjenci onkologiczni po leczeniu w obszarze jamy ustnej czy twarzowej części czaszki, często borykają się z wieloma problemami życiowymi po przezwyciężeniu procesu nowotworowego. Do najczęściej występujących można zaliczyć KSEROSTOMIĘ – czyli suchość w jamie ustnej spowodowaną radioterapią jako metodą uzupełniającą leczenie chirurgiczne.

Od pewnego czasu stosowana jest tzw. radioterapia konformalna, dzięki której obszar napromieniania jest ekranowany. Daje to możliwość ochrony dużych i małych gruczołów ślinowych. Ponadto, innym problemem jest życie po przeszczepach wyspowych w ramach rekonstrukcji obszarów resekowanych z powodu procesu nowotworowego.
Proponujemy zespołowe prowadzenie Pacjentów po nowotworach twarzoczaszki, jamy ustnej, gardła oraz krtani przez Specjalistów z zakresu dietetyki, chirurgii stomatologicznej i laryngologii. Więcej informacji nt. kserostomii i form leczenia w naszym gabinecie pod numerem telefonu – 605 236 119. Zapraszamy do kontaktu.
 

2019-10-14

Jako partnerzy systemu implantologicznego AlphiaBio uczestniczyliśmy w konferencji z okazji 30-lecia simplantology. Była to okazja do wymiany doświadczeń oraz zorientowania się w jakim kierunku i na jak wysokim poziomie jest przeprowadzane diagnozowanie i leczenie implantologiczne na terenie Polski.
 
Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok 🙂 
 

2019-10-03

Stomatologia Dawiec świętuje swoje 2. Urodziny w nowej siedzibie przy. ul Witczaka 49/15 🎂🎉🎊

Od tego czasu intensywnie  rozwijamy naszą ofertę na rynku stomatologicznym, zmieniając uśmiechy i dbając o zdrowe uzębienie naszych Pacjentów.

To dzięki Wam cały personel naszego gabinetu spełnia się zawodowo, realizując w życiu to co nas pasjonuje i rozwija. Bez Was, nasza praca nie miałaby sensu, dlatego DZIĘKUJEMY, że jesteście z nami.

Z okazji naszego małego święta przygotowaliśmy na naszym fanpage’u małą niespodziankę, zajrzyjcie ▶️ FB Stomatologia Dawiec 

Zdjęcie: Pexels.com
2019-09-15
 
Koniec bieżącego miesiąca to czas dalszego rozszerzenia naszej oferty na rynku medycznym. Od 30 września naszym Pacjentom proponujemy konsultacje OTOLARYNGOLOGICZNE.
Otolaryngologia to integralna specjalizacja łącząca się z wszystkimi specjalizacjami w stomatologii. Połączenie specjalistów obszaru jamy ustnej i narządów sąsiednich daje wiele możliwości diagnostyczno-leczniczych.
Obecność w naszym gabinecie lekarza specjalisty otolaryngologii, ułatwi prowadzenie Pacjentów m.in.:
w różnicowaniu bólu twarzoczaszki o różnym podłożu
w konsultacji przed zabiegami podniesienia dna zatoki szczękowej
w wydawaniu opinii, co do obecności lub braku czynników infekcyjnych w ORL przed zabiegami operacyjnymi czy przeszczepami narządowymi
w konsultowaniu, diagnozowaniu i leczeniu schorzeń uszu, nosa, gardła, krtani i tchawicy, a także zatok przynosowych
Więcej informacji udzielamy telefonicznie bądź mailowo. Przejdź do zakładki Kontakt.
 
 
Zdjęcie: Pexels.com
 
2019-08-29
Zapraszamy wszystkich Pacjentów będących przed zabiegami operacyjnymi, przed którymi wymagane są zaświadczenia o braku ognisk infekcji zębopochodnych.
 
Jako grupa specjalistów konsultujemy i na podstawie badania Pacjenta oraz wykonanej diagnostyki RTG wydajemy opinię o stanie zdrowia jamy ustnej. Od jej stanu uzależnione jest powodzenie różnych procedur operacyjnych.
 
Do najczęściej pojawiających się skierowań od lekarzy specjalistów zaliczamy:
okulistę – przed operacjami zaćmy
chirurga naczyniowego – przed zabiegami typu by-pass obwodowy
ortopedę – endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego i innych
 
Znaczenie prawidłowego wysanowania, czyli uzdrowienia jamy ustnej przed zabiegami operacyjnymi jest bezcenne. Pamiętajmy, że flora bakteryjna, patologiczna występująca w jamie ustnej drogą naczyń krwionośnych, dociera do całego organizmu. Dlatego jej stan pod względem bakteryjnym ma ogromne znaczenie dla rozwoju takich chorób jak: ch. Alzheimera, zawał mięśnia sercowego czy inne powikłania narządowe. Zdrowa jama ustna to zdrowy organizm.
 

2019-08-06

Wracamy do Państwa z dawką nowych informacji i kolejną propozycją leczenia w naszym gabinecie.

Chirurgia jamy ustnej zajmuje się mechanicznym leczeniem schorzeń struktur kostnych – szczęki i żuchwy, zębów oraz tkanek i narządów w niej znajdujących się. Zabiegi przeprowadzane są oprócz powyższych struktur na wargach, języku, przewodach wyprowadzających ślinianek czy błonie śluzowej jamy ustnej.

Procedury zabiegowe mogą być resekcyjne – mowa o usunięciu, wycięciu, wyłyżeczkowaniu lub rekonstrukcyjne – co z kolei dotyczy zabiegów regeneracji struktur kostnych, plastyk podłoża tkanek miękkich czy implantacji wszczepów zębowych, przygotowujące do leczenia protetycznego czy implantoprotetycznego.

Nasza specjalistyczna klinika stomatologiczna oferuje Państwu pełen zakres zabiegów chirurgii jamy ustnej w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym przeprowadzanych przez zespół specjalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Doświadczenie kliniczne daje nam możliwość przeprowadzania zabiegów od okresu noworodkowego do późnej starości. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest usuwanie zębów zatrzymanych ze wskazań chirurgicznych lub ortodontycznych.

Zapraszamy Państwa na specjalistyczne konsultacje z zakresu chirurgii jamy ustnej i proponujemy współpracę z lekarzami innych specjalności oraz z innych gabinetów. Więcej informacji pod numerem telefonu: 605 236 119

Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia zabiegów z chirurgii jamy ustnej, które przeprowadzili specjaliści naszego gabinetu stomatologicznego.

Zabieg wyłuszczenia torbieli żuchwy

 

Zabieg sterowanej regeneracji kości przy użyciu osocza bogatopłytkowego

 

Zabieg krioterapii naczyniaka policzka lewego przy współistniejącym włókniaku

 

Zabieg usunięcia mesiodensa, czyli zęba dodatkowego wraz z plastyką wędzidełka wargi górnej

 

Zabieg wycięcia guzka policzka prawego o charakterze włókniaka

2019-05-20

Czy występuje u Ciebie chociaż jeden z tych objawów?

➖ ból w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych
➖ bóle mięśniowe w okolicy twarzy
➖ słyszalne dźwięki w czasie pracy stawów skroniowo-żuchwowych jak trzeszczenia czy trzaski
➖ starte zęby
➖ ubytki w okolicy szyjek zębów
➖ niesymetryczny ruch żuchwy
➖ ograniczone lub utrudnione otwarcie ust
➖ nadmierny wzrost napięcia i sztywność mięśni w okolicy twarzy
➖ ból ucha, szumy uszne, zawroty głowy, uczucie zatkanego ucha

Jeżeli tak, to być może cierpisz na zaburzenia czynnościowe narządu żucia. Badania wskazują, że na to schorzenie cierpi od 10% do 80% populacji. Narząd żucia jest zespołem tkanek spełniającym określone funkcje, takie jak pobieranie pokarmu, żucie, wstępne etapy trawienia, połykanie, artykułowanie dźwięków, a także oddychanie. Objawy tych zaburzeń bardzo często wiążą się z występowaniem bólu, który negatywnie wpływa na komfort życia Pacjenta. Bardzo często występują również zaburzenia w uzębieniu, co z kolei negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu, czy też pracę żołądka i jelit.

Nasi lekarze specjaliści z zakresu chirurgii stomatologicznej, ortodoncji i protetyki stomatologicznej, proponują Państwu leczenie i rehabilitację w zakresie tejże dysfunkcji. Przejdź do zakładki Kontakt i umów się na konsultację w naszym gabinecie.

 

2019-04-17

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy wszystkim naszym Pacjentom,
Partnerom, Przyjaciołom i Współpracownikom,
wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze,
rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego,
pogody ducha i smacznego święconego jajka 😊

Zdjęcie: Pexels.com

 

2019-03-19

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20.03), pragniemy każdemu Pacjentowi przekazać i przypomnieć kilka istotnych informacji.

Jama ustna to pierwszy odcinek przewodu pokarmowego. Stan tego obszaru jak i narządów w nim znajdujących się rzutuje na stan dalszych odcinków przewodu pokarmowego, a także całego organizmu. Przyczyny utraty zębów wynikają z: nieleczonej lub źle leczonej próchnicy, z chorób dziąseł i przyzębia oraz z powodu urazów zębów i kości twarzoczaszki.

Zachęcamy do kontroli, konsultacji, profilaktyki i leczenia w razie potrzeby. Pamiętajmy o tym, iż próchnica zębów jest chorobą bakteryjną. Nieleczona – doprowadza do nieodwracalnych stanów utraty własnego uzębienia. Jama ustna to obszar występowania różnych zmian patologicznych, stanów przedrakowych nowotworów łagodnych i złośliwych.

Każda zmiana na błonie śluzowej, dziąśle, języku, wargach nie gojąca się do 2 tygodni, czasami krwawiąca wymaga badania histopatologicznego w trybie pilnym.

Zapraszamy do naszych gabinetów na BEZPŁATNE KONSULTACJE chirurgiczno-stomatologiczne w dniu jutrzejszym w godz. od 9.00 do 11.00.

Każdy Pacjent otrzyma od nas upominek z artykułami higieny jamy ustnej.

2019-03-08

W Dniu Kobiet pragniemy wszystkim obecnym i przyszłym Pacjentkom naszych gabinetów złożyć najlepsze życzenia – pogody ducha, spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia 😊 Serdeczne pozdrowienia od zespołu NZOZ Stomatologia – Dawiec s.c. 😍

2019-03-05

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Dentysty 🙂 Z tej okazji Wszystkim Stomatologom, a w szczególności całemu naszemu Zespołowi NZOZ Stomatologia – Dawiec s.c., składamy najserdeczniejsze życzenia 🙂 Oby zawsze na twarzach Pacjentów gościł szeroki, szczery i zdrowy uśmiech 😃

2019-02-05

W ostatnich dniach podjęliśmy temat szerszej współpracy z naszym zaprzyjaźnionym 4-gwiazdkowym Hotel Seven, mieszczącym się w odległości zaledwie 110 metrów od naszych gabinetów stomatologicznych. Już niedługo zaprezentujemy Państwu efekty naszych wspólnych ustaleń.

Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z ofertą naszych Partnerów. Więcej na: www.sevenhotel.pl

2019-01-29

LUTY miesiącem konsultacji z zakresu dysfunkcji narządu żucia.

Od nowego miesiąca wprowadzimy kolejną ofertę konsultacji i leczenia zespołowego chirurgiczno-ortodontyczno-protetycznego Pacjentów z zaburzeniami dotyczącymi układu stomatognatycznego. Zapraszamy Pacjentów tzw. bruksistów, a więc tych z Państwa którzy mają tendencję do zgrzytania zębami, posiadających nadmierne i charakterystyczne starcia patologiczne zębów.

Ponadto zachęcamy do konsultacji przez specjalistów naszych gabinetów osób, u których występują problemy z: pełnym zakresem otwierania ust, ze zbaczaniem żuchwy w daną stronę, z zaburzeniami akustycznymi w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, jak również z bólami w obrębie twarzy, czy kręgosłupa szyjnego

Więcej informacji, udzielimy Państwu telefonicznie: 605 236 119 oraz 693 777 174

2019-01-16

Zapraszamy do sprawnego leczenia ortodontycznego w naszych gabinetach.

Zapewniamy usunięcie zębów ze wskazań ortodontycznych połączone z założeniem aparatu stałego w ciągu jednej wizyty. Kompleksowe leczenie prowadzone jest przez lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i ortodoncji.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na naszym Facebooku oraz kontaktując się z nami telefonicznie. Do usłyszenia 🙂

2019-01-08

Witamy serdecznie naszych Pacjentów w Nowym Roku.

Styczeń to w naszych gabinetach miesiąc poświęcony HIGIENIZACJI, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty profilaktyki schorzeń jamy ustnej.

 • W skład higienizacji w naszych gabinetach wchodzi: instruktaż technik mycia zębów, omówienie zalecanych past i płukanek oraz pozostałego asortymentu do higieny
 • Higienizacja to przede wszystkim zabiegi usunięcia kamienia nazębnego – naddziąsłowego i poddziąsłowego, piaskowanie zębów, polerowanie oraz fluoryzacja
 • Wszystkie zabiegi wykonywane są przez lekarza stomatologa i dyplomowaną higienistkę stomatologiczną.

Zapraszamy do rejestracji terminu.

2018-11-25

Od grudnia do zakresu naszych usług wprowadzamy PORADNICTWO DIETETYCZNE.

Prowadzenie Pacjenta stomatologicznego coraz częściej wymaga konsultacji i stworzenia planu diety przez dietetyka klinicznego pod kątem uzupełniania niedoborów składowych struktury zębów, dziąseł, błony śluzowej czy stanu języka.

Wychodzimy naprzeciw tym wyzwaniom, jako jedni z pierwszych i nielicznych w Polsce, wprowadzamy do zakresu naszych usług możliwość wielospecjalistycznego leczenia stomatologicznego w połączeniu z dietetyką.

Konsultacja dietetyka w naszej placówce obejmuje:

 • analizę dotychczasowego sposobu żywienia
 • analizę składu ciała (masa ciała, procent zawartości tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, wiek metaboliczny)
 • przygotowanie programu dietetycznego dobranego indywidualnie do potrzeb organizmu w każdym wieku z uwzględnieniem występujących chorób
 • kontrola i monitorowanie efektów

Więcej informacji udzielimy Państwu bezpośrednio w naszym gabinetach bądź telefoniczne. Zapraszamy!

2022-08-08

Trudno mówić o wiosennej aurze za oknem… jednak powoli wielu z nas rozpoczyna okres świątecznych porz

2022-08-08

Jak co roku z okazji Dnia Kobiet 

pragniemy wyrazić uznanie i wdzięczność 
w kierunku kobiecej części naszego personelu
oraz obecnych, a także przyszłych Pacjentek 
Gabinetu Stomatologia Dawiec
 
Drogie Panie…
Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń i zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia, uśmiechu i samych radosnych chwil.
Życzymy Wam aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się wyjątkowe

 

Zdjęcie autorstwa Oleksandr Pidvalnyi z Pexels

 

2022-02-13

Tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji święta Zakochanych pragniemy zaproponować BEZPŁATNE konsultacje w naszym gabinecie dla pierwszych trzech par, które skontaktują się z nami telefonicznie w celu ustalenia szczegółów wizyty. Zapraszamy do kontaktu ☎️ 739 249 149.

Zdjęcie autorstwa DS stories z Pexels

2022-12-21

Zdjęcie autorstwa Markus Spiske z Pexels 

 

2022-11-21

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Tym razem skupimy się na kamicy ślinianki podżuchwowej.

Kamica ślinowa dotyczy przede wszystkim dużych gruchołów ślinowych występujących parzyście: najczęściej podżuchwowych, czasami przyusznych i rzadko podjęzykowych. Sporadycznie może występować w małych gruczołach ślinowych znajdujących się w błonie śluzowej jamy ustnej.

Przyczyną powstania kamienia ślinowego może być: budowa anatomiczna, duża zawartość śluzu, odczyn śliny zasadowy i inne. W trakcie kamicy ślinowej może pojawiać się kolka ślinowa, czyli silny ból zwłaszcza podczas posiłku.

Przedstawiony poniżej przypadek to zabieg usunięcia kamienia poprzez drobne nacięcie przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym.

W przypadku podobnych dolegliwości, zachęcamy do odbycia konsultacji w naszej placówce.

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej

Etapy preparacji kamienia ślinowego z przewodu wprowadzającego ślinianki podżuchwowej
Kamica ślinianki podżuchwowej strony prawej

2022-10-12

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Przedstawiamy dziś Państwu przypadek tzw. kostniaka zatoki szczękowej.

Jest to zmiana rzadko pojawiająca się w świetle zatoki szczękowej. Częściej występuje w kościach szczęk. To forma guza kości jednak nie jest to guz nowotworowy. Może powodować zaburzenia struktur wrażliwych np. przebiegu nerwu, czy przestrzeni powietrznej w zatoce szczękowej.

Omawiany przypadek był wcześniej poddany zabiegowi częściowej resekcji jednego korzenia -odcięcia do 1/3 oraz fragmentarycznego usunięcia zmiany do badania H-P w innej placówce. Po kilku latach doszło do złamania korony zęba 26 po wcześniejszym leczeniu kanałowym bez możliwości jego zachowania. Na podstawie wykonanego CBCT – tomografii stożkowej dokonano oceny urazu zęba oraz stwierdzono wznowę kostniaka wypełniającego znaczną część zachyłka zębodołowego lewej zatoki szczękowej.

Przeprowadzono zabieg usunięcia zęba 26 metodą chirurgiczną oraz usunięcia kostniaka śródzębodołowo i od przedsionka z wcześniejszego dostępu przy użyciu urządzenia piezochirurgicznego. Jest to metoda zabiegowa wykorzystująca technikę ultradźwiękową opracowywania tkanki kostnej. Powyższa metoda daje lepsze efekty w stosunku do klasycznej. Przewaga dotyczy precyzyjności, mniejszej urazowości oraz zminimalizowania akustycznych efektów dla pacjenta.

Poniżej zdjęcia przedstawiające omawiany powyżej przypadek.

Skany CBCT w trzech płaszczyznach


Skany CBCT w trzech płaszczyznach
Skany CBCT w trzech płaszczyznach

 

Skany CBCT w trzech płaszczyznach


Usunięty kostniak w kilku fragmentach ze względu na trudność wydobycia z jednej części

2022-08-13

„Ciekawy przypadek miesiąca”

Tym razem chcemy przedstawić przypadek zmiany barwnikowej na dnie jamy ustnej.

Powyższa zmiana została wycięta z marginesem tkanek zdrowych i poddana badaniu H-P (histopatologicznemu). Szwy usunięto po tygodniu z prawidłowym stanem miejscowym. Wynik badania H-P potwierdził, iż jest to zmiana barwnikowa nie stanowiąca żadnego zagrożenia dla pacjenta. Wszystkie zmiany na skórze, jak i błonie śluzowej wymagają konsultacji, obserwacji i/lub pobrania wycinka w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego. Ocena mikroskopowa przez lekarza specjalistę patomorfologa jest „kropką nad i” w postawionym rozpoznaniu klinicznym – czyli w trakcie badania przez lekarza prowadzącego.

Zachęcamy wszystkich Państwa do skorzystania z naszych porad w sytuacjach wątpliwych.

2022-08-30

Pragniemy przypomnieć Państwu o trwającym głosowaniu Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2022 w kategorii STOMATOLOG ROKU, w ramach którego nominacje otrzymał dr Grzegorz Dawiec.
 
Głosowanie będzie trwać do wtorku, 27 września 2022 r. do godz. 22:00.
 
LINK DO GŁOSOWANIA: https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci/hipokrates-2022%2C1013367/?groupId=121807
 
DZIĘKUJEMY za każdy oddany głos na dr Grzegorza 🙂
 

 

2022-08-17

Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni informacją, która dotarła do nas za pośrednictwem portalu Dziennik Zachodni! Doktor Grzegorz Dawiec otrzymał nominacje do prestiżowej nagrody w ramach wielkiego Plebiscytu Medycznego HIPOKRATES 2022 w kategorii STOMATOLOG ROKU! Został on zgłoszony głosami Pacjentów, co stanowi dla nas ogromny powód do dumy i wdzięczności względem Państwa.

Największy w Polsce plebiscyt medyczny powraca po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa – mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca plebiscytu. – Dzięki ofiarności i poświęceniu pracowników systemu ochrony zdrowia, przetrwaliśmy ten trudny czas. Dziś wracamy do plebiscytu i akcji redakcyjnej poświęconej służbie zdrowia w naszym regionie. 

Celem plebiscytu objętym patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem Pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Głosowanie rusza już dziś! Więcej szczegółów pod linkiem: www.dziennikzachodni.pl/hipokrates Dziękujemy za każdy głos oddanych na doktora Grzegorza i trzymamy kciuki za końcowy sukces!

 

2022-08-10

Od sierpnia rozpoczynamy nowy blok tematyczny pt. „Ciekawy przypadek miesiąca”. Będziemy dzielić się z Państwiem interesującymi lub trudnymi przypadkami naszych Pacjentów. Dziś przedstawiamy przypadek całkowicie zatrzymanego zęba 45 z przemieszczeniem dotylnym.

Ząb zatrzymany to ząb którego rozwój uległ zakończeniu a nie uległ wyrznięciu. W ramach niezbędnej diagnostyki wykonano CBCT czyli tomografię stożkową oraz RTG przylegające w toku prowadzonego leczenia przygotowawczego do zabiegu chirurgicznego. Ząb 45 był położony pod zębami trzonowymi 46 i 47, które przedzabiegowo zostały poddane leczeniu endodontycznemu. Zakres zabiegu to usunięcie całkowicie zatrzymanego zęba 45, usunięcie torbieli zawiązkowej, resekcja korzeni zębów 46 i 47 oraz sterowana regeneracja kości.

Trudność zabiegu wynikała z położenia zęba zatrzymanego poziomo, skośnie dojęzykowo. Przewidywalnym przejściowym stanem było zaburzenie czucia, które zostało usunięte w wyniku zabiegów magnetolaserostymulacji.

Poniżej relacja z opisami z przeprowadzonego zabiegu:

CBCT – tomografia stożkowa. Diagnostyka 3D umożliwiająca dokładną analizę przypadku.
Obrazowanie przestrzenne struktur kostnych i zębów.
Obrazowanie przestrzenne struktur kostnych i zębów.
I etap przygotowania do zabiegu chirurgicznego – stan po leczeniu endodontycznym zęba 47.
II etap – stan po leczeniu endo zęba 46.
RTG kontrolne potwierdzające prawidłowość augmentacji, czyli sterowanej regeneracji kości żuchwy-loży po usuniętym zębie zatrzymanym 45.

2022-07-08

Pragniemy podziękować naszej nastoletniej Pacjentce za autorski, oryginalny i samodzielnie wykonany zmodyfikowany układ tryptyku, który został nam przekazany jako wyraz wdzięczności. Tak wyjątkowy prezent uhonorowaliśmy instalacją w naszej gabinetowej poczekalni. Pozdrawiamy Hanię i życzy dalszych sukcesów zwłaszcza artystycznych. 

 

2022-06-14

Miło nam poinformować, że w dniu 10.06.2022 odbył się I dzień otwarty naszego partnera – firmy 3Z w jej nowej siedzibie. O poprowadzenie wykładu nt. „Regeneracja kości i tkanek miękkich, czy to ma sens?” został poproszony nasz kierownik gabinetu dr n. med. Grzegorz Dawiec.

W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję testować wirówkę PRF z zestawem narzędzi, m.in. pobrano krew i uzyskanio z niej PRF (fibrynę bogatopłytkową), którą następnie wykorzystano do połączenia z hybrydowym materiałem kościozastępczym, stworzono również korki PRF.

Dziękujemy za cenne doświadczenie i wyróżnienie członka naszego zespołu. A już jesienią spodziewamy się kontynuacji dalszej współpracy, o której będziemy informowali. Więcej informacji na stronie naszego partnera: https://3z.pl

 

2022-05-13

Drodzy, od przyszłego tygodnia wprowadzamy poniedziałkowe wizyty konsultacyjno-diagnostyczne w godzinach od 11.00 – 13.00. Nasza propozycja skierowana jest głównie do Pacjentów, którzy jeszcze niezdecydowanych na leczenie lub potrzebujących szybkiego terminu konsultacji. Zachęcamy do kontaktu do piątku do godziny 17.00.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-04-16

Wszystkim naszym Pacjentom, Współpracownikom
i Przyjaciołom życzymy zdrowych,
spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-03-08

Drogie Panie w Dniu Waszego Święta… 

Dla całego damskiego personelu naszego Gabinetu

oraz dla wszystkich naszych obecnych oraz przyszłych Pacjentek

najserdeczniejsze życzenia zdrowia

pomyślności i samych pięknych dni w życiu

Życzymy Wam, aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

i byście zawsze czuły się doceniane

Dziękujemy, że jesteście!

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-02-08

Propozycja nie tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji zbliżających się Walentynek wychodzimy naprzeciw wszystkich singli. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny pakiet stomatologiczno-relaksacyjny podążając za przysłowiem „w zdrowym ciele,zdrowy duch”.

Nasza propozycja obejmuje dwa zabiegi dostępne w naszych gabinetach. Najpierw nasi lekarze stomatolodzy zadbają o Państwa zdrowy i piękny uśmiech dzięki usłudze wybielania zębów, a następnie oddamy Was w ręce naszego dyplomowanego masażysty, który zatroszczy się o odpowiednią formę relaksu. Brzmi zachęcająco?

Jeśli tak, a nadal nie posiadają Państwo planów na poniedziałkowe popołudnie, to zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2022-01-26

Powikłania pocovidowe w jamie ustnej. Pamiętaj, aby zbadać swoje zęby i dziąsła!

Z powszechnie znanych objawów ogólnomedycznych powikłań po infekcji COVID-19 możemy wymienić zmiany w obrębie układu neurologicznego, oddechowego, czy sercowo-naczyniowego.

W obrębie jamy ustnej jednym z pierwszych objawów jest zaburzenie smaku. Na ogół powrót prawidłowy wrażeń smaku wymaga różnego czasu do stanu sprzed choroby. Do coraz częstszych skutków negatywnych SARS-CoV-2 można zaliczyć próchnicę, stany zapalne dziąseł, patologiczne ruchomości zębów i w konsekwencji ich utratę, czy też przebarwienia. Na podstawie badań powyższe stany pojawiają się najprawdopodobniej na podłożu uszkodzeń naczyń krwionośnych. W wyniku czego powstają zakrzepy powodujące zaburzenia przepływu krwi mogące powodować martwicę miazgi.

Zaburzenia w trakcie i po infekcji COVID-19 w obrębie układu oddechowego przyczyniają się do powstania suchości jamy ustnej powodującego poliurazowość błony śluzowej jamy ustnej, zwiększenia przykrego zapachu z jamy ustnej, czyli halitozy oraz znacznego rozwoju próchnicy.

Dalej, poinfekcyjny spadek odporności, jak również stosowanie antybiotykoterapii w zakażeniach bakteryjnych predysponuje do rozwoju aft, nadżerek lub infekcji grzybiczej jamy ustnej. Z kolei nerwowość ludzi w pandemii przekłada się na nasilające objawy bruksizmu oraz problemów dysfunkcyjnych ze strony stawów skroniowo-żuchwowych.

Jeżeli zauważyłeś u siebie powyższe problemy to zachęcamy do odbycia konsultacji u naszych lekarzy specjalistów i włączenia odpowiedniego leczenia.

Pamiętajmy, że jama ustna to:

 • integralna część naszego organizmu
 • pierwszy odcinek przewodu pokarmowego
 • jej stan rzutuje na kondycję serca i układu oddechowego
 • zły stan pogarsza przebieg infekcji COVID -19 oraz istotnie przekłada się na trudniejsze rokowania w kwestii polepszenia stanu zdrowia

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-12-20

Za nami niełatwy rok, wszyscy odczuwamy jego trudy,
dlatego zbliżające się święta to okazja do odpoczynku.
Na wstępie pragniemy zarówno Państwu – naszym Pacjentom,
jak i całemu naszemu Personelowi oraz bliskim Współpracownikom,
podziękować za wyrozumiałość, wytrwałość i dotychczasową współpracę.
A z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku

składamy Wam wszystkim moc gorących życzeń, zdrowia, szczęścia,
wszelkiej pomyślności i zadowolenia z podjętych przez Was wyzwań.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-12-01

W naszym gabinecie już unosi się cudowny zapach sosny i aromatycznych świec, które powoli przybliżają nas do klimatu nadchodzących – wyjątkowo szybko – świątecznych dni. Mamy nadzieję, że tegoroczne dekoracje przypadną Państwu do gustu i powoli wprowadzą w radosny czas zbliżającego się świętowania. 

P.S. tegoroczna składanka muzyczna, również powinna Wam się spodobać. Jeśli macie swoje ulubione przeboje świąteczne, koniecznie poinformujcie nas o tym. Z pewnością postaramy się, aby umilić Wam czas spędzony w naszym gabinecie stomatologicznym. 

 

2021-11-17

Miesiąc grudzień to CZAS PROMOCJI na zabiegi chirurgiczno-stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. 

Czas pandemii to okres, w którym doszło do zmniejszenia systematyczności w leczeniu schorzeń jamy ustnej. Zaległości z tego wynikające mogą odbić się na stanie uzębienia, dziąseł oraz błony śluzowej.

Zachęcamy do odbycia konsultacji i rozważenia leczenia w znieczuleniu ogólnym jeżeli fobia, bojaźń lub inne czynniki stoją na przeszkodzie w rozpoczęciu uzdrawiania jamy ustnej.

 

2021-10-19

Jesień to czas nowych propozycji w naszej placówce. Z przyjemnością pragniemy poinformować o otwarciu GABINETU MASAŻU. Leczniczo-relaksacyjne zabiegi są przeprowadzane przez dyplomowanego masażystę posiadającego doświadczenie kliniczne.

Masaż relaksacyjny wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia i uspokaja organizm, dzięki wprowadzeniu go w stan rozluźnienia napięcia mięśniowego i psychicznego. Ponadto, eliminuje tkankę tłuszczową poprzez przyspieszenie metabolizmu, wpływa także na układ odpornościowy, stymulując detoksykację organizmu oraz poprawia ukrwienie ciała zapobiegając powstawaniu zakrzepów żylnych.

Masaż leczniczy działa również przeciwbólowo i relaksacyjnie. Ma na celu przyspieszenie przepływu krwi i stymulację organizmu do wytworzenia endorfin działających rozluźniająco, łagodząc ból. Wskazaniami do masażu leczniczego są: bóle kręgosłupa będące wynikiem zmian zwyrodnieniowych, wady postawy, siedzący tryb życia czy przeciążenia. 

Ważnym czynnikiem przed przystąpieniem do masażu leczniczego jest posiadanie diagnostyki RTG, TK lub MR.

Gorąco zachęcamy Państwa do poprawy swojej formy, korzystając z naszej nowej oferty leczniczej. Więcej informacji pod numerem telefonu: 739 249 149.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-10-07

W celu usprawnienia rejestracji naszych `Pacjentów wprowadzamy nowy numer telefonu – 739 249 149, pod którym zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. 

Zdjęcie: Pexels.com

2021-09-07

Pragniemy poinformować o najnowszym produkcie naszego partnera firmy Pierre Fabre.Jest nim Elgydium Clinic Cicalium, preparat przyspieszający procesy gojenia tkanek miękkich, łagodząc ból towarzyszący odczytowi zapalnemu lub stanowi pourazowemu.

Pasta zawiera cynk, PVP i taurynę. Ze względu na PVP-polimer po aplikacji powstaje efekt „plastra”. Wskazania do zastosowania m.in. afty, urazy mechaniczne błony śluzowej, odleżyny poprotetyczne, trudno gojące rany oraz stanych po zabiegach chirurgicznych. Budowa tubki z wydłużonym podajnikiem zapewnia łatwość aplikacji żelu w trudniej dostępnych miejscach w obrębie jamy ustnej.

Więcej informacji na temat powyższego produktu w naszych gabinetach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

2021-08-20

Dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych (ssż) występują coraz częściej w różnych grupach wiekowych, zwłaszcza u młodocianych. Przyczyn ich pojawienia się jest wiele. W naszej placówce tacy Pacjenci są od dłuższego czasu prowadzeni interdyscyplinarnie. Jednak znaczącym specjalistą współuczestniczącym w prowadzeniu takiej grupy Pacjentów jest fizjoterapeuta. 

Powyższe zaburzenia mogą mieć istotny wpływ na dolegliwości bólowe głowy i kręgosłupa szyjnego.

Okres zdalnego nauczania dzieci i młodzieży może przynieść wzrost przypadków wymagających diagnostyki i rehabilitacji wielospecjalistycznej.

Od miesiąca WRZEŚNIA rozszerzamy zakres naszej oferty o konsultację i rehabilitację funkcjonalną układu stomatognatycznego przez SPECJALISTĘ FIZJOTERAPII I OSTEOPATII. Zapraszamy do kontaktu.

Zdjęcia: Pexels.com

2021-08-07

Okres wakacyjny w pełni, dlatego jako partner wysokiej klasy obiektu Seven Hotel**** w Bytomiu zapraszamy do zapoznania się z unikalną ofertą, jaką tworzymy wspólnymi siłami – profesjonalna opieka stomatologiczna połączona z pobytem w nowoczesnych wnętrzach hotelu Seven.

Seven Hotel**** zachwyca niepowtarzalnym klimatem, najwyższą jakością usług i oryginalnym wystrojem wnętrz. Niespotykaną atrakcją hotelu w sezonie letnim, jest z pewnością unikalna restauracja, znajdująca się na dachu IV piętra obiektu, za której sprawą, podziwiać można zarówno uroki miasta, jak i jego okolic. Na szczególną uwagę zasługują również najlepsze w mieście specjały kulinarne autorstwa Szefa kuchni.

Obiekt dysponuje strefą SPA, salonem fryzjerskim oraz ściśle współpracuje z naszym gabinetem stomatologicznym. Jako, prawdopodobnie jedyny tego typu hotel w Polsce, w swojej dyspozycji posiada także ultralekki samolot, który zapewnia możliwość przelotu nad Śląskiem oraz Beskidem, dzięki czemu podziwiać można góry z lotu ptaka.

Więcej informacji o naszej kompleksowej ofercie na stronach:
http://stomatologia-dawiec.pl/wspolpraca/
https://sevenhotel.pl/dawiec-stomatologia/
http://www.prestizowehotele.pl/seven-hotel/

Zaplanuj swój wakacyjny wypoczynek i zadbaj z nami o zdrowy uśmiech.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-05-31

Czym jest autotransplantacja zęba/ zawiązka? Jest to przeszczep zęba lub zawiązka zęba u tego samego Pacjenta-przeszczep autogenny, gdzie Pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą. Wyróżniamy trzy rodzaje przeszczepów:

 • Pierwszy może dotyczyć Pacjentów wieku rozwojowego kiedy dochodzi do utraty np. siekacza centralnego górnego „jedynki” wówczas można przeszczepić zawiązek drugiego przedtrzonowca „piątki”. W późniejszym czasie dokonuje się przekształcenia w koronę „jedynki”. Zabieg ten daje możliwość uzupełnienia braku w przeciwieństwie do rozwiązań protetycznych typu most lub korony na implancie co jest przeciwwskazane w okresie rozwojowym.
 • Drugim przypadkiem jest przeszczepienie zatrzymanego kła górnego-„trójki” przy braku możliwości ortodontycznego ściągnięcia jej do łuku.
 • Ostatni wariant to uzupełnienie brakującego pierwszego trzonowca w żuchwie zębem mądrości. Jest to alternatywa wykonania mostu protetycznego, mostu adhezyjnego, czy korony na implancie.
 • Można również wyróżnić przeszczep heterogenny od osoby – dawca dla osoby – biorca.

Ząb tracący unaczynienie wymaga leczenia kanałowego maksymalnie do dwóch tygodni od zabiegu. 

Więcej szczegółów chętnie przekażemy podczas konsultacji, na którą serdecznie zapraszamy do naszego Gabinetu.

Ząb 48 może być przeszczepiony w pozycję 36

Ząb 48 może być przeszczepiony w pozycję 36

 

2021-04-18

ZĘBIAK MNOGI – to łagodny, zębopochodny guz nowotworowy charakterystyczny dla kości szczęk. 

Przyczyną są najprawdopodobniej zaburzenia pojawiające się w czasie rozwoju zawiązka zęba. Rozwija się w okresie wyrzynania zębów stałych mogąc doprowadzać do deformacji kości i utrudniania ich wyrzynania.

Występuje przede wszystkim w przednim odcinku szczęki lub bocznym odcinku żuchwy. Nie powoduje dolegliwości bólowych. Stwierdza się go najczęściej podczas wykonywania przeglądowego rtg. pantomograficznego. 

Przedstawiony na zdjęciach przypadek to zębiak twardy, złożony, będący tworem torbielowatym wypełniony płynem i licznymi małymi ząbkami powodujący wygórowanie w przedsionku jamy ustnej, doprowadzając do zablokowania wyrzynania stałej górnej dwójki prawej. 

Aktualnie najlepszą formą diagnostyki jest CBCT – czyli tomografia stożkowa o porównywalnej dawce promieniowania do rtg. pantomograficznego. 

Z kolei leczenie polega na doszczętnym wyłuszczeniu guza wraz z torebką. 

Jeżeli u Państwa dzieci występuje brak zęba stałego w w/w okolicach należy wziąć pod uwagę wykluczenie takiej przyczyny. Zachęcamy do odbycia konsultacji i ew. leczenia w naszej placówce. 

 

2021-04-01

Składamy wszystkim Naszym Pacjentom, Partnerom i Współpracownikom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanoncych

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-03-08

Z okazji Dnia Kobiet najserdeczniejsze życzenia Paniom pracującym w naszym Gabinecie

oraz wszystkim obecnym i przyszłym Pacjentkom…

…składa personel męski 🙂

Zdjęcie: Pexels.com

 

2021-02-23

Osocze bogatopłytkowe (PRP) w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej oraz medycynie estetycznej. 

Już od MARCA zapraszamy wszystkich zainteresowanych m.in. zabiegami:

 • w chirurgii stomatologicznej – regeneracyjnymi kości szczęk
 • w medycynie estetycznej – tzw. wampirzego liftingu twarzy, szyi czy dekoltu – to nowy zakres usług w naszym Gabinecie

Osocze bogatopłytkowe zawierające czynniki wzrostu, umożliwia regenerację uszkodzonych tkanek. Co istotne KAŻDY Pacjent może być dawcą i biorcą dla siebie tego co w krwi jest bezcenne. PRP uzyskiwane jest poprzez pobranie krwi obwodowej od Pacjenta a następnie jej odwirowaniu.

Użycie PRP w połączeniu z materiałami kościozastępczymi w zabiegach sterowanej regeneracji kości szczęk daje spektakularne wyniki np. w uzupełnieniu potorbielowych i nie tylko ubytków kostnych, w zabiegach naprawczych przed leczeniem implantoprotetycznym, a także w podniesieniu dna zatoki szczękowej.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego redukuje i skraca czas dolegliwości bólowych pozabiegowych, wpływa na angiogenezę, a więc tworzenie unaczynienia w uszkodzonych tkankach oraz ogranicza zapalenia. Ponadto istotnie zmniejsza czas regeneracji w porównaniu z metodą zastosowania materiału kościozastępczego i błony kolagenowej.

Z kolei PRP w medycynie estetycznej to przede wszystkim odnowa skóry twarzy, leczenie łysienia, rozstępów, czy korekcja blizn potrądzikowych. Bardzo rewitalizująco działającym zabiegiem dla skóry jest tzw. wampirzy lifting twarzy, szyi, czy dekoltu. Powoduje on poprawę elastyczności i stopnia nawilżenia skóry. Osocze bogatopłytkowe powoduje stymulację proliferacji fibroblastów pobudzając syntezę kolagenu przywracając skórze jędrność i naturalny koloryt.

Miesiąc marzec to miesiąc wprowadzający na stałe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zapraszamy na konsultacje i kwalifikacje do zabiegów.

Więcej informacji pod numerem telefonu 605 236 119.

2021-02-02

Śpieszymy z nowościami produktowymi! W sprzedaży pojawiła się pasta do zębów ELGYDIUM CLINIC Perioblock Pro marki Pierre Fabre, rekomendowana osobom z osłabionym stanem dziąseł,  spowodowanym odkładaniem się płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego między zębami i w okolicy przydziąsłowej. Nagromadzona płytka może prowadzić do podrażnienia dziąseł, powodując zaczerwienienie, krwawienie lub tkliwość.

ELGYDIUM CLINIC Perioblock Pro to pasta do zębów opracowana w celu zapewnienia prawidłowej higieny jamy ustnej, do stosowania od 12 roku życia, dwa razy dziennie przez miesiąc jako uzupełnienie profesjonalnego leczenia krwawiących dziąseł. Pomaga zmniejszyć objawy podrażnień: zaczerwienienie, krwawienie i wrażliwe dziąsła.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zasięgnięcia szczegółowych informacji o nowym produkcie, co do stosowania i nabycia w naszych gabinecie. 

2021-01-17

Gerostomatologia, czyli stomatologia wieku podeszłego. To dziedzina stomatologii obejmująca kilka specjalizacji: chirurgię stomatologiczną, stomatologię zachowawczą, periodontologię oraz protetykę stomatologiczną.

Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja Pacjentów tej grupy wiekowej jest równie ważna jak każdej innej, a do istotnych zagadnień należą:

– profilaktyka onkologiczna zmian błony śluzowej jamy ustnej w tym języka, warg, dna jamy ustnej czy policzków w tym również stanów przedrakowych u podłoża których jest najczęściej nikotynizm,

– usuwanie zębów i korzeni zębów oraz wszystkich przeszkód w tkankach miękkich i podłożu kostnym w ramach przygotowania do protezowania,

– usprawnianie funkcjonowania przy problemie kserostomii, czyli zagadnieniu związanym z utrudnionym wydzielaniem śliny np. z powodu zaburzeń hormonalnych, czy efektu przebytej radioterapii obszaru głowy i szyi,

Istotnym problemem może być profilaktyka utraty uzębienia z powodu rozległych ubytków próchnicowych, czy chorób przyzębia w starym nazewnictwie paradontozy, czyli patologicznej ruchomości zębów.

Kolejnym równie kardynalnym końcowym etapem prowadzenia Pacjentów tej grupy wiekowej jest prawidłowe uzupełnienie braków zębowych np. koronami, mostami protetycznymi, czy różnymi wariantami protez ruchomych. Natomiast najwyższym standardem jest implantoprotetyka, czyli odtworzenie uzębienia na bazie implantów czyli analogów korzeni.

Szukając prezentu dla swoich kochających dziadków z okazji zbliżających się świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka, zapraszamy na konsultacje u Kierownika placówki w piątek tj. 22.01.2021 między godziną 10.00 a 12.00. Dla pierwszych pięciu osób konsultacje bezpłatne!

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze w tym zdrowego uśmiechu na co dzień 🙂

 

2020-12-20

Wszystkim Naszym Pacjentom,

Współpracownikom i Przyjaciołom,

życzymy pełnych miłości i spokoju

Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Nowy Rok przyniesie Państwu

tę odrobinę szczęścia, która sprawi,

że wszystkie podjęte działania

zakończą się sukcesem.

 

Stomatologia DAWIEC

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-12-01

To już tradycja. Co roku sosna pojawia się z początkiem grudnia w naszym gabinecie. Przy akompaniamencie świątecznych melodii i swoim intensywnym zapachu, umila naszym Pacjentom czas w oczekiwaniu na wizytę. Mamy nadzieję, że również pozostałe dekoracje przypadną Wam do gustu 😉

 

2020-11-22

Zęby mądrości to zęby ósme – potocznie nazywane „ósemkami”. Ewolucyjnie coraz rzadziej występuje prawidłowa przestrzeń do ich właściwego rozwoju, czy wyrzynania. Zęby te w związku z brakiem miejsca często ulegają zatrzymaniu. Z definicji ząb zatrzymany to taki, który zakończył swój fizjologiczny rozwój ale nie uległ wyrznięciu. W związku z tym wyróżnia się zatrzymanie częściowe i całkowite. To ostatnie występuje rzadziej i wtedy ząb jest w pełni otoczony kością. Takie sytuacje wymagają operacyjnego usunięcia, a zabieg ten należy do najczęściej wykonywanych przez specjalistę chirurgii stomatologicznej. Zęby mądrości uczą Pacjenta pokory z powodu bólu będącego wskazaniem do zabiegu, a z drugiej strony lekarza, wynikającego niejednokrotnie z trudności zabiegowych ich usunięcia. Zęby te mogą wykazywać nietypową, odmienną i oryginalną budowę anatomiczną.

Wszystkich Pacjentów z problemami „ósemek” zachęcamy do specjalistycznych konsultacji chirurgiczno-ortodontycznych oraz do kompleksowego leczenia w naszym gabinecie stomatologicznym.

Poniżej zdjęcia jednego z nietypowych przypadków usunięcia zęba mądrości u jednego z naszych Pacjentów.

 

2020-11-01

Mamy zaszczyt poinformować o rozszerzeniu naszej oferty wielospecjalistycznej. Wprowadzamy w naszym gabinecie konsultacje, porady, leczenie zachowawcze i zabiegowe w zakresie periodontologii, a więc specjalistyki obejmującej leczenie chorób dziąseł i schorzeń błony śluzowej jamy ustnej.

Co należy do najczęstszych objawów występujących w chorobach dziąseł czy przyzębia? Krwawienie, odsłonięcie szyjek zębowych, obrzęki tkanek miękkich, patologiczna ruchomość zębów, suchość i przykry zapach jamy ustnej. Najczęstszą przyczyną powyższych objawów jest zła higiena jamy ustnej dająca konsekwencje m.in. w postaci płytki nazębnej czy złogów kamienia nazębnego.

Należy pamiętać, że zapalenie tkanek przyzębia czyli aparatu zawieszeniowego zęba w kości może:

 • zwiększać ryzyko rozwoju chorób układu krążenia
 • wywoływać stany zapalne układu oddechowego
 • oddziaływać wzajemnie z cukrzycą
 • stymulować resorpcję kości w osteoporozie
 • zwiększać ryzyko przedwczesnego porodu i mieć związek z niską masą urodzeniową dziecka

Przyszłym Pacjentom proponujemy pełny zakres leczenia periodontologicznego, w tym m.in. chirurgię śluzówkowo-dziąsłową, przeszczepy tkanek miękkich, zabiegi przygotowujące do leczenia ortodontycznego, czy protetycznego. Nowością leczenia chirurgiczno-periodontologicznego będzie terapia fotodynamiczna zmian błony śluzowej typu liszaj, czy leukoplakia.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje i diagnostykę problemów związanych z estetyką, ruchomością zębów, czy halitozą – czyli przykrym zapachem z jamy ustnej.

Foto: nadziąślak w okolicy 42 po brakującym zębie

Foto: naczyniak odcinka przedniego żuchwy

Foto: rana po zabiegu chirurgicznym z deficytem brodawki dziąsłowej okolicy 22-23

 

2020-10-14

Medycyna fizykalna to połączenie medycyny i fizykoterapii. Zastosowanie metod wspomagających leczenie klasyczne w różnych dziedzinach medycyny znajduje coraz większe uznanie w standardach prowadzenia Pacjentów. Zaliczamy do niej m.in.: laser, pole magnetyczne, czy ozon.

Zdobyta wiedza w trakcie przeprowadzania przewodu doktorskiego na temat „Ocena przydatności wolnozmiennych pól magnetycznych w chirurgii stomatologicznej” umożliwia kwalifikacje, leczenie bądź rehabilitowanie w różnych jednostkach chorobowych w obszarze głowy i szyi.

Naszym Pacjentom proponujemy: leczenie neuralgii nerwu trójdzielnego, parestezje i niedoczulice pozabiegowe, ból o nieustalonej jednak wykluczonej etiologii nowotworowej, przykurcze mięśniowe, stany zapalno-zwyrodnieniowe stawów skroniowo-żuchwowych. Konsultacje przeprowadza dr n.med. Grzegorz Dawiec.

 

2020-09-14

Dzięki współpracy z firmą Pierre Fabre mamy okazję jako jedni z pierwszych poinformować o ich nowościach produktowych. Jedną z nich jest bezalkoholowa płukanka do jamy ustnej – ELUDRIL EXTRA, zawierająca chlorheksydynę w wysokim stężeniu bez alkoholu i bez potrzeby rozcieńczenia. Dedykowana Pacjentom z wrażliwą błoną śluzową jamy ustnej – dorosłym i dzieciom powyżej 6 r.ż.

Wskazania to m.in.:

 • osobnicza nadwrażliwość na preparaty na bazie alkoholu
 • zaburzenia wydzielania śliny-kserostomia na podłożu neurohormonalnym lub jako następstwo radioterapii obszaru głowy i szyi
 • u Pacjentów przyjmujących leki p/astmatyczne, p/wymiotne, leki moczopędne i antyhistaminowe
 • u osób z podrażnionymi dziąsłami, w trakcie leczenia ogólnostomatologicznego czy ortodontycznego
 • zastosowanie znajduje również w okresie okołozabiegowym w obrębie jamy ustnej zwłaszcza po zabiegach chirurgii onkologicznej, połączonej z przeszczepami tkankowymi

ELUDRIL EXTRA to płyn dający ochronę przeciwbakteryjną przez 12 godzin, łagodny w smaku, skutecznie eliminujący halitozę czyli przykry zapach z jamy ustnej. Proponujemy możliwość zasięgnięcia szczegółowych informacji o produkcie, co do stosowania i nabycia w naszym gabinecie.

IMG_6974.jpeg

 

2020-09-08

Leukoplakia to inaczej rogowacenie białe. To schorzenie, o którym słyszało stosunkowo niewiele osób. Problem dotyczy błony śluzowej jamy ustnej – rzadko narządów płciowych. Cechą tej jednostki chorobowej jest powstawanie niebolesnych oraz nieusuwalnych białych plam.

Głównym czynnikiem usposabiającym do powstania leukoplakii jest nikotynizm. Jednak w powstaniu tego problemu udział biorą także takie czynniki jak: alkohol, infekcje grzybicze, wirus brodawczaka ludzkiego, uwarunkowania genetyczne czy też parafunkcje pod postacią przygryzania policzków. Ale także spory niedobór witaminy A oraz żelazamoże przyczynić się do powstania nadmiernego rogowacenia.

Najbardziej newralgicznymi okolicami są: dno jamy ustnej, boczne powierzchnie języka oraz za trzecimi trzonowcami w żuchwie.

Prawidłowa diagnostyka i leczenie tego rodzaju zmian na błonie śluzowej może uchronić przed przekształceniem w raka jamy ustnej. Dlatego w przypadku zauważenia podobnych symptomów, zalecamy natychmiastowe pobranie wycinka i badanie H-P.

Skuteczną metodą leczenia jest chirurgiczne wycięcie zmiany ale i również krioterapia bądź laserowa terapia fotodynamiczna.

Zapraszamy na konsultacje chirurgiczne do dr Grzegorza, podczas których oceni możliwość badania z ewentualną kwalifikacją do pobrania wycinka.

 

2020-08-20

Z wielką satysfakcją pragniemy poinformować wszystkich Pacjentów, iż nasz gabinet stomatologiczny znalazł się na ogólnopolskiej liście Polskich Gabinetów ImplantologicznychTym samym nasza placówka została umieszczona na mapie, stworzonej przez Dent-o-Mapy, sieci gabinetów wykonujących zabiegi Sterowanej Chirurgii Alpha-Bio Tec. Dental Implants – Globalmetody zalecanej przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne w aktualnym czasie. 

 

Implantacje nawigowane wykorzystujące szablony 3D to aktualnie standard trudnych, pojedynczych a zwłaszcza mnogich implantacji. Szablony implantologiczne umożliwiają wybór najbardziej optymalnego miejsca implantacji pod względem lokalizacji, długości oraz kąta wprowadzenia implantu. Implantacje przy użyciu szablonu dają możliwość natychmiastowej instalacji pracy protetycznej tymczasowej. Dzięki czemu Pacjent zyskuje poprawę estetyki twarzy i uśmiechu.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem leczenia implantologicznego w naszym bytomskim gabinecie stomatologicznym, zapraszamy do kontaktu.

2020-06-15

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom architektoniczno-budowlanym – wjazd z poziomu chodnika oraz gabinet zlokalizowany na tym samym poziomie – w minionym tygodniu z leczenia w naszym gabinecie stomatologicznym skorzystał Pacjent, który porusza się na wózku inwalidzkim.

Ze względów technicznych i zgodnie z życzeniem Pacjenta nasz personel wykazał się elastycznością i oryginalnością, co do pozycji Pacjenta siedzącego na wózku tyłem do oparcia fotela z ustabilizowaniem głowy na odwróconym zagłówku.

Zadowolenie Pacjenta i chęć kontynuacji leczenia w naszej placówce motywuje nas do dalszej pracy i jeszcze większej elastyczności względem naszych Pacjentów, dlatego wszystkich tych, którzy potrzebują indywidualnego podejścia pod kątem przyszłego leczenia w naszym gabinecie, zachęcamy do kontaktu z nami.

2020-06-01

ŚLINA – uniwersalny nośnik wielu informacji ☝️

 • To wydzielina organiczna produkowana przez trzy pary dużych gruczołów ślinowych oraz licznych drobnych znajdujących się w błonie śluzowej jamy ustnej
 • U człowieka dobowa ilość wydzielanej śliny waha się między 1,0 – 1,5 litra. Zwiększenie lub przeciwnie – zmniejszenie ilości wydzielanej śliny zależne jest od czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Odczyn śliny pH mieści się w przedziale od 4,5 – 8,0
 • Dane „płynące” z analizy śliny znajdują zastosowanie w diagnostyce i leczeniu w różnych specjalnościach medycznych
 • Aktualnie w czasie pandemii przede wszystkim ślina w teście metody RT-PCR poprzez wymaz, okazała się bardzo pomocna w ocenie wykrywania obecności materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2. Wymaz pobierany jest z gardła lub nosogardzieli

W przypadku występowania problemów z zaburzeniami wydzielania śliny zalecamy konsultację u Specjalisty w naszej placówce.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-03-10

[PROSIMY O UWAGĘ]

Drodzy Pacjenci,

w związku z kolejnymi zakażeniami KORONAWIRUSEM SARS-CoV-2 zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o odwoływanie oraz nie planowanie kolejnych, przyszłych wizyt i konsultacji z naszymi lekarzami i personelem medycznym W PRZYPADKU:

 • występowania jakichkolwiek objawów chorobowych typu: wysoka gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, ból gardła, bóle mięśni i stawów, dreszcze czy biegunki
 • powrotu z rejonów podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem i braku odbycia 14-dniowej kwarantanny

Wszelkie przydatne informacje o koronawirusie znajdą Państwo na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego: https://gis.gov.pl/akt…/przydatne-materialy-o-koronawirusie/

Prosimy również o zapoznanie się z załączoną treścią oraz filmem wideo. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i dziękujemy za zrozumienie powagi sytuacji.

2020-03-01

Z nadejściem upragnionej wiosny w naszych gabinetach pojawia się nowa, oryginalna i rzadko spotykana oferta. Ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na korektę wędzidełek języka i warg, wprowadzamy do naszej oferty KONSULTACJE SPECJALISTY NEUROLOGOPEDII w zakresie:

 • Terapii wad wymowy
 • Terapii zaburzeń ustnej fazy połykania i oddychania
 • Terapii zaburzeń mowy i komunikacji

– Zaburzenia ze spektrum autyzmu

– Afazja dziecięca, alalia, opóźniony rozwój wymowy

– Zespół Downa

 • Wczesnej interwencji logopedycznej
 • Terapii zaburzeń mowy i komunikacji w wyniku uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego:

– Afazja

– Dyzartria

Specjalistyczna konsultacja, prowadzenie terapeutyczne oraz kwalifikacje do korekt wędzidełek będą odbywały się z możliwością jednoczasowej wizyty-zabiegu u lekarza Specjalisty Chirurgii Stomatologicznej. Takie połączenie daje najlepsze efekty przede wszystkim dla najmniejszych Pacjentów.

Zapraszamy rodziców dzieci od okresu noworodkowego oraz osoby dorosłe np. przygotowujące się do szkół aktorskich na KONSULTACJE NEUROLOGOPEDYCZNE.

PAMIĘTAJMY, iż korekta wędzidełka języka przy istniejących wskazaniach powinna mieć miejsce jak najszybciej PO PORODZIE.

 
 
2020-02-17
 
Zastanawialiśmy się – z jak wielu zakątków świata docierają do naszego gabinetu Pacjenci. Postanowiliśmy zaspokoić naszą ciekawość ale i podzielić się z Wami tą informacją. A wygląda to następująco:
 
Wielka Brytania 🇬🇧
Irlandia 🇮🇪
Austria 🇦🇹
Niemcy 🇩🇪
Dania 🇩🇰
Norwegia 🇳🇴
Grecja 🇬🇷
Włochy 🇮🇹
a także Indie 🇮🇳
czy Australia 🇳🇿
 
Wizyty Pacjentów z zagranicy to dla nas powód do dumy i impuls do kontynuowania naszej pracy na najwyższym poziomie. Mocno liczymy, że w najbliższych latach lista ulegnie jeszcze poszerzeniu 🙂 
Zdjęcie: Pexels.com

2020-02-13

Mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym gabinecie Panią Iwonę, córkę ikony polskiej stomatologii śp. Pana Prof. Antoniego Karasińskiego, wybitnego specjalisty w dziedzinie protetyki stomatologicznej oraz kierownika Katedry Protetyki w Bytomiu ŚUM w Katowicach.

Bardzo cieszymy się z tej jakże wyjątkowej wizyty, która sprawiła nam wielką przyjemność i zaszczyt. Wysyłamy gorące pozdrowienia do Pani Iwony oraz jej męża, również Pacjenta naszego gabinetu 🙂

 

2020-02-04

Z okazji zbliżających się WALENTYNEK zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych wszystkie narzeczone pary, a także te przyszłe.

Konsultacje będą odbywały się pod patronatem firmy Pierre Fabre będącej sponsorem prezentów dla pierwszych sześciu Pacjentów.

Ale to nie wszystko – pierwsze dwie pary otrzymają od nas także rabat 10% na wybielanie zębów metodą nakładkową.

Walentynkowa oferta będzie obowiązywała 14 lutego od godziny 10:00 do 12:00.

Przeżyjmy wspólnie tegoroczne Święto Zakochanych, serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu przy ul. Witczaka.

Zdjęcie: Pexels.com

 

2020-01-13

Witamy naszych obecnych i przyszłych Pacjentów w Nowym 2020 Roku, w którym serdecznie zapraszamy do rezerwacji wizyt leczenia przy pomocy lekarza specjalisty anestezjologa.

 • nasza oferta skierowana jest głównie do Pacjentów z dentofobią, stomatofobią i innymi problemami wymagających specjalnego podejścia, odpowiednich warunków leczenia oraz metod takich jak sedoanalgezja czy znieczulenie dożylne
 • mogą się do nas również zgłosić rodzice dzieci wykazujących stany lękowe czy wzmożoną motoryczność, u których leczenia stomatologicznego nie udało się wcześniej przeprowadzić z powodzeniem

Serdecznie zapraszamy na wcześniejszą konsultację anestezjologiczną, podczas której nasz lekarz przedstawi wszystkie szczegóły przygotowania do leczenia.

 

2019-12-23

Wszystkim naszym Pacjentom, Partnerom i Współpracownikom

życzymy

             wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia,            

spędzonych w ciepłej, 

rodzinnej atmosferze 

oraz samych szczęśliwych dni 

w nadchodzącym Nowym Roku

 

NZOZ Stomatologia Dawiec

Zdjęcie: Pexels.com

2019-12-01

Powoli i małymi krokami przybliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia 🎄

Pragniemy, aby Państwo również w naszym gabinecie poczuli klimat i atmosferę tego wyjątkowego okresu, dlatego też poczyniliśmy wszelkie starania w tym kierunku. Efekty możecie ocenić przy najbliższej wizycie lub na zdjęciach poniżej 😉

P.S. Nie zapomnieliśmy o prezentach, o których wkrótce poinformujemy 🎅

2019-11-14

Stomatologia dziecięca to inaczej stomatologia wieku rozwojowego. To okres wyjątkowej obserwacji, adaptacji, diagnostyki i leczenia. Wymaga on zaangażowania rodziców, dzieci-pacjentów oraz lekarzy – pediatrów, stomatologów dziecięcych, ortodontów, chirurgów stomatologicznych oraz logopedów. 

Wizyta w gabinecie stomatologicznym zazwyczaj jest stresująca dla dziecka i jego rodziców. Dlatego należy kontakt z gabinetem i lekarzem rozpocząć od wizyty adaptacyjnej, podczas której bada się stan jamy ustnej pod względem uzębienia, stanu wędzidełek, dziąseł czy błony śluzowej. To również ważne z punktu widzenia przekazania zaleceń instruktażu higieny jamy ustnej.

Pierwsza wizyta powinna odbyć się w 6. miesiącu życia dziecka, o ile nie ma wskazań do wcześniejszej. W naszym gabinecie znajdą Państwo odpowiednią opiekę i pomoc w zakresie stomatologii dziecięcej.

Zapraszamy na konsultacje

2019-10-14

Pacjenci onkologiczni po leczeniu w obszarze jamy ustnej czy twarzowej części czaszki, często borykają się z wieloma problemami życiowymi po przezwyciężeniu procesu nowotworowego. Do najczęściej występujących można zaliczyć KSEROSTOMIĘ – czyli suchość w jamie ustnej spowodowaną radioterapią jako metodą uzupełniającą leczenie chirurgiczne.

Od pewnego czasu stosowana jest tzw. radioterapia konformalna, dzięki której obszar napromieniania jest ekranowany. Daje to możliwość ochrony dużych i małych gruczołów ślinowych. Ponadto, innym problemem jest życie po przeszczepach wyspowych w ramach rekonstrukcji obszarów resekowanych z powodu procesu nowotworowego.
Proponujemy zespołowe prowadzenie Pacjentów po nowotworach twarzoczaszki, jamy ustnej, gardła oraz krtani przez Specjalistów z zakresu dietetyki, chirurgii stomatologicznej i laryngologii. Więcej informacji nt. kserostomii i form leczenia w naszym gabinecie pod numerem telefonu – 605 236 119. Zapraszamy do kontaktu.
 

2019-10-14

Jako partnerzy systemu implantologicznego AlphiaBio uczestniczyliśmy w konferencji z okazji 30-lecia simplantology. Była to okazja do wymiany doświadczeń oraz zorientowania się w jakim kierunku i na jak wysokim poziomie jest przeprowadzane diagnozowanie i leczenie implantologiczne na terenie Polski.
 
Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok 🙂 
 

2019-10-03

Stomatologia Dawiec świętuje swoje 2. Urodziny w nowej siedzibie przy. ul Witczaka 49/15 🎂🎉🎊

Od tego czasu intensywnie  rozwijamy naszą ofertę na rynku stomatologicznym, zmieniając uśmiechy i dbając o zdrowe uzębienie naszych Pacjentów.

To dzięki Wam cały personel naszego gabinetu spełnia się zawodowo, realizując w życiu to co nas pasjonuje i rozwija. Bez Was, nasza praca nie miałaby sensu, dlatego DZIĘKUJEMY, że jesteście z nami.

Z okazji naszego małego święta przygotowaliśmy na naszym fanpage’u małą niespodziankę, zajrzyjcie ▶️ FB Stomatologia Dawiec 

Zdjęcie: Pexels.com
2019-09-15
 
Koniec bieżącego miesiąca to czas dalszego rozszerzenia naszej oferty na rynku medycznym. Od 30 września naszym Pacjentom proponujemy konsultacje OTOLARYNGOLOGICZNE.
Otolaryngologia to integralna specjalizacja łącząca się z wszystkimi specjalizacjami w stomatologii. Połączenie specjalistów obszaru jamy ustnej i narządów sąsiednich daje wiele możliwości diagnostyczno-leczniczych.
Obecność w naszym gabinecie lekarza specjalisty otolaryngologii, ułatwi prowadzenie Pacjentów m.in.:
w różnicowaniu bólu twarzoczaszki o różnym podłożu
w konsultacji przed zabiegami podniesienia dna zatoki szczękowej
w wydawaniu opinii, co do obecności lub braku czynników infekcyjnych w ORL przed zabiegami operacyjnymi czy przeszczepami narządowymi
w konsultowaniu, diagnozowaniu i leczeniu schorzeń uszu, nosa, gardła, krtani i tchawicy, a także zatok przynosowych
Więcej informacji udzielamy telefonicznie bądź mailowo. Przejdź do zakładki Kontakt.
 
 
Zdjęcie: Pexels.com
 
2019-08-29
Zapraszamy wszystkich Pacjentów będących przed zabiegami operacyjnymi, przed którymi wymagane są zaświadczenia o braku ognisk infekcji zębopochodnych.
 
Jako grupa specjalistów konsultujemy i na podstawie badania Pacjenta oraz wykonanej diagnostyki RTG wydajemy opinię o stanie zdrowia jamy ustnej. Od jej stanu uzależnione jest powodzenie różnych procedur operacyjnych.
 
Do najczęściej pojawiających się skierowań od lekarzy specjalistów zaliczamy:
okulistę – przed operacjami zaćmy
chirurga naczyniowego – przed zabiegami typu by-pass obwodowy
ortopedę – endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego i innych
 
Znaczenie prawidłowego wysanowania, czyli uzdrowienia jamy ustnej przed zabiegami operacyjnymi jest bezcenne. Pamiętajmy, że flora bakteryjna, patologiczna występująca w jamie ustnej drogą naczyń krwionośnych, dociera do całego organizmu. Dlatego jej stan pod względem bakteryjnym ma ogromne znaczenie dla rozwoju takich chorób jak: ch. Alzheimera, zawał mięśnia sercowego czy inne powikłania narządowe. Zdrowa jama ustna to zdrowy organizm.
 

2019-08-06

Wracamy do Państwa z dawką nowych informacji i kolejną propozycją leczenia w naszym gabinecie.

Chirurgia jamy ustnej zajmuje się mechanicznym leczeniem schorzeń struktur kostnych – szczęki i żuchwy, zębów oraz tkanek i narządów w niej znajdujących się. Zabiegi przeprowadzane są oprócz powyższych struktur na wargach, języku, przewodach wyprowadzających ślinianek czy błonie śluzowej jamy ustnej.

Procedury zabiegowe mogą być resekcyjne – mowa o usunięciu, wycięciu, wyłyżeczkowaniu lub rekonstrukcyjne – co z kolei dotyczy zabiegów regeneracji struktur kostnych, plastyk podłoża tkanek miękkich czy implantacji wszczepów zębowych, przygotowujące do leczenia protetycznego czy implantoprotetycznego.

Nasza specjalistyczna klinika stomatologiczna oferuje Państwu pełen zakres zabiegów chirurgii jamy ustnej w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym przeprowadzanych przez zespół specjalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Doświadczenie kliniczne daje nam możliwość przeprowadzania zabiegów od okresu noworodkowego do późnej starości. Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest usuwanie zębów zatrzymanych ze wskazań chirurgicznych lub ortodontycznych.

Zapraszamy Państwa na specjalistyczne konsultacje z zakresu chirurgii jamy ustnej i proponujemy współpracę z lekarzami innych specjalności oraz z innych gabinetów. Więcej informacji pod numerem telefonu: 605 236 119

Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia zabiegów z chirurgii jamy ustnej, które przeprowadzili specjaliści naszego gabinetu stomatologicznego.

Zabieg wyłuszczenia torbieli żuchwy

 

Zabieg sterowanej regeneracji kości przy użyciu osocza bogatopłytkowego

 

Zabieg krioterapii naczyniaka policzka lewego przy współistniejącym włókniaku

 

Zabieg usunięcia mesiodensa, czyli zęba dodatkowego wraz z plastyką wędzidełka wargi górnej

 

Zabieg wycięcia guzka policzka prawego o charakterze włókniaka

2019-05-20

Czy występuje u Ciebie chociaż jeden z tych objawów?

➖ ból w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych
➖ bóle mięśniowe w okolicy twarzy
➖ słyszalne dźwięki w czasie pracy stawów skroniowo-żuchwowych jak trzeszczenia czy trzaski
➖ starte zęby
➖ ubytki w okolicy szyjek zębów
➖ niesymetryczny ruch żuchwy
➖ ograniczone lub utrudnione otwarcie ust
➖ nadmierny wzrost napięcia i sztywność mięśni w okolicy twarzy
➖ ból ucha, szumy uszne, zawroty głowy, uczucie zatkanego ucha

Jeżeli tak, to być może cierpisz na zaburzenia czynnościowe narządu żucia. Badania wskazują, że na to schorzenie cierpi od 10% do 80% populacji. Narząd żucia jest zespołem tkanek spełniającym określone funkcje, takie jak pobieranie pokarmu, żucie, wstępne etapy trawienia, połykanie, artykułowanie dźwięków, a także oddychanie. Objawy tych zaburzeń bardzo często wiążą się z występowaniem bólu, który negatywnie wpływa na komfort życia Pacjenta. Bardzo często występują również zaburzenia w uzębieniu, co z kolei negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu, czy też pracę żołądka i jelit.

Nasi lekarze specjaliści z zakresu chirurgii stomatologicznej, ortodoncji i protetyki stomatologicznej, proponują Państwu leczenie i rehabilitację w zakresie tejże dysfunkcji. Przejdź do zakładki Kontakt i umów się na konsultację w naszym gabinecie.

 

2019-04-17

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy wszystkim naszym Pacjentom,
Partnerom, Przyjaciołom i Współpracownikom,
wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze,
rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego,
pogody ducha i smacznego święconego jajka 😊

Zdjęcie: Pexels.com

 

2019-03-19

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20.03), pragniemy każdemu Pacjentowi przekazać i przypomnieć kilka istotnych informacji.

Jama ustna to pierwszy odcinek przewodu pokarmowego. Stan tego obszaru jak i narządów w nim znajdujących się rzutuje na stan dalszych odcinków przewodu pokarmowego, a także całego organizmu. Przyczyny utraty zębów wynikają z: nieleczonej lub źle leczonej próchnicy, z chorób dziąseł i przyzębia oraz z powodu urazów zębów i kości twarzoczaszki.

Zachęcamy do kontroli, konsultacji, profilaktyki i leczenia w razie potrzeby. Pamiętajmy o tym, iż próchnica zębów jest chorobą bakteryjną. Nieleczona – doprowadza do nieodwracalnych stanów utraty własnego uzębienia. Jama ustna to obszar występowania różnych zmian patologicznych, stanów przedrakowych nowotworów łagodnych i złośliwych.

Każda zmiana na błonie śluzowej, dziąśle, języku, wargach nie gojąca się do 2 tygodni, czasami krwawiąca wymaga badania histopatologicznego w trybie pilnym.

Zapraszamy do naszych gabinetów na BEZPŁATNE KONSULTACJE chirurgiczno-stomatologiczne w dniu jutrzejszym w godz. od 9.00 do 11.00.

Każdy Pacjent otrzyma od nas upominek z artykułami higieny jamy ustnej.

2019-03-08

W Dniu Kobiet pragniemy wszystkim obecnym i przyszłym Pacjentkom naszych gabinetów złożyć najlepsze życzenia – pogody ducha, spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia 😊 Serdeczne pozdrowienia od zespołu NZOZ Stomatologia – Dawiec s.c. 😍

2019-03-05

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Dentysty 🙂 Z tej okazji Wszystkim Stomatologom, a w szczególności całemu naszemu Zespołowi NZOZ Stomatologia – Dawiec s.c., składamy najserdeczniejsze życzenia 🙂 Oby zawsze na twarzach Pacjentów gościł szeroki, szczery i zdrowy uśmiech 😃

2019-02-05

W ostatnich dniach podjęliśmy temat szerszej współpracy z naszym zaprzyjaźnionym 4-gwiazdkowym Hotel Seven, mieszczącym się w odległości zaledwie 110 metrów od naszych gabinetów stomatologicznych. Już niedługo zaprezentujemy Państwu efekty naszych wspólnych ustaleń.

Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z ofertą naszych Partnerów. Więcej na: www.sevenhotel.pl

2019-01-29

LUTY miesiącem konsultacji z zakresu dysfunkcji narządu żucia.

Od nowego miesiąca wprowadzimy kolejną ofertę konsultacji i leczenia zespołowego chirurgiczno-ortodontyczno-protetycznego Pacjentów z zaburzeniami dotyczącymi układu stomatognatycznego. Zapraszamy Pacjentów tzw. bruksistów, a więc tych z Państwa którzy mają tendencję do zgrzytania zębami, posiadających nadmierne i charakterystyczne starcia patologiczne zębów.

Ponadto zachęcamy do konsultacji przez specjalistów naszych gabinetów osób, u których występują problemy z: pełnym zakresem otwierania ust, ze zbaczaniem żuchwy w daną stronę, z zaburzeniami akustycznymi w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, jak również z bólami w obrębie twarzy, czy kręgosłupa szyjnego

Więcej informacji, udzielimy Państwu telefonicznie: 605 236 119 oraz 693 777 174

2019-01-16

Zapraszamy do sprawnego leczenia ortodontycznego w naszych gabinetach.

Zapewniamy usunięcie zębów ze wskazań ortodontycznych połączone z założeniem aparatu stałego w ciągu jednej wizyty. Kompleksowe leczenie prowadzone jest przez lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i ortodoncji.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo na naszym Facebooku oraz kontaktując się z nami telefonicznie. Do usłyszenia 🙂

2019-01-08

Witamy serdecznie naszych Pacjentów w Nowym Roku.

Styczeń to w naszych gabinetach miesiąc poświęcony HIGIENIZACJI, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej oferty profilaktyki schorzeń jamy ustnej.

 • W skład higienizacji w naszych gabinetach wchodzi: instruktaż technik mycia zębów, omówienie zalecanych past i płukanek oraz pozostałego asortymentu do higieny
 • Higienizacja to przede wszystkim zabiegi usunięcia kamienia nazębnego – naddziąsłowego i poddziąsłowego, piaskowanie zębów, polerowanie oraz fluoryzacja
 • Wszystkie zabiegi wykonywane są przez lekarza stomatologa i dyplomowaną higienistkę stomatologiczną.

Zapraszamy do rejestracji terminu.

2018-11-25

Od grudnia do zakresu naszych usług wprowadzamy PORADNICTWO DIETETYCZNE.

Prowadzenie Pacjenta stomatologicznego coraz częściej wymaga konsultacji i stworzenia planu diety przez dietetyka klinicznego pod kątem uzupełniania niedoborów składowych struktury zębów, dziąseł, błony śluzowej czy stanu języka.

Wychodzimy naprzeciw tym wyzwaniom, jako jedni z pierwszych i nielicznych w Polsce, wprowadzamy do zakresu naszych usług możliwość wielospecjalistycznego leczenia stomatologicznego w połączeniu z dietetyką.

Konsultacja dietetyka w naszej placówce obejmuje:

 • analizę dotychczasowego sposobu żywienia
 • analizę składu ciała (masa ciała, procent zawartości tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, wiek metaboliczny)
 • przygotowanie programu dietetycznego dobranego indywidualnie do potrzeb organizmu w każdym wieku z uwzględnieniem występujących chorób
 • kontrola i monitorowanie efektów

Więcej informacji udzielimy Państwu bezpośrednio w naszym gabinetach bądź telefoniczne. Zapraszamy!

2022-08-08

Trudno mówić o wiosennej aurze za oknem… jednak powoli wielu z nas rozpoczyna okres świątecznych porz

2022-08-08

Jak co roku z okazji Dnia Kobiet 

pragniemy wyrazić uznanie i wdzięczność 
w kierunku kobiecej części naszego personelu
oraz obecnych, a także przyszłych Pacjentek 
Gabinetu Stomatologia Dawiec
 
Drogie Panie…
Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń i zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia, uśmiechu i samych radosnych chwil.
Życzymy Wam aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
i byście zawsze czuły się wyjątkowe

 

Zdjęcie autorstwa Oleksandr Pidvalnyi z Pexels

 

2022-02-13

Tylko dla ZAKOCHANYCH! 

Z okazji święta Zakochanych pragniemy zaproponować BEZPŁATNE konsultacje w naszym gabinecie dla pierwszych trzech par, które skontaktują się z nami telefonicznie w celu ustalenia szczegółów wizyty.